folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder İnternet Sitesine , Harita Üzerinde Ben Buradayım İşareti Eklemek.

İnternet Sitesine , Harita Üzerinde Ben Buradayım İşareti Eklemek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam apileri bi karıştırırmısın?

İstediğin şeyi tek cümlede açıklıyorsun diye basit anlamına gelmiyor burda bi anlaşalım :D

İş çetrefilli gayet basite indirgenmesi (bence tabi) imkansız yani senin anladığın "basit'lik kavramına

Apide gerekli yönergeleri incelemen gerek daha önce çalışmam olsaydı sana örnek gösterirdim ama uğraşmadım daha önce :/

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Sağolun , ofisdeyim şimdi eve gidince biraz daha inceleyeyim.

kullanıcı bakımından "iş basit" demek istedim yazımda da ... gir + yerini kaydet  şeklinde    

Admin tarafı tabiki zordur.. :) 

örn :  Adam internet cafe de , ama birazdan olacağı yeri bilmemne sokak diye işaretliyor  ve oraya gidiyor. Belki zamanını da yazıyor şu saatler arası oralardayım gibi.

Gibi..

Akşam bakayım biraz daha .. hadi hayırlı haftalar olsun herkese.

Ne Mutlu Türküm Diyene...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

GoogleMaps API kullanıcaksın, eğer doğru anladıysam.

Marker ekleme özelliği var, oradan yaparsın.

https://developers.google.com/maps/documentation/javascript/examples/marker-simple

Adamın tıklayıp yapma olayını da JS' yle kendin yazıcan bi zahmet :D 

ozgunlu tarafından 27/Tem/15 09:52 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

Sağolasın Özgün 

Akşama güzelce inceleyeceğim...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Herşeyin basitine alışmışsınız sanırım. Google Maps Api'nin dökümantasyonunu açıp okuyacaksın. Marker kısmını iyice okuyacaksın. Sonra biraz js yazacaksın. Biraz ajax ile DB'ye kayıt ettireceksin. Sayfa açıldığında DB'den kayıtları çağırıp her markerı tekrar yerine koyduracaksın. Bu arada her marker'a click event verip ayrı ayrı yazılan isimlerin çıkmasını sağlayacaksın. Array ile rahatça oluyor. Sonra aklına "ulan 5000 kayıt olduğunda hepsini hayvan gibi ekrana basıcaz mı" sorusu gelecek ve harita güncellendiğinde ekranda gözüken viewpoint bölümündeki markerları listeyelecek php/asp yazacaksın. Sonra acaba gruplasam daha mı iyi olurdu diyerek zoom'a bağlı listeleyen ve gruplayan bir fonksiyon yazacaksın. (bu ikinci dediğim emlak sitelerinde zoom düşükken bazı ikonlarda 100-200 falan sayılar yazar, yaklaşınca etrafa dağılır, o bölgede olan toplan sayıyı verir ya. o şekil) sonra "lan bu açıklamaların düzenlenmesi nasıl olacak" diyeceksin ve açılan kutuların içeriğini iframe ile çektirip ajaxlı bir düzenleme formu yapacaksın ki minimal bir sistem olsun, kullanıcı dostu olsun.  "Otomatik lokasyonunu bulamaz mıyız" diye düşünüp geolocation işlerine gireceksin. Tarayıcı uyumluluğunu kontrol edeceksin, nokia e63'teki symbian işletim sisteminden bile lokasyon bilgisi çekebilir hale geleceksin.

İstediğin şeyin hazır hali evdeki pcde nerde bilmiyorum ama biryerde var lakin başka türlü öğrenemezsin :)

O değil de maps ile bineceğim otobüste giderken ne tarafın gölge olacağını bulan program yazıp 4 yıl okula serin serin gidip geldim ya la :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Herşeyin basitine alışmışsınız sanırım. Google Maps Api'nin dökümantasyonunu açıp okuyacaksın. Marker kısmını iyice okuyacaksın. Sonra biraz js yazacaksın. Biraz ajax ile DB'ye kayıt ettireceksin. Sayfa açıldığında DB'den kayıtları çağırıp her markerı tekrar yerine koyduracaksın. Bu arada her marker'a click event verip ayrı ayrı yazılan isimlerin çıkmasını sağlayacaksın. Array ile rahatça oluyor. Sonra aklına "ulan 5000 kayıt olduğunda hepsini hayvan gibi ekrana basıcaz mı" sorusu gelecek ve harita güncellendiğinde ekranda gözüken viewpoint bölümündeki markerları listeyelecek php/asp yazacaksın. Sonra acaba gruplasam daha mı iyi olurdu diyerek zoom'a bağlı listeleyen ve gruplayan bir fonksiyon yazacaksın. (bu ikinci dediğim emlak sitelerinde zoom düşükken bazı ikonlarda 100-200 falan sayılar yazar, yaklaşınca etrafa dağılır, o bölgede olan toplan sayıyı verir ya. o şekil) sonra "lan bu açıklamaların düzenlenmesi nasıl olacak" diyeceksin ve açılan kutuların içeriğini iframe ile çektirip ajaxlı bir düzenleme formu yapacaksın ki minimal bir sistem olsun, kullanıcı dostu olsun.  "Otomatik lokasyonunu bulamaz mıyız" diye düşünüp geolocation işlerine gireceksin. Tarayıcı uyumluluğunu kontrol edeceksin, nokia e63'teki symbian işletim sisteminden bile lokasyon bilgisi çekebilir hale geleceksin.

İstediğin şeyin hazır hali evdeki pcde nerde bilmiyorum ama biryerde var lakin başka türlü öğrenemezsin :)

O değil de maps ile bineceğim otobüste giderken ne tarafın gölge olacağını bulan program yazıp 4 yıl okula serin serin gidip geldim ya la :D

:D hehe gölge olayı çok iyimiş...  Yok yaw sadece yolun kesitrmesi var mı demek istedim eh yoksa oturup öğrenecez tabi... bilgilendirmen için sağol kardeşim ... asp / php yazmak bana çok uzak :(  

php bilgim sadece myphp forum db yönetimi , ara yüz tasarlama vb. :) biraz da htm var o kadar.

yinede sağol

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

Aynen öyle , torpedo_XL  :)

silenceb tarafından 18/Oca/16 21:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

tam boyle davraniyor butun patronlar/musteriler aslinda :)

"olm lan bak cok basit bisey istiyom boyle tiklasin adam soyle olsun falan"...

sonra ben noktalivirgulunki gibi bi aciklama yapmaya basliyom anlatmaya calisiyom; daha yariya gelmeden vazgeciyor karsimdaki  :D

bu hep boylemi olacak mq, ne olacak bizim bu halimiz genjler???

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    silenceb
    silenceb's avatar
    Erkek

yok olm istemiyorum artık rahat ol...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    silenceb bunu yazdı

yok olm istemiyorum artık rahat ol...

:) abi sana lafim yok ama valla boyle ortam...

anca gidersin...
Toplam Hit: 3127 Toplam Mesaj: 25
web sitesi harita eklemek