İski Yüksek Gelen Fatura - Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bir sonraki ay geldiklerinde hatalı okuma ortaya çıkar fatura çıkmaz sana.. merak etme

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

E devletten yada iski üzerinden itiraz et düzeltiyorlar. Bana da fazla geldi itiraz ettim düzeltildi.

(Diğer mesjlara bakmadım yazılmış da olabilir.)

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

İki ay ortalama bedel 26 TL (3 ton) odettiler.

Bu ayki faturada s.klerinin keyfine gore hesaba yansiyan kullanimi (toplamda 6 ton) hesaptan dusmusler ama 288 TL'yi dayayip dosediler. Sayaca da baktim, dedikleri dogru. Corona surecinde (3 ay) ne yaptiysam artik ~35 ton su kullanmisiz.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Uşakta da durum çok farklı değil. bizimki karta yükleniyor. ayda bi 10 ton yüklüyodu peder. ben pandemi diye 20 ton yüklettim 97 lira verdim. 53 lirası vergi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

ekrem baba çok güzel silkeliyor da neyse. ben de böyle dalgalanmalarda umursamadım, en sert havada maks 350 gelen doğalgaz 600 küsür gelmişti nisan ayında çıldırdım da bi sonuç alamadım.

ondan sonra saldım her yerden iteliyorlar yapıcak birşey yok.

su faturası ekrem başkandan önce de 40 liraydı ondan sonra da 40 lira (güya suya %40 indirim yapmışlardı benim faturada kuruş değişim olmadı)

kullanımım hep aynı hiç değişmiyor ama son aylardaki nisan ve sonrasındaki faturalar 80-90 lira.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Hoca şöyle birşey oluyor bazen BUSKİ tarafıdan bende oldu. Sayaçı okuyacağı yer kilitlişmiş oda kafasına göre bi rakam yazmış. Gittik mevzuyu anlattık diğer faturalardan düşecek o falan dediler öylede oldu.  Niye ortalama bişi yazmayıpda 200 TL yazdınız dedim okuyan adamın aptallığı abi dedi. ;)

İskide başıma gelen olay ise şöyle 6 sene önce İş için İstanbuldaydım. Kiraladığım evin sifonu hafif akıyormuş, İlk fatura 750 TL geldi dumunu İSKİ'nin arızı şikayeti sonrası sayaç incelemesine yapan adamla bi şeklide irtibat kurdum birebir görüştüm kayıtdışı geldi kontrol etti sayaçta bi sıkıntı olmadığını itiraz edersem bide sayaç sökme bedeli itelerler dedi. Ayrıca çok ilginç tüm muslukları açsan bu kadar tüketim zaten olmaz falan dedi. Velhasıl İstanbulun İlk kazığını yemiştir. Şükür kurturldum artık ordan ;)

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
Toplam Hit: 2956 Toplam Mesaj: 27
fatura iski su faturası