İş Fikri [Soru]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek

Merhaba dostlar, 

Bir arkadaşımla beraber bir girişim yapmak istiyoruz ama tam olarak ne yapabilir karar veremedik. Sermayemiz var yüksek miktarda. Mersinde yaşıyoruz. Ne yapabiliriz sizce ? Ben Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim arkdaşım iletişim fakültesinden mezun. Çiçekçilik üzerine bişey yapmayı düşündük (çiçek sepeti gibi ama reelden de satış olacak) ama bide sizlere danışayım dedim. Fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

Eticaret üzerine isterseniz, girişim yapmak için çok ters bir lokasyondasınız. Özellikle ticaretin döndüğü İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illere mesafe olarak uzaksınız. İzmir'de bile birçok eticaret projesi batmaya mahkum oldu... Ancak yazılımsal bir girişim düşünceniz var ise ve fiziksel sevk işlemleri gerekmeyen bir girişim olursa o zaman sorun olmaz diye düşünüyorum. Şehrinizde liman olduğu için ve iyi sermayemiz var dediğiniz için çinden ithalat yapabilirsiniz, aklınıza yatan ürünler için. Özellikle Bilgisayar Mühendisliği okuduğun için bilgisayar ve elektronik komponentler üzerine birşeyler yapabilirsiniz diye düşünüyorum. 

Umarım güzel bir proje ile ticaret hayatına atılırsınız...

Hayırlı olması dileğiyle...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Sermayeniz ne kadar yüksek :) DC kurun hocam tabi fiber altyapınız ne durumda bilmiyorum :)

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Bilgisayar mühendisi isen bence arıcılık,mandıra vb.yap derim mühendisliği bitirdiğine göre kafan az çok çalışıyordur neyin nasıl yapılaçağını rahatlıkla araştırabilirsin.

aklıma geldi çicekcilikte yapabilirisn hocam ben araştırdım iyi getirisi var.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Stres çarkı moda şu aralar. Getirip satabilirsiniz.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Stres çarkı moda şu aralar. Getirip satabilirsiniz.

" Getirip satabilirsin " ?????

kazanmak istiyorsan kendin üreteceksin..

çark işi ele ayağa düştü kazandırmaz artık

sermayeniz yüksekse ve konumunuz güzel bir yerse oturaklı frenchise bir dükkan açın. En temizi. Kahve sarayı nesh waffle gibi yerler

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

gidin hayvancilik yapin

etin kilosu olmuş bi trilyon

suriyeli 1/2 aile bulur ucuza çalıştırırsınız. "her kurbanda en zayıf ineği sana vercem" dersin, hepsine gözü gibi bakar

trakyada falan devlet teşvik vs de veriyo bu tarz şeylere sanırım

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Aklıma geldi geçen bi yabancı şirket bildiğin bakkallardan topladığı kolileri satarak dünyanın parasını kaldırmıştı sizde böyle kartonları topluca memurlara satabilirsiniz 

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Boşver beni dinle satılık daire bul emlakçılara ver onlar satsın sen ev sahibinden al onlar kendi müşterisinden :D Bak bu gun görmediğim müşteriye ev sattım :D Bu hafta tapu işlemleri olacak kısmetse :p

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

Eticaret üzerine isterseniz, girişim yapmak için çok ters bir lokasyondasınız. Özellikle ticaretin döndüğü İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illere mesafe olarak uzaksınız. İzmir'de bile birçok eticaret projesi batmaya mahkum oldu... Ancak yazılımsal bir girişim düşünceniz var ise ve fiziksel sevk işlemleri gerekmeyen bir girişim olursa o zaman sorun olmaz diye düşünüyorum. Şehrinizde liman olduğu için ve iyi sermayemiz var dediğiniz için çinden ithalat yapabilirsiniz, aklınıza yatan ürünler için. Özellikle Bilgisayar Mühendisliği okuduğun için bilgisayar ve elektronik komponentler üzerine birşeyler yapabilirsiniz diye düşünüyorum. 

Umarım güzel bir proje ile ticaret hayatına atılırsınız...

Hayırlı olması dileğiyle...

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Beklemedeyiz halen 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    looades
    looades's avatar
    Erkek
    hworm bunu yazdı

Sermayeniz ne kadar yüksek :) DC kurun hocam tabi fiber altyapınız ne durumda bilmiyorum :)

Hocam sermaya 200 bin TL ye yakın fikri sağlam olursa daha fazla katkı sağlanabilir. 

Toplam Hit: 2845 Toplam Mesaj: 24
iş fikri girişim