Internet Hızı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şöyle küçük bir detaya gözüm takıldı;

Bursa'da oturuyorum.Bazı sitelerden gerçekten çok yavaş download oluyordu.Bazılarından ise çok hızlı oluyordu.Bir inceleme yaptım.

Alman sitelerinden orta hızda download alıyorum.Fransa gibi Avrupa sitelerinden yüksek hızda alıyorum.Türk sitelerindende yüksek hızda alıyorum.

Türkiye'nin bazı ülkelere giden fiber optik hatlarında bir sorun olmasın.

Pop noktaları kuracaz Frankfurt'a dediler hala Frankfurt downloadlar takoz gibi.Nasıl iş anlamadım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    onu bunu bilmemde ben dün 15kb/sn yle indirdikten sonra daha bu internet hızına lafım olmaz.. allahından bulsun...

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    onada şükret kardeşim :D 8 le indiriyorum 100mb doya :D yaaa

tahribat.com a can feda
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek
    rapidshareden premium üyelikle tek dosyayı flash get kullanarak 208 kb ile indirirken ..yine rapidshareden free üyelikle 8-17 Kb arası indiriyorum :|

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elixir
    Elixir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Denizli'de 98/99'larda Fiber obtik kablo çekiyorduk hem yer altı, hem yer üstü. Namussuz çok hassas:(

mantıklı olabılır:)

Ayrılığın rüzgarı zamansız estiği vakit, beni arama buralarda. Ben bilmem hangi meridyenin, bilmem kaçıncı paraleline savrulmuş olacağım. Bilinmez yollarda yürüyeceğim, başı öne eğik. İşte diyecekler, işte o yabancı geçiyor yine yalın ayak, başı dumanlı. Yüreğimin çarpıntısını bilmeden arkamdan ahkam kesecekler. Ellerimde hesap soracak derman yok. Dişlerim kenetlenmiş, dilim lal konuşmuyor benimle. Dermansız dertlerin, onulmaz yangınların, alev alev, har har, kor kor yandığı ve kavuşma ümidinin hızla eridiğini bilerek ve kalbimin bu erimeye inat donduğunu hissederek yürümekteyim. Elimde ne bir pusulam, ne de bir haritam var. Bana klavuzluk eden sadece kargalar. Kargalar kargaşadalar, bense karmaşada. Her şey muamma, her şey bilinmezlerle çevrili. Bende bu bilinmezin, bilinmezliğinde kaybolmak istiyorum Mutlak Sonsuza...! ( Elixir )
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek

noel_baba bunu yazdı:
    -----------------------------
    rapidshareden premium üyelikle tek dosyayı flash get kullanarak 208 kb ile indirirken ..yine rapidshareden free üyelikle 8-17 Kb arası indiriyorum :|

Haklısın. Premium da problem yok ve gayet hızlı indiriyorum. 

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Alakası yok...

Fiber öle yarı calıştı yarı calışmadı tarzında geyiği olmaz...

türkiyenin belli bir yurt dışı cıkışı var, Bu cıkış belli saatlerde belli doluluğa ulaşıyor... 

Yurt içi bağlantılarda ise internetin genel mantığından dolayı cok fazla hatla iller birbirine bağlı olduğundan sorun bağlantıyı sonuna kadar kullanabilirsin...

örneğin metu.edu.tr den download edersen cok hızlı dosya cekeceksindir ama yurt dışındaki bi serverdan dosya indirirken o andaki bağlantının türkiye capındaki yoğunluğuna göre hızın düşebilir, yükselebilir... 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek

Hızdan ziyede indirdiginiz server la ilgilidir ben eskidende 10 -20 kb la indirdiginmi hatırlıyom..

Sizin verileri alabiliteniz ne kadar yuksek olursa olsun onemli olan sitenin verebilitesidir..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

Alakası yok...

Fiber öle yarı calıştı yarı calışmadı tarzında geyiği olmaz...

türkiyenin belli bir yurt dışı cıkışı var, Bu cıkış belli saatlerde belli doluluğa ulaşıyor... 

Yurt içi bağlantılarda ise internetin genel mantığından dolayı cok fazla hatla iller birbirine bağlı olduğundan sorun bağlantıyı sonuna kadar kullanabilirsin...

örneğin metu.edu.tr den download edersen cok hızlı dosya cekeceksindir ama yurt dışındaki bi serverdan dosya indirirken o andaki bağlantının türkiye capındaki yoğunluğuna göre hızın düşebilir, yükselebilir... 

KAtılıyorum Bu Bant Genişliğinin Artması LAzım YEtmiyor Abi... 

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    renenin doğru söylediğini teyit ederim çünkü eniştemin oğlu telekomda çalışıyor :D o da öyle söylüyordu belli saatlerde yurt dışı internet çıkışı yoğun olur ve yavaşlama da olabilir şimdi hatırladım :D

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bLackRobe
    bLackRobe's avatar
    Erkek
    bide su var gunduz 8 ila 20 arasinda degidim oluyor ama gece banamisin demio ne getright nede flash kullanmadan 200 üstü oluyor ama sadece gece.

Bir büyücünün ruhu büyünün potası içinde eritilip şekillendirilir
Toplam Hit: 3358 Toplam Mesaj: 14