folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone 6S Serisi Türkiye Fiyatları Belli Oldu - Gene Pahalı

İphone 6S Serisi Türkiye Fiyatları Belli Oldu - Gene Pahalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Ac sayfalarca yazilanlari oku, hatta yonetim acsin bi anket bu konuda neymis ahalinin gorusu gorelim :)

ayfon 4000 liraya satiliyo diye ironi dolu basliklar yapilan elestiriler gırla gidiyo. E tabi ki bi elin 5 parmaginin 5i de bir degil  ama cogunlugunda cogunlugu hatta onunda cogunlugu bu fiyatin abarti ve sacma oldugunu soyluyo. Bunlari gormemek fanboyluktan baska bisey degil benim gozumde. He neye yarar gorsede gidip alacak onlarca beyin fakiri insan var hala dünya üzerinde.

Degisik degisik alirim kullanirim nedir ya beyin ürünü mü bu hareket sence ? Cebinde ki parayla 2638 tane afyon alacak adamin bile yapmasi bana gore gerizekalilikken tutup verme bu ornegi bana.

Tavsan dag olarak gor cok sey olmaz benim icin alio elimi dahi surmem bu alete evet, ama insanlar gormeye basliyacak bunu oyle yada boyle.

Hala diyorum ki dusunme gucu olan insanlara; abicim telefonun fiyati 4000 lira. 4000 tane bir lira, 400 tane o mavi yüz liralardan.

40 tane mavi yüz liralardan. :)

Seninle aynı fikirdeyim ve 2011 yılın telefonu olan Galaxy S II kullanıyorum. Hala ihtiyaçlarımın üzerinde bir telefon. 

Ama bize pahalı geliyor diye söz söyleme hakkımız yok. 4000 lira bizim için ciddi bir rakam ama alanlar için değer bir rakam. 

Hatta kontratlı alarak 5000-6000 lira ödeyen asgari ücretli insan var. Ama onlar için hayati bir ihtiyaç. Aplle buna cevap veriyor. Elden birşey gelmez. Bize laf düşmez.

400le 40ı karistirtiyo adama daha nolsun :) hocam bize dedigin sey 3000 kusur lira maas aliyorum bana bile fazlayken bu durum, ben dusunemiyorum yani. Abartiyorum heralde para degersiz diye 4000lira da degersiz oldu :/

neyse hayirlisi, satis rakamlari aciklansin bide onu gorup yorum yapalim.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

4,299 TL 

İsraftan başka bişey değil.

#....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Alıntıdır :

ABD vergisiz fiyatı 649$. Bulunduğun eyalete göre fiyat değişiyor.

Applecare+ için haklı olabilirsin ama 1 yıl garanti uzatmayı hesaba katınca her türlü Türkiye fiyatı daha makul kalıyor.

Zaten ben yukarıda detaylıca euro üzerinden hesaplama yapmıştım. Sonradan artık dolar üzerinden ithal ediliyor diyenler için kısa bir hesap daha yapayım dedim.

Euro hesabı için eski mesajım (başka bir mesaja cevap olarak yazılmıştır):

" Avrupada 650$dan satılmıyor. (Türkiye de Avrupa bölgesine dahildir.)
    Almanya fiyatlarına bakalım. (Almanya'da %19 KDV vardır, cep telefonunda başka bir vergi yoktur.)

http://www.apple.com/de/shop/buy-iphone/iphone6s

iphone 6s Almanya fiyatı
    iphone 6s 16 GB fiyatı: 739 € - Vergisiz fiyatı >> 621 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 916€
    iphone 6s 64 GB fiyatı: 849 € - Vergisiz fiyatı >> 714 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 1053 €
    iphone 6s 128 GB fiyatı: 959 € - Vergisiz fiyatı >> 806 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 1189 €

iphone 6s Plus Almanya fiyatı
    iphone 6s Plus 16 GB fiyatı: 849 € - Vergisiz fiyatı >> 714 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 1053 €
    iphone 6s Plus 64 GB fiyatı: 959 € - Vergisiz fiyatı >> 806 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 1189 €
    iphone 6s Plus 128 GB fiyatı: 1069 € - Vergisiz fiyatı >> 899 € >> %25 ÖTV, toplam fiyat üzerinden %18 KDV >> 1326 €

iphone 6s Almanya fiyatından uyarlanmış Türkiye fiyatı
    iphone 6s 16 GB fiyatı: 916€ >> 3,5 ile çarparsak = 3206 TL >> Açıklanan fiyat 3099 TL, 107 TL daha ucuz
    iphone 6s 64 GB fiyatı: 1053 € >> 3,5 ile çarparsak = 3686 TL >> Açıklanan fiyat 3499 TL, 187 TL daha ucuz
    iphone 6s 128 GB fiyatı: 1189 € >> 3,5 ile çarparsak = 4162 TL >> Açıklanan fiyat 3899 TL, 263 TL daha ucuz

iphone 6s Plus Almanya fiyatından uyarlanmış Türkiye fiyatı
    iphone 6s Plus 16 GB fiyatı: 1053 € >> 3,5 ile çarparsak = 3686 TL >> Açıklanan fiyat 3499 TL, 187 TL daha ucuz
    iphone 6s Plus 64 GB fiyatı: 1189 € >> 3,5 ile çarparsak = 4162 TL >> Açıklanan fiyat 3899 TL, 263 TL daha ucuz
    iphone 6s Plus 128 GB fiyatı: 1326 € >> 3,5 ile çarparsak = 4641 TL >> Açıklanan fiyat 4299 TL, 342 TL daha ucuz

EUR/TRY kurunu şu anda 3.41 olmasına rağmen 3,5 aldım çünkü firmalar kura bağlı anlık fiyat değişimi yapmazlar. Ekonomimize bakıldığında ise kurun düşme eğiliminde olmadığı açık. 3.41 alsak dahi fiyatlar yine de daha pahalı çıkıyor.

Görüldüğü gibi Apple Türkiye'de daha ucuza iphone satıyor. iphone'da bir de FM radyo olsaydı, KDV eklenmeden önce %6 TRT bandrol vergisi eklenecekti.

Bunlar dışında Almanya'da iphone'lar 1 yıl garanti ile satılıyor. 2 yıllık garanti içeren hizmet paketini 149 €'ya satıyor. Gerisini de siz hesaplayın.

Fiyatlar yüksek tabi ki ancak Apple Euro bölgesinde Türkiye'de telefonları daha ucuza satabilmek için cihaz başına daha az kar ediyor. Fiyatların yüksekliğini sorgulamadan önce ekonominin durumunu ve vergileri sorgulayın. "

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@mkyb  

adam ağır haklı. apple pahalı değil, tl değersiz.

nurulmac11 tarafından 30/Eyl/15 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dolar oldu 3 TL, euro oldu 3,5 TL. Ülkeyi zikenler sağolsun.

İthalata dayalı ülkede 900 lirayla = 300$ dolar aylıkla çalışan adamlar var. Günlük 10 $, saati 1.2$' a çalışıyor adam :/

Çin gibi yakında ucuz işçi var diye, buraya da kapağı atar, büyük firmalar.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Madem herkes pahalı olduğunu düşünüyor almazsınız adamlar da satamaz?  Bu arada 3000 küsur maaşımla diyen arkadaş sözüm sana 3000 bu şartlarla büyük şehirlerde fakirliktir, maaşından fazla veya eşdeğer ya da yakın fiyata telefon alan ağır maldır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

apple a pahalı diye sallayan sallayana da , senin ülkende ki kuru apple mı belirliyo :) ülkende ki dolar kuru 3 lirayı geçmişse adamlar napsın, abd de 650 dolara sattığını burada 300 dolara mı satsın ? adam abd de yaşayıp 3bin dolar maaş alan birine göre gayet uygun fiyata satıyo, maaşının 5te biriyle alınabiliyor. sen brada 3bin maaş alsan yetmiyo bi maaşın bir modeline :) apple a sallayacağına önce memleketini bi değerlendir arkadaş :) yurtdışından aldığın telefondan bile 150 liraya yakın kayıt parası alıyo devlet, sen hala apple şöyle böyle salla :)
       mesela ben 4s kullanıyorum hala, yeni iphone lar çıkıyorda çıkıyor ama param yetmediği için almıyorum ama apple a da sövmüyorum :)

"bi telefona 3bin verilir mi arkadaş yeaaa" diye sallayıp 2500 liraya samsung falan alanlara iç değinmiyorum o ayrı bi tartışma konusu :)

.
Toplam Hit: 6857 Toplam Mesaj: 59
iphone iphone