İnternet Port Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, ben istanbul içinde evimi taşıdım. Daha önce Kağıthane'de Turknet ile vdsl kullanıyordum. Çekmeköy'ye taşınınca bana port olmadığını söylediler. Bu sebeple aboneliğimin iptal edileceğini söylediler. Nasıl çözülür bu sorun? TurkTelekom tarifleri çok pahalı ve yavaş, vodafone 8mbit veririm diyor. Bir yerden internet almam gerekiyor acilen, bir yol gösterirseniz sevinirim.

Dark_Lord tarafından 16/Kas/19 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam port sorunu çok fazla olmaya başladı bazı kişiler aylarca bekliyor bazıları yıl geçiyor halen çözülmüyor

şöyle bişi buldum ne kadar doğru bilmiyorum

https://teknoseyir.com/blog/port-yok-sorunu-kesin-cozumu-2019

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Evinin olduğu yerde turksat var mi sordun mu?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma senin konunu kullanmış gibi olacağım yeni konu açmak istemedim.

Ben yeni millenicomdan internet bağlattım ama dalgınlıkla adresteki no yu 5 değil 6 vermişim. Ama bağlamaya gelen adamlara 5 dedim. Fatura dönemim başladı diye mesaj aldım ama internet yok. Aradım dediler hat aktif dedim beni 5 e aktarın diye, onlarda nakil işlemi başlar ancak dediler ve ücret talep ettiler. Bende taahhütsüz diye celallendim iptal edin dedim. İptal de etmediler haliyle. Çağrı merkezimizi arayın dediler. Neyse gel geleyim ben hat kutusundan hiç anlamam. Açıkcası uğraşmakta istemiyorum bunlarla. Hep zaman kaybı. Bunu hat kutusunda 6 yerine 5 e bağlayabilir miyiz anlayan biri yardımcı olabilir mi bana? 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

Evinin olduğu yerde turksat var mi sordun mu?

Bildiğim kadarıyla yok, sitede ilçenin adı yoktu.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

hocam 1mbit bile verseler bağlat, taahhüt ver önemli değil, 15 gün olması lazım bozma hakkın var. 15 gün içinde Turknet e geçmek için dilekçe ver :) Önemli olan port açsınlar sonrasında istediğin servis sağlayıcıya geçersin merak etme.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/acik-kapi---cimerin-yan-sanayisi-243500

Dene belki bişey çıkar hocam

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Vodafone Uzak dur, Ping Cok Fazla var, Turk net e Bi Tekrar sorgulat derim Cekmekoyde olmasi Lazım...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Vodafone Uzak dur, Ping Cok Fazla var, Turk net e Bi Tekrar sorgulat derim Cekmekoyde olmasi Lazım...

Vodafone, Telekom'un veya Turkcell'in yurtdışı çıkışlarını kullanmıyor. Denizaltı çıkışları kullanıyor. Ondada mesafe uzun olduğundan ping yüksek oluyor.

Bunun en büyük artısını geçen ki depremde gördük. Telekom 12 saat sonra kendine geldi. Turkcell bir kaç saat hizmet veremedi ama Vodafone hep onlinedı.

mkyb tarafından 17/Kas/19 20:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Vodafone, Telekom'un veya Turkcell'in yurtdışı çıkışlarını kullanmıyor. Denizaltı çıkışları kullanıyor. Ondada mesafe uzun olduğundan ping yüksek oluyor.

Bunun en büyük artısını geçen ki depremde gördük. Telekom 12 saat sonra kendine geldi. Turkcell bir kaç saat hizmet veremedi ama Vodafone hep onlinedı.

Evet, Depremde O Bölgede değildim Hiç Kesinti yasamadım Vodafone Hat kullanıyorum ama Online Oyunlarda Asiri Ping yapiyor - Yani, Türk Telekom Cok Fazla Sirkete Alt Yapı sagladıgı içinde Kopmalar Oluyor Buda onun - yani, ve ayrica Fiyat Yönünden de Kazık, Mesela Adam Gecen aradim Net 75 Verebılıırz 75 tlık Bı Hız sabıtınde Ki ben 129 Ödüyorum 8 e Oda tahat oldugu ıcın :) Bıtse Turk net e veya Mileni ye gecıcem Gerçi Milenide 85 veriyorum dıyor oda beni ınandırıcı gelmedı ama Türk net o konuda gercekci duruyor..

Toplam Hit: 12108 Toplam Mesaj: 19
vdsl turknet port sorunu