folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbulda Oturan Ve Okuyanlara Soru

İstanbulda Oturan Ve Okuyanlara Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

bu sene ytü - harita müh. kazandım. bi arkadaşım bahçeşehir elektrik elektroniğe gidecek. biz bir kaç kişi ev tutmak istiyoruz. okulum yıldız tekniğin davutpaşa yerleşkesinde. ev tutmak istiyoruz ve tek vesaitle gidip gelmek istiyoruz. sizdem ricam tavsiyeleriniz ve nerelerde ev tutabileceğimiz. yol kaç dakika sürer ve ev tutulurken ne kadar masraf olur kira depozito. Birde galiba elektrik&su üzerimize almak gerekiyormuş. onlar ne kadara patlar?

bir kaç kişi mecidiyeköy iyi dediler. mecidiyeköyden davutpaşaya nasıl ulaşırım? beşiktaş olabilir diyenlerde oldu ama kiralar fazlaymış. birçok açıdan aydınlatırsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

hocam zaten aylık akbil alırsın, ve oda 70 lira. mecidiye köyde çıkarsan -metrobüsle cevizlibağa gelirsin oradanda ringle davutpaşaya geçersin.(ringle cevizlinbağ davutpaşa 50kuruştu bu sene zam gelmezse)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

piradomim bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam zaten aylık akbil alırsın, ve oda 70 lira. mecidiye köyde çıkarsan -metrobüsle cevizlibağa gelirsin oradanda ringle davutpaşaya geçersin.(ringle cevizlinbağ davutpaşa 50kuruştu bu sene zam gelmezse)

anlamadım aylık akbil öğrencilere 70 lira mı? bilgilendirirmisin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Davutpaşa sanırım merter tarafı oluyor sana tavsiyem bir kaç semt yakınında tutman öyle metrobüsmüş m.köymüş beşiktaşmış sakına

bu gün bi otobüse bindim tek bi kez binmelik kart veriyorlar 3 milyon her gün 6 milyon yol paran olur hadi örenci indirimi 4 5 olsun..

Kirası yiyeceği içeceği elektrik su vs. derken apışıp kalırsın.

Bence okula bir kaç semt yakından yer bulun hatta geliceğin kesinse şimdi gel evi ayarla bi gününü ayırırsın sokak sokak gezersin bulursun bi ev.

Yoksa o zaman geldiğinde emlakçıya komisyon ev bulursun bulamazsın uzak olur yakın olur vs. bi ton çile çekersin en azından yakın bi semt olursa yol parasından sıyırırsın kirada o kadar koymaz,ha param bol diyorsan dedikleri gibi m.köy bjk den ev tut derim her yerin göbeği hem benim oturduğum semt bende çevreme bakabilirim kiralık bir eve..

Düz hesap hocam 4 kişi kalsanız kelle başı 300 liraya herşeyinizi karşılarsınız..

FuCk yOu System..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

doğal gaz için 300 lira depozito var istersen faturaya ekletebiliyorsun iki taksite bölüp. su için 80 lira, elektrik 75-100 de lira arası.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

diCk bunu yazdı:

Davutpaşa sanırım merter tarafı oluyor sana tavsiyem bir kaç semt yakınında tutman öyle metrobüsmüş m.köymüş beşiktaşmış sakına

bu gün bi otobüse bindim tek bi kez binmelik kart veriyorlar 3 milyon her gün 6 milyon yol paran olur hadi örenci indirimi 4 5 olsun..

Bence okula bir kaç semt yakından yer bulun hatta geliceğin kesinse şimdi gel evi ayarla bi gününü ayırırsın sokak sokak gezersin bulursun bi ev.

Yoksa o zaman geldiğinde emlakçıya komisyon ev bulursun bulamazsın uzak olur yakın olur vs. bi ton çile çekersin en azından yakın bi semt olursa yol parasından sıyırırsın kirada o kadar koymaz,ha param bol diyorsan dedikleri gibi m.köy bjk den ev tut derim her yerin göbeği hem benim oturduğum semt bende çevreme bakabilirim kiralık bir eve..

Düz hesap hocam 4 kişi kalsanız kelle başı 300 liraya herşeyinizi karşılarsınız..

hocam öğrenciye metrobüs 1 lira nettin,,

@angels_demos

Aylık akbil 70 lira bir ay boyunca 200 basım hakkı veriyor,ondada metrobüste 2 düşüyor. Ring de YTÜ nün kampüs içiç, kampüsler arası ve bazı semptlere kaldırdığı servisler.bende genelde cevizli bağ ringini kullanıyorum yurda giderken .( davutpaşadaki fsmde kalıyorum. )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

piradomim bunu yazdı:

diCk bunu yazdı:

hocam öğrenciye metrobüs 1 lira nettin,,

@angels_demos

Aylık akbil 70 lira bir ay boyunca 200 basım hakkı veriyor,ondada metrobüste 2 düşüyor. Ring de YTÜ nün kampüs içiç, kampüsler arası ve bazı semptlere kaldırdığı servisler.bende genelde cevizli bağ ringini kullanıyorum yurda giderken .( davutpaşadaki fsmde kalıyorum. )

valla örenci olmak varmış bu gün gittim bi otobüse bindim TSK asker kimliği gibi kart yapmalarına ayrı bi uyuz oldum millet yerlere atıyor ayaklar altına alıyorlar

ince bir mesaj vermişler, o yetmezmiş gibi birde 3 milyon verdim arkadaş küfür ede ede bindim otobüse.

Açık öretime kayıt olucam:D

FuCk yOu System..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

diCk bunu yazdı:

piradomim bunu yazdı:

diCk bunu yazdı:

valla örenci olmak varmış bu gün gittim bi otobüse bindim TSK asker kimliği gibi kart yapmalarına ayrı bi uyuz oldum millet yerlere atıyor ayaklar altına alıyorlar

ince bir mesaj vermişler, o yetmezmiş gibi birde 3 milyon verdim arkadaş küfür ede ede bindim otobüse.

Açık öretime kayıt olucam:D

:))

sivillerede istanbul kartı zorunlu etmeye çalışıyorlar sanırsam,ama gerçektende çok saçma yeni kartlar. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

angels_demos bunu yazdı:

bu sene ytü - harita müh. kazandım. bi arkadaşım bahçeşehir elektrik elektroniğe gidecek. biz bir kaç kişi ev tutmak istiyoruz. okulum yıldız tekniğin davutpaşa yerleşkesinde. ev tutmak istiyoruz ve tek vesaitle gidip gelmek istiyoruz. sizdem ricam tavsiyeleriniz ve nerelerde ev tutabileceğimiz. yol kaç dakika sürer ve ev tutulurken ne kadar masraf olur kira depozito. Birde galiba elektrik&su üzerimize almak gerekiyormuş. onlar ne kadara patlar?

bir kaç kişi mecidiyeköy iyi dediler. mecidiyeköyden davutpaşaya nasıl ulaşırım? beşiktaş olabilir diyenlerde oldu ama kiralar fazlaymış. birçok açıdan aydınlatırsanız sevinirim.

Çilek servisler var 1 lira yıldız - davut her saat başı var beşiktaş yada üsküdardan tutun evi arkadaşın vesaitsiz gider sen servisle gidersin

Beşiktaşta evlere bakarsın zaten 900-1200 arası değişiyor 3+1 de 1200 e kalıyor benim arkadaşlar üsküdarda daha ucuz oda motorlar var onlarla geçersin beşiktaşa ordan yukarı ya yürürsün yada otobuse binersin ama beşiktaş daha mantıklı serviste ortalama yarım saatte okulda oluyor trafiğe göre elektrik suyu bi sorarımda çok fazla tutmaz mecidiyeköydende 500es var tek vesait araştır namını duyarsın zaten :))

Si vis pacem para bellum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

SinusX bunu yazdı:

angels_demos bunu yazdı:

Çilek servisler var 1 lira yıldız - davut her saat başı var beşiktaş yada üsküdardan tutun evi arkadaşın vesaitsiz gider sen servisle gidersin

Beşiktaşta evlere bakarsın zaten 900-1200 arası değişiyor 3+1 de 1200 e kalıyor benim arkadaşlar üsküdarda daha ucuz oda motorlar var onlarla geçersin beşiktaşa ordan yukarı ya yürürsün yada otobuse binersin ama beşiktaş daha mantıklı serviste ortalama yarım saatte okulda oluyor trafiğe göre elektrik suyu bi sorarımda çok fazla tutmaz mecidiyeköydende 500es var tek vesait araştır namını duyarsın zaten :))

500es siz ytü lü olunmaz :))

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

şimdi davutpaşaya en güzel ne gider metrobüs yada metro gider.(havaalanı metrosu) 

Ama Metro Çok Hızlı Ve İyi Gider Ki Davut Paşa Yıldız Teknik Kampüsü İstasyonu Bile Var Eğerki Senin Ünin Oradaysa. Şimdi O Çevrelerde Nerede Ev Tutarsın. Bayrampaşa Sağmacılardan Başla Ev Aramaya Çünkü Metro Bayram Paşanın İçine Kadar Girdi mk. Bayrampaşa, Sağmalcılar, Kocatepe, Otogar, Esenler, Terazidere, Davutpaşa, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy-Şirinevler, Yenibosna, DTM

Şimdi Otogarı Geç Oralarda Ev Mev Bulamazsın.ZeytinBurnu Adam Başı Aylık 300 Kağıt Çıkarsanız Kira Ev  Bulursunuz Ki ZeytinBurnu Candır Canadır :)

Aynı Yorum Şirin Evler İçinde Geçerlidir.

Şimdi Bu İstasyonlara Yakın Ev Bulursanız Yol Parası Derdi Etmezsin Öğrenci Akbili Çıkarır Aylık Yaparsın San Yeterde Artar.

Not:Özledim mk O Tranwaya Binmeyi :/ 

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
Toplam Hit: 3865 Toplam Mesaj: 27