folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İran Yapıştırıcısı (İkiz Tüp Yapıştırıcı)

İran Yapıştırıcısı (İkiz Tüp Yapıştırıcı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Evet ıyıdır kankam

Aynı şekılde japon yapıştırıcı ve karbonat karışımı da ıyıdır. Deprem olsa düşmez aq

japon + sigara külü en sağlamıdır.

japon patex olursa hele

not: yapıştırma sırasında dibinde durmayın solumayın

Arabadaki yedek su deposunu japon ve sigara külü yöntemi ile tamir etmiştim hatta o kadar özenli yaptım ki.. Sırf bu iş için sigara küllerini biriktirmiştim :D Fakat bir süre sonra yine tamir ettiğim yerden sızdırmaya başladı. İran yapıştırıcı ise çok sert ve kuruyunca tıpkı beton gibi oluyor. Arabadaki sorun için japon yapıştırıcının yerine iran kullansaydım büyük ihtimalle sorun kalmazdı ama o günlerde böyle bir yapıştırıcı olduğunu bilmiyordum.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Bunlarin sahtesi cok oluyor. Sunfix alin ama onunda orjinalini alin.

Edit: yesil sari oluyor. yesili biraz siyaha dogru donmus olanlar bozulmaya yakin oluyor. Dikkat edin, tutmaz yoksa

tarzan tarafından 30/Eyl/21 19:59 tarihinde düzenlenmiştir

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Jalasanj işte orjinali, gerisi traş

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Genel ismi epoksi yapıştırıcılar. Endüstride (otomobil, beyaz eşya...) bolca kullanılıyor. 3M gibi firmaların farklı onlarca çeşitli vardir ama perakende olarak evde  kullanmak için bulması zor, bulsanda çok pahalı oluyor.

Bunlar genelde 2 kompenentli oluyorlar. 

İran'da üretilen Jalasanj markasının bu kadar meşhur olmasının nedeni rakipleri ile aynı işi yapıp fiyatının 10 da 1 olmasindan kaynaklı. Gariban dostu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProSky
    ProSky's avatar
    Erkek

araç benzin deposundaki iğne  kadar delik için iş görür mü acaba ?

Üzüldüğümde zevk alanların hepsine mutluluklarım girsin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Genel ismi epoksi yapıştırıcılar. Endüstride (otomobil, beyaz eşya...) bolca kullanılıyor. 3M gibi firmaların farklı onlarca çeşitli vardir ama perakende olarak evde  kullanmak için bulması zor, bulsanda çok pahalı oluyor.

Bunlar genelde 2 kompenentli oluyorlar. 

İran'da üretilen Jalasanj markasının bu kadar meşhur olmasının nedeni rakipleri ile aynı işi yapıp fiyatının 10 da 1 olmasindan kaynaklı. Gariban dostu.

Peki bunlar harbiden de motor bloğu çatlağının tamiri gibi işler için kullanılıyor mu ? O kadar da değildir diye düşünüyorum ama bu şekilde söylentiler var.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

Ben olsam hiç denemezdim ama illa yapacaksam. Önce deliğe 3M çift taraflı bant uygulardım (conta görevi görmesi için) ve o bantın üstüne ve etrafına korka korka iran yapıştırıcıyı çalardım. Benzin diyoruz yani çok riskli... :S

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Bunlarin sahtesi cok oluyor. Sunfix alin ama onunda orjinalini alin.

Edit: yesil sari oluyor. yesili biraz siyaha dogru donmus olanlar bozulmaya yakin oluyor. Dikkat edin, tutmaz yoksa

hocam mavi-sarı iki macun oluyor karıştırınca yeşil :)

ben bununla motosikletin ön çamurluğunu tamir ettim, altından yapıştırdım üst taraftan hiç belli olmuyordu. çok işe yarıyor gerçekten, iranı bilmem ama sunfix gerçekten taş oluyor.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek

bu iran yapıştırıcı Sıcak suyu görünce lastik gibi yumuşak bir yapıya kavuşuyor.
    ısınmayacak yüzeylere uygulayın. 

Sıcak su gelecekse kahverengi silikonlar var. Çatı oluklarında falan kullanılan silikonlar kullanabilirsiniz. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Korkuluk
    Korkuluk's avatar
    Erkek
    ProSky bunu yazdı

Adamlar motor bloğu yapıştırmış hocam gerisini sen düşün 😅

Eğer odadaki en zeki insan sensen, yanlış odadasın demektir.
Toplam Hit: 2611 Toplam Mesaj: 26
yapıştırıcı