folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Intikam Zamani Nerede Arkada$Lar?

Intikam Zamani Nerede Arkada$Lar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oguz
    Oguz's avatar
    Erkek

Böyle bir oyun çıkacaktı, bu siteye takılıpta bilmeyen yoktur heralde. Oyun hakkında şuan bir bilgisi olan varmı son durumu nedir? ne değildir? Üç tane TÜRK oyun piyasaya çıkmaya hazırlanıyormuş veya çıkmışmı ne yeni duydu (:

------------------------------------------------------------------------------

"İstanbul - Kabus22 - Kriz" - Türk oyun sektörü sunar
    ( A Z K A L D I !)

http://www.sobee.com.tr/
    http://www.kabus22.com/
    http://www.kriz-online.net/tr/

------------------------------------------------------------------------------

bunu bir donanım forumunda bir kişinin imzasından aldım..

Шшш.Tаняiват.Cом ( bize göre kolera, size göre teyyare.. )
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    yaw screenshotlar fena deil artık çıkınca bakıcaz

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    Hatta video formatında tanıtımı yapılmıştı burda yayınlandı ekim ayında bende indirdim izledim güzel birşeye benziyordu ama oyun hakkında hiçbir haber yok gibi görünüyor...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    ben bölüm tasarimcisiyim iz in.char programcisi ve kreston modelci...char i uzun zamandir gormuyorum.bende islerimden dolayi bolum tasarimi ve baska biseyle hic ugrasamadim. oyun motorunun buyuk kismi bitti diyodu char bana fakat ben goremedim..krestonlada uzun zamandir sohbetim olmadi...su onumuzdeki oss den sonra eski hayatima donebilicem...o oyunu yapmayi pc islerim icinde en cok istedigim seydi fakat suanki is ve bu oss engeli yuzunden bi ara verdim diger arkadaslar ne alemde onlari bile bilemiyorum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Şimdi bi host olacaktı bundan 1 ay önce olamadı.Multiplay için çalışıyorlardı en son wala bende en son lan bunlar günde bi satır kodmu yazıyor diordum ama c++ da çok basit sayılabilecek bir şey için bile onca satır yazmak gerektiğini öğrenince o haraketli demonun bile çok kral olduğunu anladım yapıyorlar bi şeyler...

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CHaRMaNDeR
    CHaRMaNDeR's avatar
    Erkek

Bu işler zaman istiyor arkadaşlar. Zor değil. Ama kolayda değil. Sıkılmadan bıkmadan çalışmak gerekiyor. Sabır şart. Çok uzun sürecek. Gerçek yardımcılar gerekiyor.. Çalışacak adam lazım

Ama artık sıkı bir çözüm yolu aramanın zamanı gerçekten geldi...

Düşünüyorum, o halde varım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

İntikam Zamanı her zaman fake'di. Önce 5 tane beta sürümü çıktı, sonra alfa sürümü çıktı :)
    Önce kodları visual basic ile yazıldı sonra C++ geçildi... Yani tam bir komediydi.Hatta bu konuda Char. ile çok atışmışdık zamanında.
    Hatta arkadaşlar çok güçlü oyun motorları free olmasına rağmen, kendi oyun motorlarını yazmaya kalktılar, sonrada arkadaşların directX scriplerinden bihaber oldukları ortaya çıktı falan filan...
    İndirdiğiniz beta sürünleride sadece doku (texture) ile kablanmış hazır demolardı ki bugün en hızlı pc bile demo da çuvallıyordu.
    Yani kısaca tamamen bir hayal ürünüydü ve öyle kaldı.Bugün yarın çıkıyor dediler ama kaç sene geçti hala bi boq yok.Ama ben söylemiştim zaten bunu.Vay be neydi eski günler...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dostum oyun yapımı sitelerine falan hiç girmediğin burdan belli oluor

gerçekten bi oyun yapmak istiorsan..

kendi oyun moturunu yapmak zorundasın.. : )

bu şart

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    sorcerer bunu yazdı:

dostum oyun yapımı sitelerine falan hiç girmediğin burdan belli oluor

gerçekten bi oyun yapmak istiorsan..

kendi oyun moturunu yapmak zorundasın.. : )

bu şart

Sen kaç tane oyunun Quake III oyun motorunu kullandığını biliyor musun?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cukurova bizim oyun hakkında bu kadar şey bildiğine göre heralde seni tanıyor olmalıyız her neyse olaya açıklık getirelim intikam zamanı gurubu dağılmıştır böyle bir oyun piyasaya belki ilerde çıkar bilemem ama charmanderin yaptığı oyun kendisine aittir ve intikam zamanıyla uzaktan yakından ilgisi yoktur

bide oyun motoru yazmak okadar kolay bi iş değil elbette bi sürü sürüm çıktı bunun farkındayız ama uzaktan böyle taşlamak kolay hiç değilse uğraşmış olduk ve kendimizi geliştirdik belki ilerde daha kaliteli bir gurup kuracak olursam bu oyun tamamlanacaktır

Zimbabwe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Daha önceden tanışmıyoruz, zaten şuan Adana ikamet ediyorum, proje ortasından beri takıp ediyorum. Zaten olayada belki yardımım dokunur diye girmiştim ama sonrada beni dehşet güldürdü bu proje.
    İZ takımı yaş ortalamasının 17 olduğu ve C++ biliyorum diye geçinen, aslında sadece C++ hayranlık duyan NewBie'lerin oluşturduğu takımdı.Ben üniversitede 4 yıl C++ gördüm ve sadece soket ve db yazılımları yapıyorum, hatta başım her şıkıştığında direkt vb veya delphiye koşuyorum.C++ eğitimi aldığım halde ben herşeyi(kütüphaneler) bilmezken bu newbie arkadaşlar C++ bütün kütüphaneleri kullanarak (grafiksel, animasyon, soket, db...) çok iyi kullandıklarını söylediler ki, bu imkansız.
    Blizzard firması bile yılların deneyimi ve bir mühendis ordusuyla iyi bir oyunu 2 yılda çıkardığını göz önünde bulundurursak, bu arkadaşları Counter S. rakip bir oyun çıkarması ve olayı abartıp oyun motoru yazalım demeleri hiçbirşey bilmeyen mantıklı bir adamı bile güldürür.
    Sonuç olarak noldu, bana küfür eden ve beni projeyi baltalamakla suçlayan arkadaşlar beni haklı çıkardı.
    C++ da basit bir dll dosyasını yazmak bile günlerimi aldığımı bildiğim için, oyun yazmak mı? :)) önce c++ dxball tarzı 2 renk çok basit birşey yazmayı deneyin.Bakalım kaç satır kodunuz ve kaç mb. hata log.larınız olacak.Beni anlarsınız.Bence gidin cep telleri için basit bir java oyunu yazın...

Toplam Hit: 5821 Toplam Mesaj: 28