folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Açık Kapılar Önünde
linefolder İp Adresi Değişince Neden Anasayfaya Atıyor?

İp Adresi Değişince Neden Anasayfaya Atıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

tahribat'ta herhangi bi sayfadayken ip değiştiğinde hangi sayfayı request edersek edelim IpAdresiDegisti parametresiyle anasayfaya atıyor sistem. güvenlik açısından ne fayda sağlıyor çözemedim ama kullanım açısından hem proxy kullananlara eziyet hem de bi konuya yorum yazarken ip değişirse yorumu post ettiğimizde yazdıklarımızın direk kaybolma riski var. nedir ne değildir bu iş üstadlar?

. . .. . ... .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Eski sayfaya dönünce yazılar gitmiyor. Ip değiştiğinde yorumum silincek diye korkma yani. Tor mu kullanıyorsun?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CodeInside
    CodeInside's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence daha bilgilendirici bir sayfaya atılabilir kullanıcılar. /ipchanged.asp gibi...

bu sayfada da gönderilen (eğer varsa) post bilgileri de kullanıcıya gösterilebilir. bu sayede daha az veri kaybı olabilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

tarayıcı kaydediyor olabilir ama insanlar farketmeyebilir yorum / mesaj gönderildi sanabilir falan bir sürü ihtimal var. tor filan da kullanmıyorum aslında ama okul ev arasında bilgisayarı uyku moduna alıp tekrar açtığımda hep yaşıyorum bunu.

asıl merak ettiğim neden böyle birşey yapılma ihtiyacı hissedildiği. güvenlik açısından filan bir yararı varsa bilelim diye.

. . .. . ... .
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    olay opera turbo kullanıcılarına en fazla oluyor.
    Sürekli server değiştiği için genelde her 2 sayfada bir ip değişiyor ve anasayfaya atıyor. Ve bu olay ben üye oldugumdan beri böyle :/

aha bu mesajı gönderirken de oldu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    ve wysiwyg html editörü berbat¡

Yeni sürümü çıktı ckeditorun güzel yapmıs adamlar ama bu çok eski. Lang hatası da veriyor zaten
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

o değilde bişi yazıyoruz arada net kopuyor geri diyince yazılar uçmuş oluyor :/

bazen epey uzun bi post atıyorum. hop siliniyor tekrar yazmaya üşeniyor insan

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    bende ultramitron kullanıyorum aynısı bendede oluyo bunun amacı ne hakikaten
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Ttnet bizim evin hattıyla günde 20 defa oynaştığı için, IP değişimi bende de çok oluyor. Açıkçası ben de hiç hoşlanmıyorum bu ipadresideğişti muhabbetinden.

Güvenlik önlemi olduğu belli de ne kadar gerekli tartışılır. Olmasa üzüleni de olmazdı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

admin yok mu buralarda bilgilendirsin bizi.

. . .. . ... .
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şu anda cookie ile direk login olunabildiği için, cookie kaydedilerek IP kısıtlaması aşılarak flood yapılabilir. Şu anda bir IP'nin yapacağı şeyler kısıtlı. IP değiştiğinde session düşürüyoruz o yüzden

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 2400 Toplam Mesaj: 15