Iphone SE 128 GB Fiyat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Şu an kullanmakta olduğum iphone SE 128 gb Silver telefon güç düğmesindeki sıkıntı sebebiyle değişim olacak.

Telefon 2017 Ağustos'ta kaskolu ve uzatılmış 1 yıllık garantili alındı. 2020 Ağustos'a kadar garantili yani.

piyasada 3700 TL civarında, apple ın vereceği sıfır telefonu kutusunu açmadan 3300-3500 TL civarında satabilir miyim acaba?

https://urun.n11.com/cep-telefonu/iphone-se-128gb-space-grey-P269014160

Sizce ederi ne olur, ikinci el telefoncular ölü fiyat vermeden alırlar mı acaba?

Forumdan almak isteyen var mıdır?

Telefonu satıp iphone 7 veya iphone 8 almayı düşünüyorum.

LynXMaSTeR tarafından 11/Şub/19 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O rakamlar hayal. Apple üretimi durdurduğu için elde kalan cihazlar fahiş fiyata satılıyor. Tabi alan olmayınca elde kalmaya devam ediyor. Maksimum ederi 2 lira o cihazın. Oda hafızadan dolayı. 

Ek olarak Apple değişim cihazını kutulu vermiyor. Beyaz bir kutuda geliyor cihaz. Mağazadan aldığın gibi değil yani. 

mkyb tarafından 11/Şub/19 23:17 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Şu an kullanmakta olduğum iphone SE 128 gb Silver telefon güç düğmesindeki sıkıntı sebebiyle değişim olacak.

Telefon 2017 Ağustos'ta kaskolu ve uzatılmış 1 yıllık garantili alındı. 2020 Ağustos'a kadar garantili yani.

piyasada 3700 TL civarında, apple ın vereceği sıfır telefonu kutusunu açmadan 3300-3500 TL civarında satabilir miyim acaba?

https://urun.n11.com/cep-telefonu/iphone-se-128gb-space-grey-P269014160

Sizce ederi ne olur, ikinci el telefoncular ölü fiyat vermeden alırlar mı acaba?

Forumdan almak isteyen var mıdır?

Telefonu satıp iphone 7 veya iphone 8 almayı düşünüyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B07FXK6LBG/ref=asc_df_B07FXK6LBG58073160/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07FXK6LBG&linkCode=asn

bence istedeiğin fiyatı almanın imkanı yok. kaldıki yüzü eski bi telefon olduğu için pek rağbet de görmemekte. ölü fiyatına satmakdan başka çaren yok. 

2000 bence satabileceğin max fiyat. yine de birkaç hastası çıkarsa alabilir. 

TurkForces tarafından 11/Şub/19 23:13 tarihinde düzenlenmiştir

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

kutusu çok önemli mi? sonuç olarak sıfır cihaz vermiyolar mı?

3000 TL civarı satamadıktan sonra yenisini kullanmaya devam ederim sanırım.

Yine de düşünen olursa pazarlık yapabiliriz.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple değişim cihazları sıfır değildir sıfırlanmıştır. Ancak diğer firmaların sıfırlama cihazlarından daha kaliteli sıfırlanır orası ayrı. 

3.000 lira verecek adam gider sıfır iphone 7 alır direk. SE güzel telefon tamamda iOS 13 güncellemesini almayacak söylentisi var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Apple değişim cihazları sıfır değildir sıfırlanmıştır. Ancak diğer firmaların sıfırlama cihazlarından daha kaliteli sıfırlanır orası ayrı. 

3.000 lira verecek adam gider sıfır iphone 7 alır direk. SE güzel telefon tamamda iOS 13 güncellemesini almayacak söylentisi var. 

aynen hatt geçen ben konu açmıştım adamlar beyaz bir inci karton da veriyor 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Bazen kâr yada zarar hesabına girmeden birşey yapmamak en temizidir. İşte bu bazenin içindesin. İleriye ve geriye bakma. Olduğun yerde dur.

Güle güle kullan. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Telefon ölene kadar pilini değiştire değiştire kullan. Öldüğü zaman yeni bir telefon alırsın. Bu telefon işlerinin sonu yok maalesef. Ölmek üzere olanı satıp yada sıfırlanmış modeli satıp üstüne ekleyip yeni alayım desen bile kısa vadede sana daha az maddi zarar veriyor gibi gelebilir ama hemen hemen aynıya geliyor.

Kaldı ki şimdi telefon fiyatları çok yüksek ve 1-2 yıl içinde değer kaybı inanılmaz oluyor. O yüzden kullan gitsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

bu dediğine pek katılmıyorum. aynı fiyata 32 GB iphone 7 almak yerine 128 gb iphone SE almıştım zamanında.

iyi ki de SE almışım, şu an 60-70 GB veri mevcut, eğer iphone 7 olsaydı sürekli yedekle, sil vs uğraşmak zorunda kalacaktım.

yani bu durum tamamen kullanım amacına göre değişir. sırf yeni telefon almış olmak için aynı paraya şu varmış gidip onu alayım demek pek doğru gelmiyor.

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Telefon ölene kadar pilini değiştire değiştire kullan. Öldüğü zaman yeni bir telefon alırsın. Bu telefon işlerinin sonu yok maalesef. Ölmek üzere olanı satıp yada sıfırlanmış modeli satıp üstüne ekleyip yeni alayım desen bile kısa vadede sana daha az maddi zarar veriyor gibi gelebilir ama hemen hemen aynıya geliyor.

Kaldı ki şimdi telefon fiyatları çok yüksek ve 1-2 yıl içinde değer kaybı inanılmaz oluyor. O yüzden kullan gitsin.

aslında bende bu şekilde kullananlardanım. 19 yılda sadece 4 adet telefonum oldu.

nokia 3310 (2000), sony ericsson w810 (2006), samsung s3 mini (2013) ve şu an kullandığım iphone SE 128 gb (2017).

şu an bu telefonların hepsi bende ve çalışır durumda. hatıra olarak saklıyorum. çünkü ilk üçünün maddi olarak pek bi değerleri yok.

telefonları uzun süre ve çok temiz şekilde kullanıyorum. şu an kullandığım telefonda da en ufak bir çizik dahi yok. hiçbir uygulamada sorun yaşamadım.

ancak mevcut durum itibariyle mecburen telefonu değiştirmek zorundayım. apple standartları böyleymiş, adamlar tamir yapmıyor.

yoksa en ufak bir şikayetim yok, telefondan gayet memnumun, hala ios 10 da, 1,5 gün şarj süresi ile telefonu kullanmaktayım.

ancak hazır böyle bir fırsat varken gereksiz teknoloji açgözlülüğü yapmadan işimi görecek, nispeten güncel bir telefona geçmeyi düşünüyorum.

eğer düşündüğüm rakamlara satamayacaksam en az bi 3-4 sene daha bu telefonu kullanmaya devam ederim.

LynXMaSTeR tarafından 12/Şub/19 00:25 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hafıza konusu kişisel kullanıma kalmış. Mesala bana 32 GB yetiyordu tercih meselesi.

Bu arada @qoqo hocamın görüşüne katılıyorum. Mevcuttaki telefonunuz işinizi görüyorsa patlayana, çatlayana kadar kullanın. Zaten eli yüzü düzgün bir cihaz alayım deseniz en az 2 lirayı gözden çıkarmak gerek. E alacağınız cihazda şimdikinden çok farklı olmayacak. Ne gerek var ? SE kullandığım cihazdı. Ufak ekranın bayması ve çift hat ihtiyacı yüzünden satmak zorunda kaldım. 6S ile aynı donanıma sahip olmasına rağmen ufak ekranı yüzünden 6S'ten daha hızlıydı. Apple SE 2'yi çıkarmayarak kendi ayağına sıktı.

Toplam Hit: 1742 Toplam Mesaj: 13
apple iphone iphone apple special edition 128 gb