folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder ISKI' De Çalışan Murid & Aşırı Yüksek Fatura

ISKI' De Çalışan Murid & Aşırı Yüksek Fatura

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Merhaba muridler,

Dun su faturasi geldi ve gelmesiyle şok etkisi yarattı. 2 gündür canım sıkkın bu faturayı özellikle bu dönemde kesinlikle ödemek istemiyorum.

Konunun özetine gelirsek: 2 yıldır Istanbul'da tek yasiyorum ve aylık ortalama su tuketimim 9-10 m3'tür. Yani yaklaşık 40-50tl arasi fatura gelir. Dün gelen faturada ise 85 m3 su tuketimim olduğunu ve 520tl borç oldugunu gördüm. Bu nasıl mümkün olabilir. Tek başıma bu kadar su tuketmem mümkün değil. Zaten gunduzleri çalışıyorum evde değilim. Icme suyunu dışardan alıyorum. Bir duş için kullandigim suyun bu kadar gelmesine imkan yok.

Sayacın numarasina baktim yanlismi yazdilar acaba diye ama doğru yazılmış. Bu olay nasıl olabilir bana çıkar yolu gösterecek değerli bilgilerinize muhtacim. ISKI de çalışıp bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa güzel bir yemek &kahve borcum olsun. Yeterki şu sorun çözülsün. 

Saygılar 

Iyi aksamlar

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Ödeme, sayaç doğru okunmuş mu ona bak. Okunmamışsa savcılığa git. Suc duyurusunda bulun 

yolbulucu tarafından 25/Haz/20 19:52 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 sayacına iyi bak . Bir önceki faturana bak son kullanım kaç birim  .  Şimdi git sayacındaki son endeks kaç ona bak . Sayaç no kont4ol et seninki mi değilmi . Başkasının sayacına bakma .

sayı doğru bile olsa  git itiraz et . Sayacım  bozuk  kontrol edilmesini istiyorum de . Tam emin d3ğilim  ama sayaç teste gidiyor bozuk çıkarsa yıllık ortalama fatura ediliyor.  

sayaç parası girer haberin olsun .100 tl + 50 tl falan sökme takma parası

samaccc tarafından 25/Haz/20 20:32 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Gormediysen

https://www.tahribat.com/forum/iski-yuksek-gelen-fatura---yardim-246620

Gecmis olsun. Yalniz degilsin

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 804 Toplam Mesaj: 4
iski istanbul su faturası