Iphone 6 Ön Cam Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Millet Selam, Garantili ürünün ön camı kırıldı. Dokunmatik ve Ekran sağlam ve çalışıyor, fakat ön cam kırık. 

Ne yapmak lazım? Apple'a değiştirtmek ile dışarda değiştirmek arasındaki fark ne? Aynı ürünü bulabiliyor muyuz? Apple'a değiştirtecek isem, Ankara'daki bayilere baktım, normal telefoncu bunlar, acaba Apple'ın sitesindeki bayilere verdiğimizde Apple'a mı gönderiyorlar nasıl oluyor bu işler?

Bi yardımcı olun kafam karıştı :)

Teşekkürler.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple 550 liraya değişiyor abi. Kasada yamulma varsa parasıyla bile ekranı değiştirmez parasını verin sıfırını verelim der. Apple cam değiştirmez ekran komple değişiyor. Ha bana soracak olursan bu saatten sonra o cihaza 550 lira masraf edilmez.

https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/

Dışarıda orjinal ekran bulamazsın fakat orjinale yakın Çin malı ekranı 120-130 liraya falan bulursun. Sırf ekran camı ise 20-30 liraya bulunur. 

mkyb tarafından 01/Eki/17 20:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ben kendim degistiriyorum. 30 kusur dolar, 100-150 lira yapar sanirim orijinale yakin. onlardan aliyor, kendim takiyorum. orijinali ile arasinda hicbir fark yok. installation da youtube'da tonla videosu var, cok kolay. mac in ekranini degistirdim. 

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

ben kendim degistiriyorum. 30 kusur dolar, 100-150 lira yapar sanirim orijinale yakin. onlardan aliyor, kendim takiyorum. orijinali ile arasinda hicbir fark yok. installation da youtube'da tonla videosu var, cok kolay. mac in ekranini degistirdim. 

Ön cam değişimi için sıcak hava vs gerekmiyor mu nasıl yapıyorsun ki? Yani basit bir işlem mi bende de 6 Plus var ön cam kırık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

Ön cam değişimi için sıcak hava vs gerekmiyor mu nasıl yapıyorsun ki? Yani basit bir işlem mi bende de 6 Plus var ön cam kırık

butun ekrani degistiriyorum hocam

https://www.amazon.com/dp/B075MBP5GH?psc=1

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    mizahi bunu yazdı

Iphone larin eger yanilmiyorsam ekran dokunmatigi bir hocam. Fakat bazi yerler riski goze senin alman kosuluyla cam degisimi de yapiyorlar. Mesela samsung un bazi telefonlarinin ekrani kagit gibi. Ikinci isitmada murekkep dagilabiliyor. O yuzden biraz riskli bir durum. 

@renegadealien hocam senin ekranin yan sanayisi 15 dolar orijinali 35 dolar gozukuyor. 

@mavii hocam senin ekranda 20 25 dolar arasi gözüküyor fiyat olarak.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Rene bende de ön camı kırık 5s var. Ucuz yollu sağlam değiştirme imkanın olursa ve hala Ankara'daysan iletişime geçersen sevinirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

6+ varsı bende garantisi bitmişti 590 tl idi sanırım genpa mı ne verdim peşinen ödedim gönderdilee telefon sıfır olarak geri geldi :) 

Sadece cam değişimi siye yollasanda sıfır verebiliyorlar öle dene rene hocam

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Erdem bunu yazdı

6+ varsı bende garantisi bitmişti 590 tl idi sanırım genpa mı ne verdim peşinen ödedim gönderdilee telefon sıfır olarak geri geldi :) 

Sadece cam değişimi siye yollasanda sıfır verebiliyorlar öle dene rene hocam

Genpa'ya verdin dimi hocam? Apple'ın orjinal dükkanına fln değil?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Yerinizde olsam cam değişttirmek yerine genpa teknik servisine para yediririm yani 500-550 TL cam değiştirme yerine genpa size sıfır telefon verecek :) Genpanın yapacağı iş ise apple firmasına garanti kapsamında değiştirmeleri için prosedürleri uygulamak.. Tabi apple kırık cam ile uğraşmaz :) Ben bir defa arkadaşa garantili 5S telefon için sıfır değişim yaptırdım tabi genpa firmasına 300 TL para vermiştim 2 sene önce. Çünkü ekranı değişen telefon satılacağı zaman alıcı telefona önyargı ile bakıyor yani bu telefonunun dokunmatiği ileride sıkıntı olur mu v.s. gibi ama siz satmadan ben kullanacam derseniz garanti bittikten sonra telefon ileride sıkıntı çıkartırsa elinizde kalır o yüzden tavsiyem tamamen değişim yapmak.

essan tarafından 02/Eki/17 00:02 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Rene hocam çin malı ekran tak sat gitsin yerine 7 al mis gibi

Toplam Hit: 2441 Toplam Mesaj: 19
apple ekran değişimi iphone ekran değişimi