İşbank Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

İyi olmuş a.q. İşbankası müşteri yontmaya meraklıdır, birazda onların canı yansın. 1 günlük zararları prestij vb. saymasak bile milyonlarca liradır.

İlginç olanı hiçmi yedeğiniz yok. Çak geri olsun bitsin. Gerçekzamanlı yedekleme teknolojisini ufak işletmeler bile kullanıyorken koca! bankanın günboyu dükkanı kapamasına anlam veremiyorum.

Ah be hacker ler birde liste yayınlasa. Mesela 1 milyonliranın üzerinde parası olanlar diye excel dökümünü koyuverse internete. Taksim olayları, gezi parkı ne ki yıkılır ortalık. Ne siyasisi kalır nede işadamı.

Yapmazlarki böyle birşey.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bugün markette kasada kalıyodum az daha. iş cepten bakayım dedim. açılmadı neyseki para yettide kalmadık. hesapsız alışveriş yaptık resmen.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Her zaman söylüyorum gerekirse 10 katı teknik eleman almaları lazım bilişim sektöründe. Böyle sorunlar oluşabilecek kadar bir durum oluşuyorsa bu bankanın veya kurumun suçudur hackleyenlerin değil. Herşeyin bilgisayar üzerinden döndüğü bir dünyada Türkiye'nin en büyük bankası böyle saçma sapan bir sistem bozukluğu yaşıyorsa yetersiz teknik altyapı ve çalışandan kaynaklanan problemdir bunlar.

DrKill tarafından 13/Haz/13 01:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

O bu  bişey değilde çalışan birçok sistem & database uzmanını gerdirirler bu olaydan sonra..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Ulan yemekhanenin önünde sıra olduk bankamatıkler çalışmıyo yemek parası yüklemek için bi cihaz var o bile çalışmıyodu aç kaldık da yemekhaneci insafa geldide içeriye aldı.

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFly.
    BaBe
    BaBe's avatar
    Erkek

22.15 civarı atmden baktım sistem açıktı az birazda para vardı gidip ezeyim dedim pos çekmedi la :| atmlere gittim alayı uçmuş 

BaBe tarafından 13/Haz/13 01:28 tarihinde düzenlenmiştir

,,,lel,,,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hayrına borçları da silseler bari :)

Syntax error..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

kuzenim işnette çalışıyor ve durumlar pek iç açıcı değil diyor. yarın saat 9a kadar halledilmez ise çok kişinin kelle uçar dedi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

herhangi bir bankanın 3 gün boyunca sistemi gelmezse lisansı iptal oluyor. O yüzden bu riski göze alamazlar :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    tataryigit bunu yazdı

herhangi bir bankanın 3 gün boyunca sistemi gelmezse lisansı iptal oluyor. O yüzden bu riski göze alamazlar :) 

Hocam sistemler geri geldi aslında, internet bankacılığı ve bankamatiklerden işlemler yapılabiliyor. Yalnızca sanırım olması gerekenden yavaş çalışıyor. Tamamen kapalı değil bildiğim kadarıyla :P

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 7806 Toplam Mesaj: 57