folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnterrail Hakkında Sorular

İnterrail Hakkında Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

iyi akşamlar

biz bi grup arkadaş olarak interrail yapmayı kafamıza koyduk, bi sorun çıkmazsa inşallah gideceğiz

ama aklımıza takılan bikac soru var

bende tahribat ahalisine sorayım dedim

1- trenlerde supplement ücreti varmış bu ucret nedir ve nekadardır?

2-trenlerde rezervasyon ücretleri nedir ve nekadardır?

3-şehir içi ulaşım çok pahalıya patlarmı(pariste şehir içinde metroya trene falan baya para bayıldık diyen arkadaslar war)

4- tren istasyonları genelde şehrin nekadar içinde yada dışında ulaşım nekadar tutar

5-hostellerde yemek  yada kahvaltı varmı ,varsa damak tadımıza uygunmu

bikaç sorum daha vardı aklıma geldikçe yazarım

şimdiden çok teşekkür ediyorum

çocuktum,büyüdüm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

up

tahribat.com a can feda
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

http://www.trenlegeziyorum.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=30&id=1755&Itemid=286

aynı forumda sınırsız bilgi bulabilir, sorabilir hatta gezi partneri bile bulabilirsin.

2- 1-5 euro arası olması lazım

5- verseler bile topkek tarzı ufak tefek şeyler veriyolarmış

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

şehir içi ulaşım şehre göre değişir, gideceğin şehirlerin turzm ofisi sayfalarından yada metro sayfalarından ögrenebilirsin, hosteller fiyata göre değişir ama genelde max. kahvaltı verirler verdikleri kahvaltı da genelde bi croisssant la meyve suyu olur, tren istasyonları hemen hemen her şehirde şehiriçi metro hattıyla birbirine bağlıdır gideceğin şehirlerde günlük bilet almanı tavsiye ederim,  ama bazı şehirler vardırki ( venedik,pisa,floransa,amsterdam,köln,brugge, vs )buralarda bilet bile almana gerek olmayavak heryere yürüyerek gideceksin, eger yurtdışında bi geziye çıkıosam günlük 30 euroyu gözden çıkartman gerekir bence... 15 euro hostel 15 euro yemek+hediyelik+su falan ama hostel fiyatları genelde biraz daha yüksek sen de onu yemekten kısıp oraya yatırırsın, yemek olarak genelde marketlerden aldıgım domates peynirle ekmek falan o tarz sandiviçle beslendim ben, onun yanında b,r de mcdonaldstan falan.... bi çok şehirde mcdonalds menuleri 6 euro civarındadır ona göre hesabını ysp öyle yola çık, yemekleri begenmem diyosan avrupanın her şehrinde arap-türk kebabçıları bulabilirsin ama hiç 50 cent bile indirim yapanını görmedim, kebap,frites,cola menuları 6-6.5 euro falandır

son 1 tavsiye daha şehiri gezeceksen hiç allaha emanet iş yapma, atıyorum barcelonaya gittin trenden indiğin andan itibaren hangi sırayla nerelere gideceğin neler yapacağın hemen hemen belli olsun... yola çıkmadan uluslar arası geçerli bi ögrenci kimliği alırsan işine yarayabilir

trenlere dair de hiçbi fikrim yok... aklına takılan bişey olursa sorabilirsin ( pariste nereleri gezmek gerekir tarzı değil tabiki )

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

hocam cok teşekkür ediyorum

pm attım

çocuktum,büyüdüm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

ben interraille değil de kendim gezdiğim için çok tren kullanmadım, ryanair,easy jet gibi uçak firmalarını kullan ama dikkat et sadece el bagajı kabul ederler ve max. 10 kilodur. fransa ispanya herşey dahil 12 euroya uçarsın,ispanyadan italyaya portekize 8-10 euroya uçak bileti bulursun... biraz önceden alman gerekecek ve uçakda bulacağın bütün lüksleri unutman gerekecek, birde bu hava yolları genelde vergisi düşük havaalanlarını kullanırlar yani şehir merkezinden biraz uzak olur. ama trenden kat be kat ucuza gelir

hostelleriçin de en çok kullandıgım site hostelbookers.com

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

hocam onu bizde düşündük 20 euroya paris amsterdam bileti bulduk bagaj vermek istesek 30 euro veriyosun

ama şehir dışı konusu kafamızı karıştırdı, pariste beuvais di galiba o havalimanı şehrin 80 km dışındaydı

ordan ulaşıma çok para veririz diye gözümüz korktu açıkcası

çocuktum,büyüdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

beauvais merkeze 1buçuk saat uzaklıkta ulaşım ücretiyse en son bu mart kullandım 15 euro.

venedik için 45 dk uzaklık 7-8 euro arası bi miktar

brüksel charleroi yarım saat 5 euro ulaşım

barceleno girona 1 buçuk saat uzaklık 12 euro ama eğer gironaya gidersen g40 dk ve 5 euroya önce oraya gidip sonra 8 euroya trenle barcelonaya geçmeni tavsiye ederim

aklıma gelenler bunlar şuan için, fiyatlar 1-2 euro oynayabilir,,, kullanacagın hava alanlarının hepsinin internet sitesi var ordan bakıp net bilgileri alabilirsin

edit genelde min. para ile max yer gezmeye çalıştıgımız için baya bu uçaklardır  hostellerdir kurdu olmuştuk. ama malesef 1 yıllık avrupa mecaram yarından sonra bitiyo yurda dönüyorum ( 1 yıl boyunca gezmedim erasmustum =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek

hocam bukadar ucuz olacagını tahmin etmemiştik

tekrardan bu fikri düşünebiliriz aslında

interrailden daha ucuza gelebilir interfly işi

ama ozamanda vize sorunu çıkacak, şengen vizesi için uçak bileti alıp göstersek yetermi acaba

çocuktum,büyüdüm
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

fth_ bunu yazdı:
    -----------------------------

tekrardan bu fikri düşünebiliriz aslında

-----------------------------

daha rahat gezersin ama daha az yer gezersin macera yaşayamazsın

yine de interfly yapcam illa dersen ev arkadaşım interfly temsilcisi

bilgi ve iletişim için yardımcı olurum

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

bence interflya baglı kalma çık interraile  aralarda birbirine uzak ülkelerde uçak kullan,

Toplam Hit: 2137 Toplam Mesaj: 13