İphone Şarj Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Yaklaşık 6 - 7 ay önce iphone 6S telefon aldım. O zamandan beri hiç bir problem yaşamadım ama bu sefer sanırım nazar değdi.

Telefonu şarja taktığımda normal doluyor gözüküyor. Fakat sabah kalktığımda tam dolmadan şarj etmeyi kesmiş durumda buluyorum telefonu. Hergün kesin olarak bu problemi yaşıyorum.

Dün %78'de kesmiş aldım. Ondan önceki gün %40'tı. Bazen %81, bazen %56. Yani net bir sayıda durmuyor ama kesin olarak tam dolmadan hergün kesiyor şarj olmayı.

Bakıyorum mesela prizdeyken, pil işaretinin yanındaki dolum işareti gitmiş oluyor. Sanki elektrik kesilmiş gibi. Fakat çıkarıp taktığımda tekrar dolmaya başlıyor ve %100'e kadar tamamlıyor.

Şarj aleti vs. herşey orijinal. Problem nedir sizce? Ne yapmam gerekir?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçende benimde başıma geldi. Muhtemelen yazılımsal bi sorun. Zaten iOS 10'dan beri bataryada sürekli bi sorun çıkartıyor iphonelar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

6S için batarya değişim programı dalgaları yok muydu ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Geçende benimde başıma geldi. Muhtemelen yazılımsal bi sorun. Zaten iOS 10'dan beri bataryada sürekli bi sorun çıkartıyor iphonelar.

İnşAllah güncelleme ile çözülür. Çok can sıkıcı durum. Şarj normalde %100 olduğunda bana tam gün yetiyor. Diğer türlü hep bir sıkıntı.

nurulmac11 bunu yazdı

6S için batarya değişim programı dalgaları yok muydu ?

Ben seri numarası ile sorguladığımda cihaz etkilenmeyen serideydi. O sebeple değişim programına dahil değildi hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Powerbank ile şarj ediliyorsa ara sıra yüksek akımdan dolayı bataryanın hafızası geçici olarak sekte almış olabilir. 

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Soket veya usb kablosundanda oluyor başka bi kablo ile deneyebilirsin bi denesene hocam. Benimde böyle bir sıkıntı vardı usb kablosunu değiştirdim sıkıntı çözüldü

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

Güncellemeyle olmazsa internette batarya kalibrasyonu nasıl yapılacağı var bi dene istersen.

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Apple store direk çözüm.

Wingardium Leviosa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Powerbank ile şarj etmedim hiç, yalnızca ilk aldığımda çıkan orijinal şarj aletini kullandım hep.

Kalibrasyon olayını deneyeceğim bakalım, buradan bilgi veririm.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

6S sahipleri batarya şikayetinizle yollarsanız cihazlarınızı 

şartsız koşulsuz bataryanız değişir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam aynısı kuzenimin başına geldi applestore daki arkadaşlar dediki

telefonunuz sürekli dengesiz şarj yüzünden kalibrasyon yeteneğini kaybetmiş 

bunun çözümü ise şudur

her gün şarj %20 ye geldiğinde %100 olana kadar şarj edin

1 hafta içinde batarya eski haline gelecektir.

onun sıkıntısı çözüldü eğer düzelmez ise servis. Oda git gel bekleyecen tabi

Toplam Hit: 1343 Toplam Mesaj: 13
iphone iphone şarj