Iphone 3Gs Guncelleme Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    5 gun once kadar arkadasimin telefonunun yazilimini guncellemeye kalktim.guncelleme en son asamada sapitti.daha sonra telefoncunun birinde yine ayni sitemi kurduk.suan telefonun sebeke ve sarj problemi var.telefon 6... Bilmem ne surumunde.bana sadece istanbulda yetkili bi ayfon servisi onermenizi istiyorum.merdiven alti dukkandan dilim yandi.benim icin hayat memat meselesi.yoksa yok yere sifir telefon alicam arkadasima :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

apple distributorü bilkom. orayla görüş. olmazsa haber ver pm den sana apple teknik servisi elemanın cep telefon numarasını vereyim. onu ara, danış.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    distributor degil de bi adet servis yeterli istanbul icinde.sile'de de olsa gidecem amk :) steve jobs ibnesinin beni dusurdugu duruma bak yaa :) arkadas yetkili servis ise telefonunu gonder gerekiyosa yanina varicam ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı
    distributor degil de bi adet servis yeterli istanbul icinde.sile'de de olsa gidecem amk :) steve jobs ibnesinin beni dusurdugu duruma bak yaa :) arkadas yetkili servis ise telefonunu gonder gerekiyosa yanina varicam ...

yanlış hatırlamıyorsam bakırköy tarafındaydı. göndericem şimdi pm den. 

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    tamam bekliyorum pm'yi arkadasa da soylersin bi eleman ariyacak yarin diye.oglen yanina varirim direk.ayfon da yazilim guncellemek pismanliktir yazin kenara...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

telefon kitlendiyse ios 6 için unlock? çıkacaktı sanırım yakın zamanda tarihi belirsiz olmakla birlikte.
    zamanında başıma gelmişti de sabredemedim,alete ipad şeysi attılar şimdi bildirimlerde sorun yaşıyorum :)
    Beklenmeli.
    sürüm düşürülemiyor diye biliyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

telefonla ilgili biraz bilgi verirsen yardımcı olabilir. ama sürümü 6 bilmem ne yazdığınaza göre pek bilmiyorsunuz. muhtemelen telefonca telefonunuz 3gs in en son sürüm olan 6.1.3 ü yüklemiştir. bunda da zaten şarj sorunu bariz bi şekilde görünmekte ama şuana kadar şebek sorunu duymadım yazılımdan dolayı. bilcomların iphonela işi yok. iphoneları Türkiye direk ithalatla sokak 3 operatör firması turkcell vodofon avea. Bunlar dışında getiren her firma parelel ithalat yoluyla iphoları getiriyorlar. o yüzden nerden alındığını bulursanız oraya götürün. ha garantisi yoksa ücretli yaptıracaksanız  gempa da  ücreti ile yardımcı oluyor. 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    aynen dedigin surum oldu iste.ama dedigim gibi sebeke sorunu var.bikac telefoncuyla konustum surumun dusurulmesi lazim.gempanin servisleri bu cozumu bana sunar mi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

parası ile olduktan sonra kvkta çözer ama oralar sürüm düşürme olayına girmezler hocam var olan sürümü yüklerler. çünkü sürüm düşürmek için shs kaydının olması gerekir. Bunun olabilmiş olması içinde o telefonun en az bi kere jb yapılmış olması ve cydianın o shs kaydını almış olamsı gerekir eğer manuel olarak almadıysanız shs kaydını. resmi servislerde jb olayına girmedikleri için o iş oralarda zor. iyi bir telefoncudan başka şasnısn yok o da tekrar diyorum shs kaydın yoksa sürüm düşürmen imkansız...  

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    shs kaydi dedigin nedir hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Her bir iPhone’un benzersiz bir ECID etiketi vardır bu etiket sayesinde cihazınızda yüklü olan firmware (işletim sistemi sürümü) Apple tarafından imzalanır. Bu şekilde Apple sizin telefonunuzu iTunes üzerinden tanımlar ve buna göre kontrollerinizi yapar her yeni sürüm çıkışında yine apple tarafından eski sürümün imzalanması (tanımlama) biter ve cihazınız yeni sürümle imzalanır böylece sizler iTunes üzerinden daha eski bir sürüme geri dönüş yapamazsınız. Mesela cihazınızı yanlışlıkla iTunes’ten update ederek iOS 5.1.1 sürümüne geçirdiniz, siz geriye dönük olarak cihazınızı iOS 4.2.1′e geri döndüremeyeceksiniz demektir.

İşte bu noktada SHSH kaydı dediğimiz, cihazınızın etiketi ile yüklü olan sürümün birlikte tanımlanmasını sağlayan ve imzalama dediğimiz bu sistemin jailbreakli telefonlarca Cydia üzerinden otomatik olarak tanımlanması veya bir program vasıtası ile telefonunuza ait SHSH kaydının bilgisayara kaydedilmesi gerekir. Böylelikle sizler mesela iOS 5.0 yüklüyken jailbreak yapılan bir telefonun cydia veya bilgisayarınıza alınan SHSH kaydı ile iOS 5.1.1′e geçmiş bile olsanız tekrar eski sürüme veya daha da eski olan 4.0 veya 4.0.1 sürümüne geri dönüş yapabilirsiniz, yeter ki geçilmek istenen sürümlerin shsh kaydı bulunsun. Kısacası SHSH kaydı, yükseltilen sürümden geriye dönmek adına kullanılır ve bunun için gereklidir.

alıntı (yazmaya üşendim ctrl c ve v işime geldi) :)

Toplam Hit: 1787 Toplam Mesaj: 15