folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone Telefonumu Aractan Sahte Sarj Aleti İle Sarj Etmek Sorun Olurmu?

İphone Telefonumu Aractan Sahte Sarj Aleti İle Sarj Etmek Sorun Olurmu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

arkadaslar merhaba 6s telefonumu arac kiti yok denecek kadar az supzero marka arac sarj aletım var ve cakmada bıleklık usb sarj kablom bu sarj aletı 2.4 ghz guc verıyor hem sahte olması hemde cabuk sarj etmesi iphonelarda sorun cıkartırmı?

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Anakartı eline alman olası. Güvenilir markalar harici araç şarjı kullanmayın.

http://www.apple.com/tr/search/Ara%C3%A7+%C5%9Farj+cihaz%C4%B1?src=globalnav

mkyb tarafından 03/Kas/15 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

vay amk fıyatlara bak :O

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

bence hiç riske girme powerbank al bir tane şarjı biterse onu araçta şarj eder sonrada telefonu şarj edersin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlla Apple onaylı almana gerek yok mesala :

Duracell :

www.hepsiburada.com/duracell-arac-sarj-cihazi-dr5010a-p-FTSARJDR5010A

Pil konusunda Dünya devi markadır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

en iyisi evde sarj edip cıkmak o zaman teşekkürler ztn sajı cok iyi gidiyor tekrar teşekkürler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Dünya üzerinde hiçbir cihaz pili tam olarak şarj edemez hocam. Yani olay şarj aletinin kalitesinden çok kaynak kalitesi. Senin en elektrik yükü için tercih edebileceğin en stabil kaynak ev elektriğindir. Powerbank tarzı harici piller gerektiği şekilde bir istikrarla şarj edemezler. Mesela 2 A'e kadar çıkan bir powerbank, şarj tamamlanmaya yakın 2A'in altına düşer. Dolu bidon boş bidon mantığından kaynaklı bir dalgalanma olur. Bu nedenle çok çok zorunda kalmadıkça alternatif şarj yollarına başvurmamak gerekir. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    org00h
    org00h's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Dünya üzerinde hiçbir cihaz pili tam olarak şarj edemez hocam. Yani olay şarj aletinin kalitesinden çok kaynak kalitesi. Senin en elektrik yükü için tercih edebileceğin en stabil kaynak ev elektriğindir. Powerbank tarzı harici piller gerektiği şekilde bir istikrarla şarj edemezler. Mesela 2 A'e kadar çıkan bir powerbank, şarj tamamlanmaya yakın 2A'in altına düşer. Dolu bidon boş bidon mantığından kaynaklı bir dalgalanma olur. Bu nedenle çok çok zorunda kalmadıkça alternatif şarj yollarına başvurmamak gerekir. 

@MeTiN_7: Kullandığınız şarj aletinin hızlı olması sizin için bir tehlike arz etmez, ancak cihazınızın "sahte" olması size sıkıntı çıkarabilir.

@NaZi_:

Pil şarjı tipik olarak 3 ana evreden oluşmaktadır. (http://cdn.instructables.com/FH6/QN6Q/HWNFN93L/FH6QN6QHWNFN93L.MEDIUM.jpg) Bu evrelerin hiçbirinde sabit 2A ile şarj edilmez. Sadece sabit akım evresinde 0.7C ila 1C arasında sabit şarj akımı uygulanır. Onun haricinde akım sabit kalmaz. Hatta son evrede 0.1C seviyesine düşer ki bu pili şarj ettiğinizin göstergesidir. Ayrıca şebeke gerilimine de en stabil elektrik demek yanlış olacaktır. Şarj olayı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmamasına rağmen şebeke geriliminin de frekansı bozulabilir, genliği artıp azalabilir. Bu durumda powerbank size şebeke geriliminden daha regüle bir enerji sağlayacaktır.

Sonuç olarak, kaynağın şarj üzerinde gözle görülür bir etkisi bulunmamaktadır. Yani gönül rahatlığı ile ister powerbank tan şarj edin, ister şebeke geriliminden şarj edin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sahtesinin zararı nedir ?

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    org00h
    org00h's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

Sahtesinin zararı nedir ?

Araçlarda kullanılan şarj cihazları aslında birer DC-DC buck çeviricidir. Bu çeviriciler çalışırken anahtarlama ve geri besleme mekanizması ile çalışmaktadır. Bu mekanizma çeşitli entegre devrelerle ya da mikrokontrolcü kullanılarak gerçekleştirilebilir. Ucuz ve/veya uygun olmayan entegre seçimi sebebiyle ya da kontrolcü tasarımındaki eksiklik sebebiyle bu mekanizmalarda meydana gelebilecek bir aksaklık sonucu; şarj cihazınız ve/veya telefonunuz bozulabilir hatta aracınızda yangın riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

Ben sarj ettim arabada şu çift usb çıkışlı olanlar ile sonunda aracın sigortası yandı.

gerçi sök tak hemen ufak bişey değiştirdiler ama işte her seferinde aşırı yüklenmeden yanabiliyor, riski bu.

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
Toplam Hit: 2503 Toplam Mesaj: 22
iphone sarj