folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İran"Da Rap Müzik Yasaklandı

İran"Da Rap Müzik Yasaklandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bulutbey bunu yazdı:
    -----------------------------

ben az önceki lan , hasikktir vs bu gibi lafları kendimi daha iyi ifade edebilmek için söledim :D sana karşı şahsi hakaret değildi :)

ama şimdi bunu şahsi hakaret olarak değerlendirebilirsin :D

hassikktir lan dallama...

sen kaç yaşındasın ki bana 6 - 7 ci sınıf kitaplarını oku diyosun ?

Tarihi olaylar yaşandıgı dönemin koşullarına göre degerlendirilir - şimdi bu söze bakarak iran cahil mi ?

birincisi ben bu lafı kabul etmek zorunda mıyım ?

ikincisi eski tarihlerde yapılanlar bugünde yapılamazmı ? niye yapılmasın ?

bugün iranın yaptıgı 100 yıl sonra eski bi tarih olacak , ve o cümleye göre değerlendirilse haklı çıkacak iran ;)

sonuçtan sen hangi özgürlükten bahsediyosun ? amerikalılar ıraklılardan yaşama haklarını alırken sen şuanda medeni bi çağda mı yaşadıgını sanıyosun ?

(ek olarak ben daha önce yazdıklarını çok iyi anladım , ve sana cevabımı yazdım)

bugünün gözüylşe geçmişi inceleyip yargıda bulunulamaz... böyle saçma sapan bi cümle kurmuşsun :D ben geçmişi yargılamıyorum ki , tam aksine geçmiş güzeldi diyorum

ya hacı yaşın falan beni ilgilendirmiyo...

şuan senin gibi tarih bilgisi 0 biriyle tartıştıgım için utanıyorum amk!

tarih bilgin yok...

türkçe bilgin yok...

yargıda bulunmak...kötü bir düşünce dile getirmekmi demektir?

neyse kardeş

konu nerden nereye geldi diyenler olacaktır...haklı olarak...

sen türkçe ve tarihe agırlık ver...:)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FearLesTurK
    FearLesTurK's avatar
    Erkek

valla iyi yapmışlar :D

•  Rock4ever!!

Zeki bir adam ahmaklar meclisinde çok kere ne söyleyeceğini şaşırır. Geri Geldim...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

hoca türkiyede de yasaklasalar su rap olayını:) len ne diyor anlamıyom walla cok saçma 1 müzik türü hatta müzik türü olduguna bile süpem war:)

rock4ever :)

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_debauched
    the_debauched's avatar
    Erkek
    ilginç bir karar tabi..Ama rap muzıgın zaten İranda pek tutuldugunu sanmıyorum..Ama bu tip müzikler gençleri kullanmak ve fikir empoze etmek açısından etkili olabiliyor üstelik bir müslüman icadıda değil bu yüzden kaldırılmış olabilir..Ama şu bir gerçekki İran tehlikeli olmaya başladı..Kişisel tercihim techno dur:D..hardcore trance hause dinlerim ve içinde fazla söz olmadığından yasaklanmasını gerektirecek bi durumda olmaz:D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazrail
    kazrail's avatar
    Erkek

Abi boşverin yav bizene demeden önce...

İran İslam devrimini kendi halkı yaptı ve Suanda göründüğü kadarıyla bir gün yıkılmaya mahküm çünki devrim yapılır ama o an içine bitmez Her an devam eder bu kararda bunun bir delili ama Siz sadece dayatmalarla böyle işler yaparsanız bu iş havadır hava mevzu temelde biter Bizim kitaplarımızın en başında Atatürk portresinin bulunmasının sebebi yeşillik amaçlı değildir Akıl oyunudur Madem gerdik onca sn kendimizi ee artık kısadan hissee zamanıı dimi yanii :)

Hem ayrıca Başlarım repe önce düzgün konuşmayı öğrenmek lazım kendini tasmayla ögünleştirmeye calışan Tarikat dostlarım.. :)

Ey üç yüz seneden sonraki yüksek asrın arkasında gizlenmiş ve sâkitâne Nurun sözünü dinleyen ve bir nazar-ı hafî-i gaybî ile bizi temâşâ eden Said’ler, Hamza’lar, Ömer’ler, Osman’lar, Tâhir’ler, Yûsuf’lar, Ahmed’ler ve sâireler! Sizlere hitap ediyorum. Başlarınızı kaldırınız, ‘Sadakte’ deyiniz. Ve böyle demek sizlere borç olsun! (...)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    FearLesTurK bunu yazdı:

valla iyi yapmışlar :D

•  Rock4ever!!

iran'da da ne rock müziği yapıyorlar bir bilsen..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek
    zihniyetlerinin amk !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    ya tamam yasaklanmış vs o konu hakkında konuşuyoz da Rap müziğe, Hiphopa laf atanların aq. hepsinin aq

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:

hoca türkiyede de yasaklasalar su rap olayını:) len ne diyor anlamıyom walla cok saçma 1 müzik türü hatta müzik türü olduguna bile süpem war:)

rock4ever :)

sen sağda solda özenti oçleri dinlersen, yok dj hasan, mc adnan vs dinlersen, hiphopu ve alt dallarını(rap, graffiti vs) bi incelemezsen, en ufak bi bilgi sahipliğin yoksa böyle dersin tabii. rapin kötü yanı bu. herkes yapıyo aq. dağdan inen dj oluyo.

rockun kötü yanları neler? hepsi aq. anca sikilmiş gibi bağırırlar, metal takarlar miktanıs onları çeksin diye mi artık neyse :D aq tipitip müziğin. rock sanat mı aq. osuRock, YarRock :D

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    geçen youtube da bi vidyo izlemiştim, 3 tane kız "yarr... ye fener" die opera yapıolardı.. gece parka sigara içmeye gittiğimde 3-4 tane lavuğun kızlara esrar çektirip onları yediğini görüyorum.. bu ülkenin değerli insanları hayatlarını kaybederken onları umursamayıp da öldürülen ermeni bi gazeteci için "ermeni olanlar" ı görüyorum.. bunların hangisi bizim örf ve adetlerimize uyuyo sizce? hangisi Türklüğe yakışır bir olay? bugün bu duruma gelmemizin sebebi geleneklerimizi koruyamamış olmamız, sürekli batıya özenmiş ve asimile olmuş olmamız.. iran da kendi kültürünü korumak istiyo görüldüğü gibi, ama seçtiği yol yanlış o ayrı. baskıyla yasakla hiçbiryere gelemezsin, iranda mecburiyetten çarşaf giyen kızlar Türkiyeye gelince plajda tangayla geziolar,bizzat şahit oldum. kültürünü korumak istemesi yanlış deil bence ama, yasakla bi yere ulaşılmaz :|
Toplam Hit: 5848 Toplam Mesaj: 43