folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İnternetten Orjinal Parfüm Nerden Alınır ?

İnternetten Orjinal Parfüm Nerden Alınır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    emirhantutgun bunu yazdı

Facebookta bir tane adam var. Orjinal parfümleri mezat usulü satıyor. Ben ordan alıyorum .. 

En son 100ml One Million Absolutely Gold aldım.

Tom Ford , Burberry vs. vs. Kokuları gayet kalıcı . İsteyen barkoddan orjinalliğini sorgulayabilir . Satan kişi belirtiyor zaten .

Barkoda falan güvenme hocam ben 20 TL ye aldığım parfümün barkodunu sorgulattım orjinal yazıyordu herşeyin sahtesi var barkod dahil önemli olan aldığın yerin sağlamlığı

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Gözlemlediğim bir durum.İddiamı %100 doğru diyemem.  Aynı marka aynı üründe , üretici firma direk üçkağıt yapıyor. Fransa ve Katar pazarlarına soktukları orijinal üründe kalite farkı var. Orijinal ürün olarak farklı pazarlara soktukları ürünlerde fiyat farkı ve kalıcılık farkı var.NE olursa olsun ürün orijinal fakat kalite skalası değişken. 

Ve Türkiyede bazen bazı firmalar dandik ucuz orijinal ürünü , sanki o en kalıcı ürün gibi aynı fiyata satıyor. Farklı bir örnekleme yapayım;

-0-

Bi yapıştırıcı firması var. Bu firmanın bi avrupada bi türkiyede fabrikası var. İki üründe orijinal. Fakat bu fabrikalardan bir tanesi ürünün kalitesini arttıran bir maddeyi ya çok az kullanmış ya hiç kullanmamış. Orijinal olsa bile kalite aynı kalite değil. 

Yada bir ayakkabı firmasında yaşadığım olay. Orijinal beğendiğim bir ayakkabı aldım. Hem kullanışlı hem kaliteliydi. 5 sene kullandım. Aynı firmadan aynı model ayakkabı aldım. 1 sene dolmadan ayakkabı paramparça oldu. Bİ çeşit strateji yapıyorlar. Bu kalite olayını test etmek isteyenler Türkiye pazarındaki orijinal bir nike-adidas ayakkabı ile , amerika , avrupa pazarlarından alacakları bir ayakkabıyı karşılaştırabilir. Bunun bi adı vardır elbette ama parfümde de bunu yaptıkları için sağlam tokatçılık dönüyor parfümde. (parfüm arbitrajı)

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

Bende diesel fuel for life alacağım dutyde 75cl 39,99 eur

trendyolda 125 cl 268 tl felandı 

tedarikçiye bi baktım trendyolun sahte ürün felan yazmışlar vaz geçtim sanırım duty freeye bağlı kalcaz yine 

başka bilindik orjinal ürün satan varsa oraya da bakılabilir

konu takipteyim

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Abi nedir bu chanel Blue sevdası tamam zevk meselesi de anlayamadığım için zaten bu kadar şaşıyorum. Francis Kurkdijan diye bir mucize varken kolonya gibi kalıyor bu ya :S

edit: sahtesini kullanıyorum haa yoksa prafüme 2k verecek param yok :)

Nikoteen tarafından 21/Mar/19 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

Ben de bleu bakıyorum. Var mı güvenilir site? Sephora ve beymende satmıyorlar gördüğüm kadarıyla

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Gittim Dutyfree den Dior Sauvage aldım 550 TL ye kokuyu sıktım 2 gündür elimi yıkamama rağmen kokusu çıkmadı. 

Alıyorsanız parfüm gümrükten havaalanından Dutyfree den alın parfümü gidip orjinal diye sağdan soldan almayın şimdiye kadar aldıklarım orjinal değilmiş.

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Abi nedir bu chanel Blue sevdası tamam zevk meselesi de anlayamadığım için zaten bu kadar şaşıyorum. Francis Kurkdijan diye bir mucize varken kolonya gibi kalıyor bu ya :S

https://www.beymen.com/p_maison-francis-kurkdjian-oud-satin-mood-200-ml-edp-unisex-parfum_325626?gclid=EAIaIQobChMIgtbs1t_W4QIVFM13Ch0j9QGrEAQYAiABEgI8mPD_BwE&gclsrc=aw.ds dayı sen naptın ya :D

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Francis Kurkdijan hangi serisini kullanıyorsun hocam

Toplam Hit: 3732 Toplam Mesaj: 29
chanel