İphone 6 Sıvı Teması Hakkında (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

hocam para varsa direkt git sıfırını al hiç kafan ağrımaz. ev arkadaşımda ip5 vardı tee 2 sene önce. vana patlamış gece. sabah bi kalktım evin içi 7 8 cm su dolu. bunun da tel yerdeymiş. sabaha kadar su içinde kalmış. hemen teli bi kavanoz pirincin içine attım. 4 5 gün orda kaldı. sonra çıkarttım mis gibi çalıştı. 1 hafta 10 gün sonra ekran gitti. cihazın 3te1 fiyatına sıfırını verdiler.

kulaklık problemi oalcak kadar sıvı teması varsa zaten anlarlar teknik servistekiler. samsungda varmış appleda da vardır muhtemelen sıvı teması olunca renk değiştiren bi dalga vardır.

pirincin içine göm hocam 2 3 gün kalsın muhtemelen çalışır. ama bir süre sonra da bi problem çıkartır.

hocam telefon suya düşer düşmez çıkardım içinden. Yani yaklaşık 1.5 saniye kadar kaldı içinde. Daha sonra telefonu sildim, jack yerini,hoparlör yuvasını ve ahizesini ağzımla vakumladım. Daha sonra Apple desteği aradım ama sıvı temasından bahsetmedim, adam telefonun kulaklık varmış gibi algılamasının sebebini jack girişine dolan mikroplardan dolayı olduğunu, bu sorunla sık sık karşılaştıklarını söyledi. Daha sonra jack girişinin içerisini temizledim ve beyaz alkolle sildim. Sorun gitmedi. Fakat daha sonra kendiliğinden düzeldi. Sanırım bu sıvı temasına işaret. Acaba servise göndersem sıvı temasını anlarlar mı ? Çok karasızım ne kadar sıvı geçirdi, servise hemen versemmi, biraz beklesemmi, anlaşmalı GenPa'ya mı versem yada istanbul Apple yetkilisine mi göndersem.. Bilmiyorm :(

midem bulandı lan öğkkk klozete düşürmüştün dimi 

konu bu degil hocam..lutfen :D

Cigu bigule :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

alıma söle bişi geldi

elek. süpürgeisinin ağzını daralt bi kartonla.kartonun ortasına küçük bir delik aç.o deliğide jak kısmına getir elek. süpürgesini çalıştır.bu şekilde hem vakum gücü yükselir hemde tam olarak ordan hava çeker.orda bişi varsa :D onuda çeker die düşünüorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

alıma söle bişi geldi

elek. süpürgeisinin ağzını daralt bi kartonla.kartonun ortasına küçük bir delik aç.o deliğide jak kısmına getir elek. süpürgesini çalıştır.bu şekilde hem vakum gücü yükselir hemde tam olarak ordan hava çeker.orda bişi varsa :D onuda çeker die düşünüorum

hocam 2 gün geçti üstünden telefon ıslanalı :D + telefonu sudan çıkarır çıkarmaz direk ağzımla vakumladım zaten + ellerimizi kurulamak için kullandığımız sıcak hava kompresörüne tuttum bayağı bir + telefonda şuan hiçbir sorun yok zaten ama ileride başımı ağırtabilir + içerisinde bulunan LCİ sıvı teması etiketinin olduğu yere (sim kart yuvasının olduğu yer) zerre kadar su gitmedi. Maksat para ödemeden değiştirebilmek telefonu. 

DrKeworks tarafından 23/Nis/15 19:32 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Hocam etiket gri ise git ver Store'a yenisini al ileride kesin sorun yaratır..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Etiketin rengi değişmese bile suyun lekesi içeride illaki kalır. Hele ki pis su ise kesin su izi duruyordur. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Hocam etiket gri ise git ver Store'a yenisini al ileride kesin sorun yaratır..

evet randevu aldim istanbula yollicam telefonu. 

suyun izi kalsa da jack girisini temizlerken kacmis filan derim amk nasilsa apple'i aradigimda adam jack girisini temizle demisti. sonucta su kacmissa bile temizlerken bu sorun oncesinde vardi demektir

Toplam Hit: 3375 Toplam Mesaj: 27