folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İşte Çin İşte İşçi

İşte Çin İşte İşçi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Çin 1 Milyar 200 Milyon insani Şimdi Yapmadı Ya Çinin Nufusu Oldum Olası Yüksek Son 30 Senede 100 200 Milyon Artti Deyin Ama Ekonomisi Son 20 Yilda Büyüdü Dış Dünyaya Açıldı Dünyaya Açılmadan Önce Sanayileşme Olmadan Öncede Çinde Nufus Çoktu Maaş Azdı Yani Kominizm Düzeni Aynı Fabrikalaşma Oldu Nufus Artışı Oldu Da Ücret Artışı Hala Aynı Buna Göre Hesap Yapin Türkiye De Yunanıstan Gibi Kıbrıs Gibi Maaşları Bol Keseden Verse 3 Bin 5 Bin Tl Memura Müdüre 18 20 Bin TL Verse Devlet Zaten içinden Çıkamıyor  Memura Emekliye Kamuya Parayi Yatiriyor Bu Maaşlar Daha Fazla Olursa Eskisi Gibi imf Kapılarında da Yatılır Ülkenin Borcu 500 Milyar Dolarları Birakın Tirilyon Dolara Gider Sonra  Çıkın işin içinden Sonra Senede Bir Hükümet Degişir Senede Bir Seçim Olur..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Geçenlerde  Kagıdı almıştım icinden eksik cıkmıştı Kupa papaz Yoktu üzerine Baktım madde in China Yazıyordu Demekki Bu ipneler Eksik koymuş.. kagıdımı ://

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Liquid bunu yazdı:
    -----------------------------

ottomanmurat bunu yazdı:

Türkiye De 700 TL Yi 1000 TL  Günlük 70 100 TL Yi Begenmeyip Sokakta Gezenlere İbret Olsun

gel ayda 30dolara benim yanımda çalış sana haftada 2 değil 3  gün izin.

mal mal konuşmayın ya. yazmış olmak için mi yazıyorsunuz. amk memleketinde milyar insan var. kolay mı iş bulmak her yer fabrika tamam ama senden günde 5 tane fazla kutulayan vardır işi o kapar. 30 dolar kazanıp bir ekmeğe 1 dolar vermiyorlar herhalde.

lütfen bişeyler yazarken düşünüpte yazın...

Türkiyemizde adam gibi yönetim olursa birçok avrupa ülkesindeki refaha kavuşuruz öle 1000 tl ler 18 yaşını geçmemiş çocukların harçlıkları devlet tarafından veriliyor avrupada.

lüffen lüffen...

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugragorkem
    bugragorkem's avatar
    Erkek

Ne fındık toplar la bunlar..

ve var la
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

Weldox bunu yazdı:
    bu adamların ayda 1 pazarları var ondada çamaşırlarını yıkıyorlar ayrıca aylık 30$ gibi bir ücrete çalışıp fabrikanın verdiği barakalrda yatıyolar

zonguldak maden ocaklarında karılı erkekkli kimsenin giremediği yerlerde çalışıyorlar.bi barakalarda kalıyolar aklın hayalin durur afedersin hayvan bağlasan durmaz yazık adamlara.Mühendisleri bile aynı

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _KN_
    _KN_'s avatar
    Erkek

badass bunu yazdı:

Merak edenler icin cindedki asgari ucret saati .39$ ila .68$ arasinda degisiyor. Genelde cumartesi pazar tatil. Arti haftalik 40 saatin ustunde calisinca normal ucretinin %150 isini aliyorsun.

yani bu adamlar aylik 80 ila 140$ arasinda maas aliyorlar. eger mesai yapiyorlarsa bu para artiyor. 

Nasıl hesap hocam bu :D

Çorlu'nun Yeni Mahallesi - ForumCorlu.com!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Ucuz satmak için elinden geleni yapıyorlar. Ameleler. İnşaalah süper güç olmaz bunlar var ya bütün dünya böyle çalışmak zorunda kalırız.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

_KN_ bunu yazdı:

badass bunu yazdı:

Merak edenler icin cindedki asgari ucret saati .39$ ila .68$ arasinda degisiyor. Genelde cumartesi pazar tatil. Arti haftalik 40 saatin ustunde calisinca normal ucretinin %150 isini aliyorsun.

yani bu adamlar aylik 80 ila 140$ arasinda maas aliyorlar. eger mesai yapiyorlarsa bu para artiyor. 

aynen 5 dk baktım bi bok anlamadım sonra .39 daki göremediğim noktanın aslında 3.9 olduğunu anladım şimdi bunu niye yazdım bilmiyorm belki benim gibi vardır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

XpertVision bunu yazdı:

_KN_ bunu yazdı:

badass bunu yazdı:

aynen 5 dk baktım bi bok anlamadım sonra .39 daki göremediğim noktanın aslında 3.9 olduğunu anladım şimdi bunu niye yazdım bilmiyorm belki benim gibi vardır.

yazimda dilbilgisi hatasi yaptim sanirim. O .39 degil ,39 olucak sanirim. Yani 0,39. Bir dolarin %39 u:). (ben bu yeni lira kuruslara alasamadim ancak, sanirim 70 kurus yapiyor) 

Bir cok ulkede oldugu gibi CIn'de de ucret saatli veriliyor. Gunde 3 saat calisan kisi .39 * 3 = 1 dolar 17 cent aliyor. Bu asgari ucret ulkedeki bolgeye gore degisiyor. Istanbuldaki asgari ucret ile kayeserideki asgari ucretin ayni olmasi mantiksiz ama Turkiye'de ayni tutuyorlar. Cinde boyle degil. Eger yasam daha ucuzsa o bolgedeki asgari ucret daha ucuz. 

Yasamin pahali oldugu yerler shanghai ve beijing gibi yerlerde saatlik ucret 68 cent'e yaklasiyor. 

(asgari ucret bilgilerini export.gov dan aldim)

Eger hala sorunuz varsa daha detayli anlata bilirim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KroBey
    KroBey's avatar
    Erkek

Her ay performans grafiklerini değerlendirip ayın en yavaşını seçip, aslanlara atıyorlarmış.

" Kro "
Toplam Hit: 5287 Toplam Mesaj: 33