folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Internet Güvenliği / TOR / VPN Üzerine Haber

Internet Güvenliği / TOR / VPN Üzerine Haber

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vay amk ne çok deep web den yolunu bulan varmış tbt de :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bu amk silkroadinda bi benmi uyusturucu goremedim ya ? en fazla sahte para vardi.

uyusturucu, seri katil vs gordugum baska tor siteleri vardi ve su an gayet aciklar amk.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

bu amk silkroadinda bi benmi uyusturucu goremedim ya ? en fazla sahte para vardi.

uyusturucu, seri katil vs gordugum baska tor siteleri vardi ve su an gayet aciklar amk.

Evet, sen görmemişsin. Başka uyuşturucu siteleri de var dediğin gibi. Yalnız seri katil olayı falan palavra.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DevilRullz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Evet, sen görmemişsin. Başka uyuşturucu siteleri de var dediğin gibi. Yalnız seri katil olayı falan palavra.

seri degil kiralik katil, 1-2 sitede gordum belki kektir ama vardi ilani

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bu kadar deep kullanan varsa tarikati oraya taşıyalım anasını satim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

bu kadar deep kullanan varsa tarikati oraya taşıyalım anasını satim :D

HolyOne'a söylersen, yapabilir, 5 dklık iş. Ama yapmaz herhalde :D

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Yanlış yazmışım, pardon. Onlar yalan. Paranı alırlar sadece.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

İnternet üzerinden kitap almak isterseniz, bir çok insan gibi Amazon'a gidersiniz, değil mi? Peki ya ayakkabı almak için? Zappos. Domain? Godaddy. 18 yaşındaki Brezilyalı bir kızın bekareti için? eBay. Brezilyaya tek yönlü bir bileti Kayak'tan temin edebilirsiniz. Peki ya, anonimliğinizden ödün vermeden eroin, kokain, meth(?), molly(?), LSD gibi illegal uyuşturucular almak isteseydiniz ne yapardınız?

Güzel, 2 Ekim Çarşamba saat 15:15'e kadar tüm bu ilaçlar için bir web sitesinden faydalanabilirdiniz; SilkRoad.

Peki ya o Çarşamba neler oldu? Aylar süren sıkı bir takip ve araştırmanın ardından, FBI bu "aşırı gizli" marketin beyin adamını tespit etmeyi ve nselemeyi başardı. Peki ya kimdi bu beyin adamı? Moskovada yaşayan çok zeki bir Rus hacker mı? Uluslarası sulardan bağlanan bir Çinli internet dehası mı?

Aslında, tüm bu inanılmaz uyuşturucu ağını kurmayı başaran kişi; 29 yaşındaki Amerikan Ross Ulbricht'ti. Ve tüm bu şebekeyi San Fransisco'daki bir kahve dükkanından yönetiyordu. 

Aslında tam da yakalandığı sırada, halk kütüphanesindeki şifresiz WiFi ağını kullanmaktaydı ( Yuh amk :D )

Hikaye çok uzun, ama tamamen çılgınca. Okurken harcayacağınız her saniyeye değer. Eğer biraz ip ucu isterseniz, bu hikaye milyarlarca dolar değerindeki uyuşturucu iletimini/taşınmasını içeriyor. Tüm bunlar "bitcoin"ler, sahte pasaportlar, hatta bir kaç "hitmen" ile sağlandı.

Yoruldum la :D Hikayeye giremedim ama :/

SR 2011 yılında, kullanıcıların anonimlikten taviz vermeden yasadışı ilaç(!) alıp satabileceği 

bir yeraltı market olarak dünyaya geldi. Bu anonimiteyi sağlayan, güvenilebirlik veren yegane şey "TOR"

adı verilen rastgele-yönlendirme sisteminin tüm potansiyel alıcı ve satıcılar, yani siteye erişim sağlamak

isteyen herkes için zorunlu kılınmasıydı. TOR kullanmayan bir internet kullanıcısı, sitenin varlığından

haberdar dahi olamazdı.

Bir kullanıcı TOR kullandığı zaman, IP adresi ( coğrafi konumunu içerir ) bir kaç defa üst üste kriptolanır,

ve iletişim kurulmak istenen veri paketlerinin izi, parçalanmış paketlerin dünya üzerinde onlarca farklı

aracı sunucudan geçirilmek suretiyle kaybettirilirdi.

Tor kullanılarak, Los Angeles'ta oturmakta olan bir birey, takibi esnasında saniyeler içerisinde dünyada onlarca

farklı lokasyonda görünebilirdi. Tıpkı ışınlanıyormuşçasına!

Bu teknoloji esasında Amerikan ordusunun gizli mesajlarının güvenli ve takip edilmesi imkansız bir şekilde

iletilebilmesi amacıyla hazırlanmıştı. 

Bu teknolojiden günümüzde bir gazetecinin isimsiz kaynaklardan haber almasından, bir iş adamının yaptığı bazı işleri ekstra-gizli

tutabilmesine kadar bir çok alanda faydalanılmaktadır.

Ne yazık ki, TOR sağladığı bu güvenlik ve gizlilik ile, illegal alışverişler için takip edilemez bir ortam hazırlamakta

biçilmiş kaftandır. SR marketi, bu sayede bu noktaya gelebilmiştir.

Aktif ve çalışır olduğu dönemde, işleyişinin GittiGidiyor veya Sanal Pazar'dan farklı olmadığını söylemek mümkün.

SR, alıcı ve satıcıların para karşılığında illegal ürün ve hizmetler alıp satabildiği bir pazardı. Ve en büyük fark,

tüm bu illegaliteden dolayı ödemelerde normal alışveriş sitelerindeki gibi kredi kartı veya PayPal hesabı kullanılamamaktaydı.

Bunlar yerine, kullanıcılar "Bitcoin" denilen para birimi ile alışveriş yapıyorlardı.

BitCoin nedir?

Bu soru, aslında tek başına bir araştırma ve makale konusu olmayı hak ediyor; ama şuan için bilmeniz gereken tek şey,

BitCoin'in tamamen anonim bir sanal para birimi olduğudur.

En yakın tarihlerde, BitCoin kurları aşağı yukarı 1 BC için 130$ civarındadır. ( Evet, yanlış okumadınız. )

Yani bu demek oluyor ki, 250$ değerinde kokain siparişi vermek için, SR market üzerinde en azından 2 

BitCoin'lik ödeme yapmalıydınız.

" Fed-ex kargolarımı getiren adamı çok seviyorum; çünkü, o bir uyuşturucu taciri ama bunu bilmiyor bile.. Ve her zaman tam da zamanında geliyor!"

- Mitch Hedberg

Aslında, SR, US Postal Service'ini gecikme yapmamasından dolayı Fed-Ex'ten daha çok tercih ediyordu.

Ancak ünlü bir komedyen olan Mitch Hedberg'in belirttiği üzere, Fed-Ex ona hiç gecikme yaşatmamış.

Ee, 250$ değerinde kokain almak için iki adet BitCoin ile ödemenizi gerçekleştirdiniz. Peki ya sonrası, teslimat?

İlaçlar size nasıl ulaştırılacaktı?

Basit.

Satıcı genellikle paketi vakumlanmış hale getirip kapatır, USPS firmasına geçerli olmayan bir gönderici adresiyle teslim ederdi.

İroniktir ki, devlet aslında bir uyuşturucu dağıtıcısıydı, ama bunu bilmiyordu bile..... O güne kadar.

SR, tüm alışverişlerden %10 komisyon alarak para kazanıyordu. Fark edilip engellenmeden önce, dünyadaki BitCoin alışverişlerinin yarısından

fazlasından sorumluydu SR marketi.

Bu günlük de bu kadar..

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Yanlış yazmışım, pardon. Onlar yalan. Paranı alırlar sadece.

hacı adam 150 bine 2 tane kiralık tutup 3 çocuk babasını sikertmiş 24 saat içinde sırf tehdit ediyor diye, sen ne diyon.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Nerden duydun bunu? Hoca o kadar parayı o yerde hangi salak verir :) Referansları var mıymış bari :) O zaman herkes duyardı bu kiralik katili. Ama genelde bu tür şeyler için bitcoini alıp bir bok yapmıyorlar.

Toplam Hit: 7464 Toplam Mesaj: 30