folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İşletme İçin Sorunsuz İnternet Arıyorum

İşletme İçin Sorunsuz İnternet Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Dostlar, bir konu hakkında yardım ve önerinize ihtiyacım var.

Şirketimizin merkezden farklı bir bölgede bulunan lokasyonunda sık sık yaşadığımız bir internet problemi var. Mevcutta Türk Telekom'un 200 GB AKK'lı 16 Mbps hızındaki paketini aylık 95 TL'ye kullanıyoruz. Fakat lokasyon öyle sıkıntılı bir noktadaki (Ankara-Beypazarı. Bilen sıkıntısını bilir) en ufak bir yağmur yağışında, rüzgarlı havada vs. internet kullanılamaz duruma geliyor. Bu da üretimin aksamasına neden oluyor. Bu noktada bu sorunu aşmak için mevcut kritelerde, farklı neler yapılabileceği ile alakalı önerisi olan olursa çok mutlu olurum?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Aynı özelliklerdeki Turkcell'in Vınn paketlerine baktım fakat o da aylık absürt rakamlara tekabül ediyor. Farklı neler olabilir?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

alt yapı turktelekomsa başka şirkette işini çözmez 

4.5 paketlerine baksan ? 

DJ_Alper tarafından 08/May/18 11:12 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Altyapı sadece Türk Telekom ne yazıkki. 4.5g de, Turkcell'den şu an kullanılan pakete benzer bir paketiçin aldığım teklifte aylık 735 TL dendi. oldukça fazla bir rakam. Uydu net denen bir sistem var sanırım. Nediri ne değildir, fiyatlandırması nedir bilmiyorum. Bilgi sahibi olan bililendirebilirse çok iyi olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Uydunet gecen hafta beni aramıştı 25 mbps aknsiz 86 tl turknete geçmeden önceden memnundum ama yağışlı günlerde uydunettede sorun çıkabiliyor hızın yavaşlaması veya tamamıyla gitmesi gibi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

lokasyonlar birbirine yakın mı hocam?  Mesela biizm iş yeri de 2 parça halinde aralarında yaklaşık 500 metre 1000metre arasnda mesafe var. Sürekli net kopuyordu direkt fiziksel fiber hat çekildi vpn bağlantısı kuruldu 1-2 mbps arasında iş görüyor.  Sizinki de yakınsa bu şekilde çözebilirsiniz. 

Ya da yine yakınsa ve görüş varsa UBNT ile de direkt bağlantı yaparsınız ama nekadar sağlıklı olur bilemiyorum kullanamdım hiç ama kurmayı düşünüyorum.

dcpromo tarafından 08/May/18 11:36 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

türknet

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek
    yyasinn bunu yazdı

Uydunet gecen hafta beni aramıştı 25 mbps aknsiz 86 tl turknete geçmeden önceden memnundum ama yağışlı günlerde uydunettede sorun çıkabiliyor hızın yavaşlaması veya tamamıyla gitmesi gibi 

Uydunet fiyatlandırmasının daha yüksek olduğunu biliyorum. Araştırabileceğim bir link, bir dökümanda bulamadım. 

ilteris bunu yazdı

lokasyonlar birbirine yakın mı hocam?  Mesela biizm iş yeri de 2 parça halinde aralarında yaklaşık 500 metre 1000metre arasnda mesafe var. Sürekli net kopuyordu direkt fiziksel fiber hat çekildi vpn bağlantısı kuruldu 1-2 mbps arasında iş görüyor.  Sizinki de yakınsa bu şekilde çözebilirsiniz. 

Ya da yine yakınsa ve görüş varsa UBNT ile de direkt bağlantı yaparsınız ama nekadar sağlıklı olur bilemiyorum kullanamdım hiç ama kurmayı düşünüyorum.

Ne yazık ki lokasyonlar arasında 50 km kadar var. O yüzden çok mümkün değil.

nevorapat bunu yazdı

türknet

Detay verebilir misiniz?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

türkiyede mevcut değil aradığın söyle yapabilirsin ancak yedek olarak vınn alırsın  adsl gidince vınn kullanırsın 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Metronet belki sorununuzu giderebilir ama çok pahalı

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/internet/baglantisecenekleri/sayfalar/metro-ethernet-ucretlendirme.aspx

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

turknet türktelekom altyapısını kullanıyor bölge sorunlu ise ondada sorun yaşarsın.

Madem üretimi aksatıyor metronet e geçeceksin parasına katlanıp. 5mb. dublex uçurur sizi.

Toplam Hit: 6507 Toplam Mesaj: 21
internet işletme