İş Arayan Bilgisayar Mühendisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    enzo bunu yazdı

Şöyle de bir gerçek var ki wissen/işkur eğitimi tamamlayan arkadaşlardan benim karşılaştığım büyük çoğunluğu doğru dürüst bir şey bilmiyor ve başlangıç için 3-4 bin liralar istiyorlar.

Hocam piyasa olarak ve teknik olarak bir bilgim yok açıkçası

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Bir yerden başlayacaksa şeyhin oradan başlamalı. Firma düşündüğüm firma ise güzel uygulamaları var. Kendini geliştirir

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Bir yerden başlayacaksa şeyhin oradan başlamalı. Firma düşündüğüm firma ise güzel uygulamaları var. Kendini geliştirir

Eyvallh hocam. Linkteki mail e gönderildi CV'si :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    Dryrock

Çoğu arayana arkadaşım 4-5 aydan önce bulamadı. Son zamanlarda bu süre daha da uzuyor. Ancak 3-4 senelik tecrübeli elemanlar biraz daha kolay bulabiliyor benim gözlemlerime göre

Aynen öyle, tecrübesizler ( ben gibi) süründükçe sürünmeye devam edecek. 6-7+ sene tecrübesi olanlar da rahat şekilde bulamıyor. Dediğiniz skaladaki kişilerin bulması kolay çünkü verenler 7+ seneliğe de aynı işi yaptırıyor 3-4 senelik tecrübesi olana da aynı işi yaptırıyor haliyle maliyeti daha az olan her zaman daha cazip geliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı
    Dryrock

Çoğu arayana arkadaşım 4-5 aydan önce bulamadı. Son zamanlarda bu süre daha da uzuyor. Ancak 3-4 senelik tecrübeli elemanlar biraz daha kolay bulabiliyor benim gözlemlerime göre

Aynen öyle, tecrübesizler ( ben gibi) süründükçe sürünmeye devam edecek. 6-7+ sene tecrübesi olanlar da rahat şekilde bulamıyor. Dediğiniz skaladaki kişilerin bulması kolay çünkü verenler 7+ seneliğe de aynı işi yaptırıyor 3-4 senelik tecrübesi olana da aynı işi yaptırıyor haliyle maliyeti daha az olan her zaman daha cazip geliyor.

Hocam yok mu peki bunun bir sonu? Genç işsizlik olmuş %22 küsür bişey. Bu arada yüksek lisans yapıp işsiz olanları buna saymıyorlar he

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Ulan bende askere gidicem şimdi dönüşte sağlam is bulma umuduyla

Desenize sıçtik 

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı
    PhYtOn bunu yazdı
    Dryrock

Hocam yok mu peki bunun bir sonu? Genç işsizlik olmuş %22 küsür bişey. Bu arada yüksek lisans yapıp işsiz olanları buna saymıyorlar he

Ailede 7+ sene tecrübesi olan bir mühendis var, yerinden pek memnun olmadığı için, aktif olarak arıyor ancak genelde tıkandıkları nokta maaş konusu oluyor. Bense tecrübesiz bir mühendisim bakalım nereye kadar böyle gidecek, en sonunda bölümümle alakasız bir girişimde bulunacağım o olacak gibi görünüyor.

Toplam Hit: 2251 Toplam Mesaj: 18
bilgisayar mühendisi i̇ş imkanı