İski Yüksek Gelen Fatura - Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Merhaba mürit ve mürideler,

Bu akşam işten döndükten sonra apartmanda faturaları gördüm. 1 yıl boyunca ortalama 25-30 tl (corona dönemi dahil) ödediğim fatura şimdi 154 tl gelmiş.

Şikayetvar ve ekşi de konular açılmış. Benim gibi baya mağdur var. 185 i aradım. Salgın döneminde ortalama fatura gönderdik, sayaç elemanları asıl metreküpü okuyup öyle fatura kesmiştir diye aptal şekilde cevapladılar.

Salgın döneminde dahil benim ortalama tüketimim belli, ki salgın döneminde çoğunlukla işteydim.Tesisatlarımda sorun olmadığına adım gibi eminim.

Bana göre sayaç memuru önceki sayaçta yazan metreküple şimdiki metreküp rakamlarını çıkartırdan 3,2 metreküp yerine 32 metre küp yazdı. Bu sebeple geldi diye tahmin ediyorum.

Şimdi bu faturayı kime şikayet etmeli, ödemesem ne olur? Bilen kişilerden görüş almak isterim.

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

hocam şikayet et gelip tekrar okusunlar sayacı 

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bizde de aynı sorun oldu, şikayet için aradığımda kibarca "Beyefendi, imamoğlu başkanımız ayırt etmeden tüm istanbula soktu çıkartı size özel bir durum değil" dediler.

Bize de "Başkanımızın sikine sağlık" demek düştü, sike sike ödemek zorunda kaldık.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Benim 2 aylık faturayı ortalama almışlar 10 metre küp harcarsam aylık 5 metre küpü yazmış 2 ci ayda 5 metre küp yazmış 3 ayda 20 metre küp yazmış fakat şöyle bir sorun var fazla harcamadan tarife değişiyor 2 ci tarifeye geçiriyor bu sefer katlanıyor 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Bizde de aynı sorun oldu, şikayet için aradığımda kibarca "Beyefendi, imamoğlu başkanımız ayırt etmeden tüm istanbula soktu çıkartı size özel bir durum değil" dediler.

Bize de "Başkanımızın sikine sağlık" demek düştü, sike sike ödemek zorunda kaldık.

@SaviorAngel 185 i aradım, şikayet talebinde bulundum. Ama gelirler mi bilmem. 

@CEO, aynı şekilde bir sürü şikayet var. Adamlar beyazmasa ya bile yazmışlar. Aynı cevabı vermişler. Ben açıkçası tüketici heyetine başvurmayı düşünüyorum ama doğru yol olur mu ondan emin değilim.

Nova Vida !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

faturayı öde öyle gel diyercekler 

her yeri ara şikayet et .. sonuç 0 

hiç uğraşma öde . sayacın o m3 gelene kadar fatura ödeme  zzsin 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Ankarada da herkese yüksek geldi. 2 ay şubat ayına göre fatura düzenlediler bu ay okumaya geldiler o 2 ayında aşan tutarını üstüne eklediler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Hocalar sizce bu rakam normal mi? Ben zaten covid döneminde de normal şekilde ödedim. Şöyle de bir durum var, aynı binadaki 9 daireye diğer aylardan daha az gelmiş. Hatta 2 daireye 0 tl yazmışlar. diğerlerine ise ortalama 15-17 tl

Nova Vida !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

butun il.ilcelerde aynindurumlar var kati atik bedelo zart befeli zurt bdeli 217₺ odedik 56₺ oderken

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

İski de acaba genel şikayet mercii neresi bende merak ettim. Zira igdaş tan gelen 50 günlük fatura için epdk ya başvurdum. 1 haftaya döndüler iyi halt ettin şikayet edip minvalinde. faturanızı 30 günlük olarak düzenledik, geriye kalan kısım diğer ay faturanıza ilave edilecek dediler:) :9 şikayet ettim ne değişti. Yasal hakkımı kullanmış oldum tek seferde yaklaşık 2 aylık fatura ödemek mecburiyetinde kalmadım o oldu :) :)

Ayrıca iski muhteşem bir iyilik yaptı bana inanamazsınız. birkaç fatura birikmiş 300 küsüt tl borcum olmuş. İski ödeyemem diye bunu 4 taksite bölmüş faizsiz vade farksız. Gelecek faturalara ek taksit ödemelerini de şöyle düzenlemişler; yani bayağı yardımcı oldular :)

ilk ay 240 tl

ikinci ay 22 tl

üçüncü ay 22 tl

dördüncü ay 22 tl

cohndoe tarafından 22/Haz/20 21:21 tarihinde düzenlenmiştir

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

e-devlette ki iski faturaları ile iski nin sitesindekler farklı olabiliyor. iskinin sitesinden kontrol et hocam.

çok ödediğin dönemlerde(1. ve 3. ay) bende e-devlette fatura gözükmüyor :)

DE5TROY3R tarafından 22/Haz/20 21:25 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2950 Toplam Mesaj: 27
fatura iski su faturası