folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternetimdeki Gariplik

İnternetimdeki Gariplik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

1 senedir Smile adsl kullanıyorum, hız on numara herhangi bir sıkıntı yoktu şu son 1 haftaya kadar. Ms'nin sitelerine güçbela girer oldum backtrack forumlarına ulaşamıyorum ve daha böyle çok alakasız sitelere giriş yapamıyorum tıkanıyor. Kontrol ettim vpnle falan bağlanınca sıkıntı çıkmıyor. Söylediğim gibi net hızımda yavaş değil (800 kb vpn ile bile)

Sizce sorun ne olabilir, Web app manager(vs 2012)'ı bile kullanamadım vpnsiz :|

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Bu ara türktelekom altyapısında sıkıntı var. Hız 24mbit görünürken testlerde sitelerde dolaşırken çok ciddi sıkıntılar var. Böyle durumlarda başka bir pc ile test yapılması sorunun pcden mi hattan mı kaynaklı olduğunu çözmene yardımcı olacak. Ek olarak Dns bu ve benzeri sorunlara sebep olabiliyor. Farklı dnsler kullan. OpenDns, GoogleDns gibi. <3

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Bu ara türktelekom altyapısında sıkıntı var. Hız 24mbit görünürken testlerde sitelerde dolaşırken çok ciddi sıkıntılar var. Böyle durumlarda başka bir pc ile test yapılması sorunun pcden mi hattan mı kaynaklı olduğunu çözmene yardımcı olacak. Ek olarak Dns bu ve benzeri sorunlara sebep olabiliyor. Farklı dnsler kullan. OpenDns, GoogleDns gibi. <3

Hepsini denedim dnslerin kar etmedi tek iyi yöntem vpn olarak görünüyor şimdilik.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Sorun dns, routing, kullandığın ISP'nin internet çıkışlarından veya karşı taraftan(artık heryerde cdn kullanıldığı için avrupadaki sunucular sorunluyken vpn ile abd'dekilere rahatça girilebiliyor) kaynaklanıyor olabilir. Ping plotter indirip sorun yaşadığın sitelere vpn'li ve vpn'siz trace atsana bi hocam.

arbeit macht frei
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı

Sorun dns, routing, kullandığın ISP'nin internet çıkışlarından veya karşı taraftan(artık heryerde cdn kullanıldığı için avrupadaki sunucular sorunluyken vpn ile abd'dekilere rahatça girilebiliyor) kaynaklanıyor olabilir. Ping plotter indirip sorun yaşadığın sitelere vpn'li ve vpn'siz trace atsana bi hocam.

google dns üzerindeyim şuan baştada söylediğim gibi yalın halde siksen girmiyor yada çok çok geç giriyor, vpnle kaymak gibi. altyapının bütün sorunlarını giderayak bana mı kitlediler acaba 1 sene sorunsuz hizmet verdik çek cezasını ibne diyerekten :\

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

giremediğin sitelere tracert komutu ile kontrol et nerede takılıyor görmüş olursun.

örnek : tracert www.google.com gibi

ilk 4 adım sanırım lokal çıkışın 4den sonraki adımlarda senin çıkış sağladıgın iss üzerinden siteye ulasıyor

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Naps bunu yazdı

giremediğin sitelere tracert komutu ile kontrol et nerede takılıyor görmüş olursun.

ilk 4 adım sanırım lokal çıkışın 4den sonraki adımlarda senin çıkış sağladıgın iss üzerinden siteye ulasıyor

ISS'de sıkıntı var, böyle birşey nasıl mümkün olabilir ki yahu :|
    4 e kadar iyi 4'ten sonra çakıyor request time out'u.
    Smile ı arasam yardımcı olabilirler mi acaba, yoksa modemi kapat aç falan mı derler, öyle bişey derlerse feci söverim çünkü :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı
    Naps bunu yazdı

Smile ı arasam yardımcı olabilirler mi acaba, yoksa modemi kapat aç falan mı derler, öyle bişey derlerse feci söverim çünkü :|

Hacım bi de ping plotter ile bakabilir misin? Sorun ISP'den kaynaklanıyorsa çağrı merkezi değilde noc'ları yardımcı olabilir.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    Jilet_Boris bunu yazdı
    Naps bunu yazdı

Hacım bi de ping plotter ile bakabilir misin? Sorun ISP'den kaynaklanıyorsa çağrı merkezi değilde noc'ları yardımcı olabilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Tracert komutu ile bakabilir misin route rotasına

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam bendede öyle bi sıkıntı ar bazı yabancı sitelere girmiyor. yükleniyor sürekli

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 2137 Toplam Mesaj: 13