folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Işıklı Mekanik Klavyeler Hususunda Yardımınız Gerekli..!

Işıklı Mekanik Klavyeler Hususunda Yardımınız Gerekli..!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

Takilma hic yasamadik daha basimlari gayet guzel ne set ne yumusak sesine hastayim bende daktilo gibi ayni :)

yan cizdim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    patron_38 bunu yazdı

Takilma hic yasamadik daha basimlari gayet guzel ne set ne yumusak sesine hastayim bende daktilo gibi ayni :)

Hocam buna niyetlendim, acaba ne düşünürsünüz fikriniz nedir.?

https://urun.n11.com/klavye/hadron-hd849-7-renk-rainbow-mekanik-gaming-oyuncu-klavye-siyah-P202919926

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    herlocksholmes bunu yazdı

black friday de amazondan deneyebilirsin hocam. vergi yokken ben logitech g710+ i 210 liraya getirmistim. ancak simdi hem vergi var, hem de dolar artti 300e bulunur mu emin degilim. ama denemekte fayda var tabi.

Yani 300'e alabilirsen şanslısın diyorsun.? o bile iyi öylemi.?

Peki Mekanik hislilerden kaliteli yazabileceğim ne var bari ona dönelim..!

g710+ brown switchleri olan mekanik klavye bu hocam, mekanik klavyeler arasinda sessiz olanlar. ben alirken 60-65 dolara falan dusmustu, maviler(g710) 40-45 dolara dusmustu ancak yetisemedigim icin alamamistim. onlar da blue switchler var daha sesliler,

bence tek eksi yani, makro tuslari ve numlock tuslari olmasi, ben daha ufak bir klavye ariyordum ancak bulabildigim en uygun fiyatli mekanik klavye bu oldu, pisman degilim tabi. ben de fiyati dolayisiyla tercih etmistim bunu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

http://www.sinerji.gen.tr/logitech-mk235-kablosuz-klavye-mouse-920-007925-pmu403069

Fazladan var bende 2 3 ay kullanılmış ama tertemiz. Adresini pm le göndereyim sana boş boş duracağına.

Kargo senden olsun yanlız :)

Edit : IŞIKLI DEĞİL

iLLuMiNaTi tarafından 04/Kas/17 13:36 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    iLLuMiNaTi bunu yazdı

http://www.sinerji.gen.tr/logitech-mk235-kablosuz-klavye-mouse-920-007925-pmu403069

Fazladan var bende 2 3 ay kullanılmış ama tertemiz. Adresini pm le göndereyim sana boş boş duracağına.

Kargo senden olsun yanlız :)

Edit : IŞIKLI DEĞİL

Hocam Logitech iyi bir klavye, valla ne diyebilirimki, çok teşekkür ederim, mevcut klavyede hataları dön düzeltle uğraşıyorum 25 TL ye almıştım.. yenidir ama işkence çekiyorum resmen.

Işık sorun olmaz, olmadı klavyenin kenarlarına iki led bağladımmı fıstık gibi tuşları görürüm.. Işıkta yazmak gözlerimi alıyor, makale yazmada en çok göz yorgunluğu adamı etkiliyor biliyorsunuz.. ben ışık konusunu hallederim.

Kargo tamam benden hocam.. :) eyvallah.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Neden mekanik?

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Neden mekanik?

++++

sürekli oyun oynuyorsan mantıklı olabilir PROF san tabi bunun dışında gereksiz olur.mekanik hisli klavye ney amk o nasıl pazarlama tekniğidir lan :D

ayrıca 300 TL normal hocam mekanik klavyeler için maalesef dolarında yükselmesiyle artık oda yetmiyor en az 400ü gözden çıkarman gerekir ki dediğim gibi sürekli oyun falan kasmıyorsan ki FPS gibi gereksiz.

https://www.amazon.de/Logitech-Mechanical-Keyboard-Tastaturlayout-schwarz/dp/B00CJ5FP3Q?th=1 bunu bulabilirsen anca Black fridayden çekersen dediğin fiyatın altına getirebilirsin yada aslla hem makro tuşu hem ışık istiyosanda g105 var logitech oda işini görür.

Living Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Şu klavyeden 2 adet almıştım.

Patır kütür sever gibi yazsanız bile zıplamıyor, güven veriyor. Tuşların hepsi aynı hassasiyette. Makro tuşlarına alışırsanız çok kullanışlı, uygulama bazlı farklı özellikler ekleyebiliyorsunuz aynı tuşa.

http://www.hepsiburada.com/logitech-g710-mekanik-oyuncu-tr-klavye-920-005705-p-BD800070

Şu an stoklarda görünmüyor 300Lira normalde.

Size bana göre dünyanın en iyi klavyesini göstereyim, adamlar türkçe yapsınlar diye onlarca sayfa mailleştim, telefonlaştım. Yukarıdaki klavyeleri aldıktan sonra Türkçesinin çıktığını öğrendim.

https://www.qpbilisim.com.tr/mx-board-6-0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

everest bozulup duruyor amk ben onun. 3. klavyeyi kullanıyor kardeşim bu seferki fena değil, çalışıyor hala.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

everest gerçek mekanik değil. "mekanik hisli" oyuncak gibi klavye uzak durun. 

Logitech G710 ya da G710+ tavsiye etmiyorum aşırı sesli kafa sikiyor ancak ikinci elde kolay bulunabilir ve ikinci el alınacaksa kesinlikle G710+ olsun türkçe takım bir tek plus modele çıktı bende düz 710 var çok sıkıntı çekiyorum.

Cherry MX takımlı klavye alın en temiz en tatlı en sessiz mekaniklerdir bayılıyorum.

Neden mekanik diye soran olmuş çekirdek gibi bir kullan bir daha bırakamazsın. Bir çok artı yönü de var saymakla bitmez. Gerçek klavye mekanik klavyedir.

:|