İsrail Özür Diledi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

Beklenen özür geldi

Haaretz Gazetesi'nin duyurduğu habere göre akşam saatlerinde Türkiye'den özür dilenmeyeceğini açklayan İsrail yetkilileri ikinci özür mektubunu gönderdi. Bu kez mektup özür niteliğinde.

Mektubun İsrail Başbakanı Netanyahu ve Ayalon tarafından yazıldığı belirtiliyor.

Netanyahu konuyla ilgili olarak, "Umarım sorun çözülmüştür" açıklamasında bulundu.

Dışişleri kaynaklarına göre mektup Türk tarafını memnun etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, dün gece yarısı yaptığı açıklamada genel bir ifade kullanarak, "Amacım elçilerin onurlarıyla oynamak değildir" demişti.

Ayalon, "Protestosunun Türkiye'nin İsrail karşıtı saldırılarına yönelik olduğunu" belirterek, bundan sonra yabancı diplomatlara protestolarını daha diplomatik yollarla bildireceğini kaydetmişti.

Ayalon'un bu açıklaması, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan da destek görmüş, Netanyahu Ayalon'un "özür açıklamasından duyduğu memnuniyeti" belirtmesine karşın, Ayalon'un Türkiye'ye yönelik protestosunda haklı olduğuna inandığını ifade ederek, "Ancak bu, daha diplomatik yollarla dile getirilmeliydi" demişti.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ise resmi bir ziyaret için gittiği Kıbrıs Rum kesiminde, Türkiye ile yıllardır iyi ilişkiler içinde olduklarını, İsrail'in Türkiye ile çatışma istemediğini, ancak Türkiye'nin de İsrail'e karşı saygı göstermesi gerektiğini söylemişti.

Lieberman, "Biz Türkiye'ye saygı gösteriyoruz ve aynı şekilde karşılık görmeyi bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'a yönelik davranışla ilgili olarak, "İsrail sorumlularının, bizim Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklama çerçevesinde bu işi düzeltmelerini bekliyoruz. Bugün akşama kadar yaparlar yaparlar, yapmazlar ise Büyükelçi yarın gelir izahat verir. Sabah ilk uçakla Türkiye'ye gelir, istişarelere başlar" demişti.

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Yalnız şerefsizlerin büyük elçimize yaptıkları bana çok koydu...

Hani çözümün onların büyük elçisini yakalayıp ağzına vermek olduğunu bilsem elimden geleni yapardım ya neyse..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Yavşaklar

Altan naptın oğlum :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

zaten anca niteliğinde olur israel özür felan dilemez dilemedi dilemeyecekte ... bildiğimiz israel işte

Hayırlısı...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

Türk medyasının gücü ..tüm gazete & tv ler "bir" oldu.. 

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    safkan
    safkan's avatar
    Erkek

bunların buyuk elciyi basıp ordaki elciyi domaltacan sonrada onlar bizden ozur bekleyecek ne guzel olurdu

yaradana isyan olan yerde yaradılmışa itaat yoktur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Başbakan gene ayarı çekti. İsrail özür dileyecek demiştim :) Bazıları hala türkiyeyi pasif etkisiz şamar oğlanı mı sanıyor merak ediyorum

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

beğenmezsiniz başbakanımızı (H)

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bodrum katı bir daireyi israil büyük elçiliği yapmak lasım...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

bigwave bunu yazdı:
    -----------------------------

Türk medyasının gücü ..tüm gazete & tv ler "bir" oldu.. 

-----------------------------

medyanın gücü mü  ?!?!?!

xD

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Valla arkadaşlar kusura bakmayın başbakan başbakan olsa büyükelçi israilde o muameleyi görmezdi..

Toplam Hit: 4302 Toplam Mesaj: 33