İphone 6S PLUS Açılmama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba,

Arkadaşımın iphone 6S Plus modeli telefonu güncelleme yaparken takılıp kalmış durumda. Telefonu iTunes'a, yani bilgisayara kablo ile bağladığımız zaman ekranda güncelleme öncesi gelen siyah elma ve loading.. ekranı görünüyor ama yükleme gerçekleşmiyor.

Telefon iphone 6S Plus Model: A1634 FCC Son güncellemesi 13.2.1 bir altı veya 1 üstü

Telefon yurt dışı kayıtlıdır. Apple bu modele servis desteği vermiyor, güvenmediğimiz için dışarıda da yaptırmak istemiyoruz. Sorunun çözümü için buraya başvurmak istedik. Yardımcı olabilirseniz seviniriz.

@mkyb hocam özellikle seni konuya davet ediyorum. :)

Şimdiden teşekkürler.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://ipsw.me/ ile iTunes'tan tekrar işletim sistemi atmayı denediniz mi? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun dün bende de oldu hocam.

6s Plus, gece 2'de 3 gün önceye kadar indirdiği yeni 13 küsürlü beta yada ara paket güncellemeyi otomatik olarak güncellemeye almış
    Teli açık şekilde bıraktım instgram açıktı, vc'ye gittim tuş aldım geldim şarja açık olan tel çalışmıyor. 

Power tuşuna bastım gelmiyor, kabloyu taktım itunesi açtım ses yok. 

Power tuşuna basılı tutup, home tuşuna basın telefonu çalıştırdım, tabi o sıra itunes açık telefon okunmamış prog tarafından kablo bağlı haldeydi,
    Apple logosu ve yükleme ekrana geldi tele, 10 dakika bekledim, sonra logo ve yükleme ekranı değişik daha büyük iconlar halinde geldi. 
    Bir kaç dakika sonra telefon açıldı. 

Hasbel kader ben dün gece böyle hallettim. 
    Sende bu standartta bir düzelme yoksa, 

İtunes telefonu tanıyorsa taktığında, sistem sıfırlama yapabilir yada temiz kurulum için
    ios 13 son sürüm numarsını googleye yazıp örnek 13.2.1.ipsw aratıp, çıkan sitelerden ipsw dosyasısını dowload edip,
    İtunes üzerinde sistem sıfırlama fabrika ayarlarına döndürme tuşuna shift tuşuna basılı tutarak fare sol clik yaparsan,
    .ipws dosyası seçmen için kaynak gösterici gelir, masasüstüne aldığın dosyayı seçer, temiz son sürüm kurulumunu yapabilirsin. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocalar bunları denedik bende olan olay şu ki, yükleme ekranı geliyor, itunes üst kısımda iphone bekleniyor diyor ama dolmuyor yükleme ekranı. Saatlerce bekledim, sabaha kadar bıraktım yok. Kabloyu çekince de hata 9 kodu veriyor. Başka bilgisayar, Başka kablo da denedim durum değişmedi.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam başka windows sürümüyle denedin mi?

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Hocalar bunları denedik bende olan olay şu ki, yükleme ekranı geliyor, itunes üst kısımda iphone bekleniyor diyor ama dolmuyor yükleme ekranı. Saatlerce bekledim, sabaha kadar bıraktım yok. Kabloyu çekince de hata 9 kodu veriyor. Başka bilgisayar, Başka kablo da denedim durum değişmedi.

Eğer kablo değiştirdim demeseydin kablo'dan da benzer sorunları yaşadığımı belirtecektim. 
    Biraz düşüneyim, tüm İphone serilerini kullanıp kendi ellerimle parçalarını değiştirecek kadar problemle boğuştum.
    Altanatif noktalar neler bir bakalım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Sorun dün bende de oldu şarj %28 ken birden kapandı ve yaklaşık 5 dakika ne yaptıysam açılmadı. Sonra kendi kendine açıldı %10 şarjı kalmış..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Biraz araştıdımda 6S ve 6S Pluslarda oldukça sık görülen bir problemmiş bu şuan. Apple yine bir boklar yiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Biraz araştıdımda 6S ve 6S Pluslarda oldukça sık görülen bir problemmiş bu şuan. Apple yine bir boklar yiyor.

Aynen geçen hafta pil değiştirdim, telefonu açayım dedim elma logosundan öteye gidemiyor, batarya da şarj almıyor. Sonra çıkardım bataryayı çöpe attım deji batarya aldım bu sefer şarj alıyor ama elmada kalıyordu. Itunes ten yazılımı sıfırladım, tüm foto vs gitti ama açabildim telefonu. 3 gün tuşlu tel kullandım kargoyu beklediğim için, kafam rahatladı valla.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Benim iphone SE de %30-40 lardaydı birden baktım %1 e düstü şaşırdım 

1-2 gün sonra yine aynısı yasandı telefonu açıp kapadım %35 falan oldu tekrardan 

boyle huyları yoktu anlayamadım

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Anasını siktiler telefonun.

İphone 6s Plus bu telefon, 3 ay oldu alalı.

%10'a iner %100'de alırım. Bu şerefsizler ne yaptıysa 

Pil sağlığım %96'ya indi bir anda. Ve takıntılı şekil de iki günde bir pil sağlığını kontrol ederdim. 2 gün önce 96 olan pil sağlığı şimdi baktığımda 94 olmuş. 

%2 ikilik pil ömrü 2 günde nasıl eridi ? Ben oyun oynamam müzik dinlemem alo alo mesaj. 

Dün ki o güncelleme bugundan sonra %2 gitti kesin, ne yaptılarda anasını siktiler telin ya.

Garanti var 2 sene, pil değişimine garanti kapsamın da 0TL gözüküyor. 2-3 ay sonra 80 küsürün altına inince gidip pil değiştirebiliyor muyum ücretsiz. Eksta bir neden sebep şart isterler mi ?