folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İphone Bağlanmıyor Android Bağlanıyor Wifi Sorunu

İphone Bağlanmıyor Android Bağlanıyor Wifi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

çok anlamsız gelen bir problemle başbaşayım.

evde 2 iphone var, ağa bağlanıyorlar ama internete çıkış alamıyorlar wifiden.

macbook ve evdeki 3 android cihaz ise internete rahatça bağlanabiliyor aynı wifi ile. 

apple ile görüştüm, testler sonucu sorun yok ISP'ye gidin dediler.

TURKNET e gittim. birşeyler denicez dediler 15 dakka sonra çözüldü. ama ertesi gün yine aynısı oldu.

tekrar aradım yine birşeyler yaptılar düzeldi. aradan bir gün geçti yine aynısı oldu.

ne yaptıklarını da söylemiyorlar.

apple'a göre ios ve android güvenlik protokolleri farklı olduğu için ISPden sorun olabiliyormuş ki 2 kere düzeltmeleri bunu mantıklı yapıyor. 

ama tekrar tekrar sorun oluyor. turknet ne yaptığını da söyleyemiyor telefondaki temsilci ama birşeyler yapıyorlar.

bu nedir? nasıl çözerim?

kafayı yemeden biri yardım edebilir mi?

bu arada yok cihazı yeniden başlat, yok ağı unut yeniden bağlan, modemi aç kapa cihazı aç kapa gibi binbir türlü şeyi defalarca denedim. allah rızası için 1 kişi daha telefonu kapat aç demesin. 

bağlantım turknet fiber, modem de bunların verdiği telekom modemi. 2 yıldır hiçbir değişiklik yapmadım ne modemde ne telefonlarda. sadece telefonların normal güncellemesini yaptım o kadar. 

Prometheus tarafından 08/Oca/24 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Merhaba.wifi modunu degistirmeyi denedin mi hocam?

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2.4 WiFi frekansında bir sorun vardır. 5G'yi açıp denesene birde. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

@tarzan yok denemedim. modem şifresini de unutmuşum iyi mi? şimdi çalışıyor. turknet telekomdan bakımcı göndericez çekti ama kablolara falan bakacaklarmış herhalde. bir daha giderse artık modemi resetleyip baştan kurulum yapıcam.

@mkyb 5g de açık 2 wifi var problem olunca maalesef ikisinde de oluyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Güvenli internet protokolundan kaynaklidir. Misal kendi telefonum dan tv'ye (panasonic) internet verdiğimde aile paketini kapatmadikça tv internete erişemiyor. Bagli ama çikiş olmaz.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

sifreleme turlerini degistir hocam wpa / wpa2 neyse tam tersini yap birde oyle dene

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    Realseyler bunu yazdı

Güvenli internet protokolundan kaynaklidir. Misal kendi telefonum dan tv'ye (panasonic) internet verdiğimde aile paketini kapatmadikça tv internete erişemiyor. Bagli ama çikiş olmaz.

bunu anlayamadım. bu protokol modemdeyse androidler nasıl erişiyor? iphonedaysa niye bi düzelip bi bozuluyor? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

bunu anlayamadım. bu protokol modemdeyse androidler nasıl erişiyor? iphonedaysa niye bi düzelip bi bozuluyor? 

Akıllı telefonlar her ekranı açışta bazı sunuculara veri gönderip alıyor. Ondan mala bağlıyor tahminim. Kali Linux'ta wifi hacklemeye çalışırken keşfetmiştim bu durumu.

Mesala iphonelar hava durumu için her ekranı açışta Yahoo sunucularına bağlanıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

doğrudur da benim anlamadığım ne değişti 2 yıldır da bu olmaya başladı? hadi ben uygulama yüklemişimdir bi bok yemişimdir de diğer iphone da mı aynı anda aynı şeyi yaptı?

hadi güncellemeden diyecektim apple birşey yok diyor. zira turknet de birşey yapıyor 24 saatliğine düzeliyor. 

Prometheus tarafından 08/Oca/24 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

doğrudur da benim anlamadığım ne değişti 2 yıldır da bu olmaya başladı? hadi ben uygulama yüklemişimdir bi bok yemişimdir de diğer iphone da mı aynı anda aynı şeyi yaptı?

hadi güncellemeden diyecektim apple birşey yok diyor. zira turknet de birşey yapıyor 24 saatliğine düzeliyor. 

İnternet sağlayıcıların güncelenmesiyle ortaya çikan sorunlardir. Türknet kendini güncelemiştir.Onlardan kaynaklaniyor. Sana güvenli internet sağliyorlar :) Müşterii servisini arayip ben güvenli internet istemiyorum de. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı

Akıllı telefonlar her ekranı açışta bazı sunuculara veri gönderip alıyor. Ondan mala bağlıyor tahminim. Kali Linux'ta wifi hacklemeye çalışırken keşfetmiştim bu durumu.

Mesala iphonelar hava durumu için her ekranı açışta Yahoo sunucularına bağlanıyor. 

Androidler hertürlü şarta uyum sağiliyor. Panasonic tv'min de işletim sistemi farkliydi. her cihaz bağlaniyor ama os bağlanmiyor. iphone yazilimi kapali kutudir. izin verdikleri yol dişin da erişilemiyordir. Andoid açik kaynakli kod kulaniyor camdan gir kapidan gir soba bacasindan gir. publictir. 

Toplam Hit: 1138 Toplam Mesaj: 22
iphone iphone wifi sorunu