folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder İstanbul İçi Ücretsiz Otoyol Köprü Tünel Gibi Yollar Hangileri?

İstanbul İçi Ücretsiz Otoyol Köprü Tünel Gibi Yollar Hangileri?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

20-30 kuruş kar yapacağım diye her önünüze gelen yerden yakıt almayın. İçine katkı koyuyorlar motorun ebesini bellersiniz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    yustang bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

İstanbulda sık sık nereden nereye gideceksin onu yazsan daha kolay yardımcı olabiliriz. Anadolu yakasında yaşayıp üni'yi avrupada okuyorsan, köprü parası illaki vereceksin.

Ama avrupa yakasında okuyacağım, orada oturacağım diyorsan; anadolu tarafına geçmene çok gerek olmayacaktır. TEM'i kullanmadığın sürece çok bir paralı yola denk gelmezsin.

Anadolu tarafında oturayım, kurtköyden beykoza gideyim 3. köprü yolundan diye düşünüp o yeni yola girersen "aaa köprüden geçmedik bile nasıl para kesmişler" diye düşünürsün :) yoldan geçiş değil, yola giriş paralı desem yeridir :D

Google Maps -> Paralı yolları kullanma  özelliğini açarsan, kıta değiştirmediğin sürece, sadece yakıt parası ödersin. Birde otopark parası.

Okulda ben de beykozdayım ara ara hovardalığa geçecem karşıya. Anadolu yakasında da girmediğim yol sokak dağ kalmıycak:)

Ya o dediğim efsane yalan mı:) mesela Anadolu yakasındayım köprülerden mesela 15 temmuz paralı fsm beleş dönüşte de tam tersi. yani gittiğinden dönersen 1 kalem para ödüycez öyle birşey yok mu

FSM de 15 temmuz da tek yonde para aliyor zaten. Bir kere ucret odersin yani. Ama ikisi de ayni yonde cekiyor ucreti. Birinden gidip digerinden donerek ucretsiz gecemezsin yani :) 10 lira civari bi ucreti var yamulmuyorsam.

Avrasya, 3. Kopru, Osmangazi vs hepsi cift yonlu para alir hem de iyi alir. Oralardan uzak dur :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Köprü yol ücretini hesap eden de bir zahmet araba kullanmasın ya...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

niye la ne güzel adam hayat mücadelesine dipten başlıyor işte

kıymet bilmesi güzel bişey. 

araba kullanmayı bilsin gerisi hallolur zamanla .d

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

niye la ne güzel adam hayat mücadelesine dipten başlıyor işte

kıymet bilmesi güzel bişey. 

araba kullanmayı bilsin gerisi hallolur zamanla .d

Eyvallah aga ben zaten gezmesine kullanıcam rotasız bırak da 10 tl cebimde kalsın

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    yustang bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

İstanbulda sık sık nereden nereye gideceksin onu yazsan daha kolay yardımcı olabiliriz. Anadolu yakasında yaşayıp üni'yi avrupada okuyorsan, köprü parası illaki vereceksin.

Ama avrupa yakasında okuyacağım, orada oturacağım diyorsan; anadolu tarafına geçmene çok gerek olmayacaktır. TEM'i kullanmadığın sürece çok bir paralı yola denk gelmezsin.

Anadolu tarafında oturayım, kurtköyden beykoza gideyim 3. köprü yolundan diye düşünüp o yeni yola girersen "aaa köprüden geçmedik bile nasıl para kesmişler" diye düşünürsün :) yoldan geçiş değil, yola giriş paralı desem yeridir :D

Google Maps -> Paralı yolları kullanma  özelliğini açarsan, kıta değiştirmediğin sürece, sadece yakıt parası ödersin. Birde otopark parası.

Okulda ben de beykozdayım ara ara hovardalığa geçecem karşıya. Anadolu yakasında da girmediğim yol sokak dağ kalmıycak:)

Ya o dediğim efsane yalan mı:) mesela Anadolu yakasındayım köprülerden mesela 15 temmuz paralı fsm beleş dönüşte de tam tersi. yani gittiğinden dönersen 1 kalem para ödüycez öyle birşey yok mu

FSM de 15 temmuz da tek yonde para aliyor zaten. Bir kere ucret odersin yani. Ama ikisi de ayni yonde cekiyor ucreti. Birinden gidip digerinden donerek ucretsiz gecemezsin yani :) 10 lira civari bi ucreti var yamulmuyorsam.

Avrasya, 3. Kopru, Osmangazi vs hepsi cift yonlu para alir hem de iyi alir. Oralardan uzak dur :)

Sağolasın benim aradığım cevap buydu

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

hocam aynı senin gibi olan okuldan arkadaşlarınla beraber git benzin bölüşerek ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

+1

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı
    Lazmania61 bunu yazdı

+1

Yav siz neden hep soru sorana sıkıntısını söyleyene hep bi terso gitme marjinal görünme çabasındasınız. Ben diyom ücretsiz köprü hangisi siz diyonuz Köprü ücretini düşünen araba sürmesin. Cevabı biliyorsanız söyleyin. Sonuçta ben size köprü ücretini düşünen araba sürsün ya da sürmesin mi diye bir soru sormuyorum. Elbet biri çıkıyor her seferinde bir soru sorduğumda konu başka bir yerlere sapıyor olaydan uzaklaşıyor ne cevabımı alabiliyorum Ne de tekrar sorabiliyorum. Sonra bir sürü kavga gürültü konu acayip yerlere gidiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

çözüm basit, köprü yol ücretini hesap etmeyen müritlerden biri hgs'ne otomatik ödeme tanımlıyor ve hesap etmemeye devam ediyor. tamamdır.

muaythaist tarafından 18/Ağu/20 06:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
Toplam Hit: 2881 Toplam Mesaj: 29
tünel ucuz araba gezme köprü otoyol araba i̇stanbul