folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'da Gidilecek Yerler?

İstanbul'da Gidilecek Yerler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

İsviçre'den bir arkadaşım perşembe ya da cuma günü istanbul a geliyor. Toplam 4 gün kalacak şekilde bir plan yapmamı istedi. İstanbul'u biliyorum ama çok detaylı olarak gezilecek yerleri bilmiyorum ve takip edemiyorum, çünkü yeni yeni şeyler açılıyor,

Tavsiye edebileceğiniz ilginç yerler var mıdır? bu 4 günün 1 günü tamamen onun alışverişine geçecek. Akmerkez de dayım çalışıyor oraya götürmeyi düşünüyorum ama bir çok AVM var. Çok fazla markanın bulunduğu yere gitmek istiyor o yüzden bu markaların genel olarak toplandığı AVM ler nerelerde var?

Ve gezilip görülecek yerler de tavsiye ederseniz sevinirim.. Bu gidilecek yerleri ilerde yine turistlere gezdirmeyi düşünüyorum :)

Kafamda vialand, miniaturk ve marmaray var :) bunun haricinde ne gibi yerler var? akvaryum buz müzesi v.s. varmış ama çok bilgim yok.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

edit

c0nverse tarafından 02/Kas/13 22:51 tarihinde düzenlenmiştir

Converse giyen uzaylı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam binlerce yıllık tarihin yattığı şehirde, vivaland, miniatürk, akvaryum diyorsun sen arkadaşına söyle hiç ordan buraya yorulmasın en iyisi :)

pc_worm tarafından 02/Kas/13 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

jack daniels 160 yaşında
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    pc_worm bunu yazdı

hocam binlerce yıllık tarihin yattığı şehirde, vivaland, miniatürk, akvaryum diyorsun sen arkadaşına söyle hiç ordan buraya yorulmasın en iyisi :)

haklısın hocam ama ben istanbul lu değilim ve orda yaşamıyorum o yüzden çok bilmiyorum. ama bazı yerlere çok gidip geliyorum iş dolayısıyla ama istanbul da bir kere hariç hiç turistik amaçlı gezmedim o yüzden bu konuda cahilim :) varsa bildiğin güzel yerler paylaşırsan sevinirim ben de gurur duyarım 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Boyle bi konu vardi hacim. Onu bulmaya calis.
    Yedikule zindanlari, ayasofya'ya gidin mesela.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bakırköye gelin hocam tam 4 tane avm var .

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@cuneyd, baktım hocam o konuya ama ben biraz daha çok alışveriş merkezli yere bakıyorum.. 

@Citizen, isimleri falan var mı hocam, normal AVM olmaması lazım. mesela geçen sordu micheal kors un ürünlerini istiyor, guess in ürünlerini istiyor.. bana mantıksız geliyor ama kendi ülkelerindeki fiyatlarla karşılaştırınca yarı yarıya geliyor o yüzden çok ucuz görüyorlar markalı ürünleri bile.. daha önce yine gelmişti 1000 liralık bi çantaya aaa çok ucuz diyince arkadaşla ben afallamıştık :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sultanahmet, ayasofya ve gülhane parkını dolaşın hepsi biribirine yakın yerde. gülhane parkının en sonunda bi çay bahçesi var set üstü diye orda bişeyler atıştırıp boğaz manzarasının keyfini çıkartabilirsin. eminönünde balık ekmek yiyebilirsiniz. taksimde ki barlarda içebilir daha sonrasında cihangirde merdivenler diye bilinen bir yer var oranında manzarası çok güzeldir orda biraz vakit geçirebilirsiniz. beyazıt tarafında süleymaniye caminin külliyeleri var bir onlardan birinde lalezar diye bir kafe vardı ama son gittiğimde oldukça bozmuştu oralarda birşeyler yapabilirsin. pierloti tepesi, büyükada (maddi olarak sıkıntı yoksa adalarda otelde kalınabilir) görülmesi gereken yerler. gece hayatıyla aranız  iyiyse boğaz kenarında güzel kulüpler ama pahalıdır. anadolu yakası içinse, kavacıkta anadolu hisarı var sabancı öğretmen evi tercih edilebilir manzarası çok güzel ve fiyatları çok uygun. üsküdarda fethi paşa korusu, çamlıca tepesi güzel yerler. üsküdar beykoz arasındaki sahil şeridinde herhangi bir yerde oturulabilir. kız kulesinin karşısında çiçek köfte diye bir restoran vardı orasıda fiyat olarak uygun manzara olarak iyidir. ilk olarak aklıma gelenler bunlar.

alışveriş diyosan levent tarafında saphire mi ne vardı hem alışveriş merkezi hemde en üst katta istanbul manzarası, istinye parkta olabilir lüks markalar var, kanyonda olabilir bunların hepsi birbirine yakın.

pc_worm tarafından 02/Kas/13 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

jack daniels 160 yaşında
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

topkapı sarayı ayasofya müzesi yerebatan vsvs kapalı çarşı 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@pc_worm, çok sağol hocam, büyük adaya falan geçen severde gitmiştik faytonla gezdirdik güzeldi.. ama verdiğin yerlerden ayıklama yaparak oralara gideriz, güzel öneriler vermişsin sağolasın :))

@bensiz_aglama, geçen geldiklerinde oraya gittiğimizde tadilat nedeniyle ve saat geç olduğu için kapalıydı o yüzden gezememiştik.. bu defa kısmet olursa oralara da gideriz :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@pc_worm, çok sağol hocam, büyük adaya falan geçen severde gitmiştik faytonla gezdirdik güzeldi.. ama verdiğin yerlerden ayıklama yaparak oralara gideriz, güzel öneriler vermişsin sağolasın :))

@bensiz_aglama, geçen geldiklerinde oraya gittiğimizde tadilat nedeniyle ve saat geç olduğu için kapalıydı o yüzden gezememiştik.. bu defa kısmet olursa oralara da gideriz :) 

iyi eğlenceler :) anlatınca anladım çok özlemişim bende uzun süredir istanbulda değilim, bi ara gidip gezmek lazım.

jack daniels 160 yaşında
Toplam Hit: 1549 Toplam Mesaj: 18