İphone 5 Tamir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Çekmecede yaklaşık 1.5 senedir duran telefonumu tamir etmek istiyorum.

şarjda 3 4 saat tuttum açılmadı. sonra açıldı %15ken şarj prize takılı düşmeye başladı falan.

gittim batarya aldım. şarj oluyor açılıyor falan sorun yok.

ama öyle böyle değil 1 2 dkde gavur şeyi gibi yanıyor alet.

sıcaklık tahminime göre işlemci tarafından geliyor batarya değil gibi.

ama şarja takınca batarya acayip ısınıyor.

ayrıca hoparlör bozuk ses çıkmıyor.

ahizeyi denemedim ama sanırım o da bozuk.

ayrıca dokunmatik çalışmıyor arada. ekranı kapatıp açınca düzeliyor. bir süre sonra gene gidiyor ekran kapatıp açmam gerekiyor.

şimdi bu cihazın asıl problemi şarj soketinden olabilir mi?

şarj soketi değişse ısınma ve dokunmatik problemi çözülür mü?

ahize hoparlör falan ben hallederim sıkıntı değil.

şu an telefonsuz kalıcam 1 2 güne ve az çok wp falan işimi görse yeter.

netten baktım da dokunmatik entegresi filan diyen var dokunmatik için o da 150tl.

bi de soket değişse zaten 250 civarı maliyeti olacak gibi. onun yerine sahibindenden falan mı alsam?

parçalarını satan mürit varsa alabilirim. ya da gönder uyguna çıkma falan yapabilirim diyen müride kargolayabilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O cihazla uğraştığına değmez. Zaten ikinci el piyasası belli. Astarı yüzünden pahalıya gelir.

Kaldı ki Apple 32 bit cihazlara desteği kesti zaten. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

At çöpe uğraşma astarı yüzünden pahalıya gelir 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Iphone 5 lerse kronik sarj soket problemi var.Sarj soketini 15-20 liraya bulursun hoparlor ahizeyide gene 15-20 liraya bulursun.Milyontane video var bakarak degistirirsin.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Bir kaç gün sonra telefonsuz kalıcam. Yenisini şu an almak istemiyorum alamıcam o yüzden emektarı çekmeceden çıkarmıştım 2 3 ay idare etse yeterdi.

1 2 kere sıfırladım falan yok aşırı ısınıyor ve %5 6 ya kadar şarj olup açılıyor 10dk demeden de geri kapanıyor.

döngüye girdi cihaz.

soketse sorun değil 20 lira alıp değiştiririm de entegredeyse sıkıntı masraf yapmak istemiyorum.

bir de 4s çıktı çekmeceden. şansıma o da itunes ekranında kalıyor. yazılım attım 3 4 kere gene aynı.

200 250 liraya alayım bi 5c diyorum ama bilemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Bir kaç gün sonra telefonsuz kalıcam. Yenisini şu an almak istemiyorum alamıcam o yüzden emektarı çekmeceden çıkarmıştım 2 3 ay idare etse yeterdi.

1 2 kere sıfırladım falan yok aşırı ısınıyor ve %5 6 ya kadar şarj olup açılıyor 10dk demeden de geri kapanıyor.

döngüye girdi cihaz.

soketse sorun değil 20 lira alıp değiştiririm de entegredeyse sıkıntı masraf yapmak istemiyorum.

bir de 4s çıktı çekmeceden. şansıma o da itunes ekranında kalıyor. yazılım attım 3 4 kere gene aynı.

200 250 liraya alayım bi 5c diyorum ama bilemedim.

hocam benim bi 5 vardı telefon bozuldu entegresi yanmış herşeyi çalışıyordu sadece üst kilit tuşu bozuktu eğer onu bulursam sana göndereyim  parçaların kullanırsın

telefon nerde bilmiyorum şuan :/

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

hocam benim bi 5 vardı telefon bozuldu entegresi yanmış herşeyi çalışıyordu sadece üst kilit tuşu bozuktu eğer onu bulursam sana göndereyim  parçaların kullanırsın

Entegre derken hocam? şarj entegresiyse zaten benim de muhtemelen o bozuk. eğer şarj soketi bozuk diyosan bi bul konuşalım belki işime yarayabilir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

Entegre derken hocam? şarj entegresiyse zaten benim de muhtemelen o bozuk. eğer şarj soketi bozuk diyosan bi bul konuşalım belki işime yarayabilir.

bilmiyorum hocam ne entegresi telefon çalışırken durduk yere kapandı birdaha açılmadı

sordum babamın arkadaşı telefoncuya vermiş adam yaptırsan maliyetini geçer demiş babam geri birine vermiş telefonu 

evde yok 

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

İstanbul da isen bi yere yönlendirebilirim hocayönlendirebilirim hocam en uygun orada yaptırabilirsin.

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

şarj entegresi 150 tl ortalama 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı
    SaviorAngel bunu yazdı

bilmiyorum hocam ne entegresi telefon çalışırken durduk yere kapandı birdaha açılmadı

sordum babamın arkadaşı telefoncuya vermiş adam yaptırsan maliyetini geçer demiş babam geri birine vermiş telefonu 

evde yok 

eyvallah hocam sağolasın gene de düşünmen yeter :)

xxjokerxx ben d eo fiyata ulaştım ama o kadar vermek istemiyorum hocam.

bamboocha istanbulda değilim ama gelip gidiyorum hocam arkadaşla ulaştırabilrim. bi fiyat alabilirsen ona göre hareket ederim.

Toplam Hit: 2256 Toplam Mesaj: 12
iphone iphone bozuk telefon iphone 5 batarya ısınma arıza