folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone 7 Home Tuşu Çıt Çıt Ses Çıkarıyor

İphone 7 Home Tuşu Çıt Çıt Ses Çıkarıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Beyler, eşime hediye bir tane iphone 7 telefon aldım bu home tuşu sürekli çıt çıt diye ses çıkarıyor basınca acaba arızalımıdır kendi özelliğimi budur bilen varmıdır ?

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

hocam yeni iphonlarda düğme özelliği yerine bu özellik geldi. istersen yakınlarda bir telefoncu var ise gidip deneyerek karşılaştırabilirsin. için rahat eder.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

hocam yeni iphonlarda düğme özelliği yerine bu özellik geldi. istersen yakınlarda bir telefoncu var ise gidip deneyerek karşılaştırabilirsin. için rahat eder.

hocam olmadı öyle yapıcam, internette araştırdım böyle birley yazan olmamış sanki düğme bozuk gibi dedim kronik arızamı bunlar

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphone 7 ile birlikte home tuşu dokunmatik oldu. Fiziksel olarak eski iPhonelardaki gibi veya Samsunglardaki gibi bastırınca içeri giren bi tuş yok yani. Dokununca basma hissinide taptic engine motoru yapıyor.

Kaldı ki mantıklı bir karar yapmış Apple. iPhoneların en çok arıza veren kısmı home tuşu. Gün içinde 100'lerce kez basıyoruz.

Ek olarak iphone 7'lerde home tuşunda bir arıza olursa telefon kendi uyarı verip beni servise götür uyarısı çıkartıyor ekranda.

mkyb tarafından 24/Ara/16 13:48 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iphone 7 ile birlikte home tuşu dokunmatik oldu. Fiziksel olarak eski iPhonelardaki gibi veya Samsunglardaki gibi bastırınca içeri giren bi tuş yok yani. Dokununca basma hissinide taptic engine motoru yapıyor.

Kaldı ki mantıklı bir karar yapmış Apple. iPhoneların en çok arıza veren kısmı home tuşu. Gün içinde 100'lerce kez basıyoruz.

Ek olarak iphone 7'lerde home tuşunda bir arıza olursa telefon kendi uyarı verip beni servise götür uyarısı çıkartıyor ekranda.

Eyv hocam bilgi için :) bende ibneler bizimi kazıkladı diye düşünüyordun :) birde kronik arızası varmı bu 7nin biliyormusun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piyasaya çıkalı 3-4 ay olmuş bir cihaz hocam. Daha bi şeyini görmedim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

iphone 7'yi ilk aldığımda bende arızalı olduğunu düşünmüştüm, tuşa basma hissini vermek istemişler. sorun yok hacı alışırsın  :)

saybirs tarafından 24/Ara/16 14:28 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

Benim 6s plus da o ses vardı gönderdim değişim yaptılar. 7 bilmiyorum ama aynı sıkıntı olabilir

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

Eğer şiddeti çok rahatsız edici geliyorsa

Ayarlar -> Genel -> Ana Ekran Düğmesi kısmından titreşim şiddetini ayarlayabilirsin hocam.

What are you doing???
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hazır konu home tuşundan açılmışken bir taktik vereyim. Tuşunuz zor basmaya başlamışsa tuşa basıl tutarak halkanın etrafını kulak çubuğu ile temizleyin. Simsiyah pislik çıktığını göreceksiniz. 

Aynı şekilde telefon yavaş şarj oluyor ise şarj girişinin içini kürdan ile kibarca temizleyin. Zamanla cepte pislik doluyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Benim 6S ötüyor böyle. Göndersem tamir mi ederler, cihazı mı yenilerler?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 2454 Toplam Mesaj: 13
iphone 7