İşte HTC 10

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

5.1 inç büyüklüğünde Super LCD 5 panel kullanan HTC 10, 1440x2560 piksel çözünürlüğe ve 576 ppi değerine sahip olacak.

2 adet 2.1 GHz saat hızında ve 2 adet 1.6 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisini kullanacak olan HTC 10, Adreno 530 GPU kullanacak.

4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızanın eşlik ettiği HTC 10 modelinde arttırılabilir hafızanın da yer alması bekleniyor.

Kamera tarafında ise 4K video kaydı yapabilen 12 Megapiksellik yeni nesilUltrapixel teknolojisini kullanan bir kameranın kullanıldığı görülürken ön tarafta ise 5 Megapiksellik bir kamera tercih edilmiş.

Android 6.0.1 üzerinde çalışan Sense 8.0 arayüzünü kullanacak olan HTC 10, 12 Nisan tarihinde resmen tanıtılacak.

Türkiye satış fiyatı tahmini : 3.000 TL.  (Öküz alırık lan o paraya)

mkyb tarafından 30/Mar/16 16:52 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

5.1 inç büyüklüğünde Super LCD 5 panel kullanan HTC 10, 1440x2560 piksel çözünürlüğe ve 576 ppi değerine sahip olacak.

2 adet 2.1 GHz saat hızında ve 2 adet 1.6 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisini kullanacak olan HTC 10, Adreno 530 GPU kullanacak.

4 GB RAM ve 32 GB dahili hafızanın eşlik ettiği HTC 10 modelinde arttırılabilir hafızanın da yer alması bekleniyor.

Kamera tarafında ise 4K video kaydı yapabilen 12 Megapiksellik yeni nesilUltrapixel teknolojisini kullanan bir kameranın kullanıldığı görülürken ön tarafta ise 5 Megapiksellik bir kamera tercih edilmiş.

Android 6.0.1 üzerinde çalışan Sense 8.0 arayüzünü kullanacak olan HTC 10, 12 Nisan tarihinde resmen tanıtılacak.

Türkiye satış fiyatı tahmini : 3.000 TL.  (Öküz alırık lan o paraya)

AMOLED olmasın ekran? heryerde amoled geçiyor zira.

HTC bayadır batacak batacak deniyor aha bu telefonda battı aha kendi ayağına sıkmış vs deniyor ama adam  külçe altın gibi telefon çıkarttı yine.

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Tasarım hiç iyi değil ya,

3000 liralık telefon bandına bir bakın.

Iphone 6 plus, galaxy s6 edge plus ile bir yan yana koyun.

Battı batıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

teoride mükemmel pratikte sıçmazlarsa çıkarlar bataktan. 12 ultrapixel dediği m7deki gibiyse (4 upixel) süper, ön yüz iphone gibi arka yüz klasik htc. bence olmuş

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

telefonlar artık yavaş yavaş bi doğan bi şahin fiyatına yaklaşıyor. yakında araba pazarında telefon ile takas yaparlar -_-

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Telefonun içindeki donanımlar altın kaplama falan mı bilgisi olan bi mürit aydınlatsın bizi :) Şayet ben öyle düşünüyorum çünkü 3 bin ona veren adam Note/IPhone falan alır herhalde gidip te HTC almaz.

Battı batıyor demişler haklılar. Bence az ucuz bi telefon yapıp standartlara uygun biryerlerden kısıp çok satmayı hedefleyebilirlerdi .General Mobile gibi . Ama yedirmezler :) 3bin Telefon mu olur hocam ? Olsa olsa IOS olur

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Telefonun içindeki donanımlar altın kaplama falan mı bilgisi olan bi mürit aydınlatsın bizi :) Şayet ben öyle düşünüyorum çünkü 3 bin ona veren adam Note/IPhone falan alır herhalde gidip te HTC almaz.

Battı batıyor demişler haklılar. Bence az ucuz bi telefon yapıp standartlara uygun biryerlerden kısıp çok satmayı hedefleyebilirlerdi .General Mobile gibi . Ama yedirmezler :) 3bin Telefon mu olur hocam ? Olsa olsa IOS olur

3 bin hiç bir telefona verlmez bencede ios da buna dahil. Daha önce HTC kullnadınmı bilmiyorum ama Ondan sonra kullandığım Android telefonlarda istediğimi bulamadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

batmaz aga bence. içine dışına bakmıyor milletin çoğu. ip6 plus çıktığı gün gidip alanlar tanıyorum. günde 2 selfie 15 dk facebook 2 instagram ve whatsapp sohbetinden ileri de gitmiyor. hayır sktir git ace al o da aynı işi görüyor.

millette bu öküzlük oldukça işini bilen firma batmaz.

yeni çıkan cihazların alanlarının çoğunluğunun alma sebebi YENİ ÇIKMIŞ olması.

bu kafayla bi cacık olmaz bizden.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Gene olmamis amk

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@EWELANCHE Hiç kullanmadım. Android'e 2 sene önce geçtim Daha önceki telefonun 3310'du Android telefon alma sebebim Program yazarken simülatör olarak kullanmaktı :) yoksa almazdım.

@joe_black bencede hocam. Milletin kafa şöyle işliyor artık. "Eskidi bu yaaaaaa" . Birde şöyle birşey var adam alıyor telefonu 2 sene kullanıyor. haliyle bir şekilde bi gerileme olacak ne bileyim batarya ölecek şarj soketi paslanacak. adam bu telefonun 0 ını alsa yada tamir ettirse gene eski hızda kullanabilir. ve bu telefon ona da yetiyor oda biliyor. Ama gidip başka telefon alıyor ve "Almışken En iyisi olsun" kafası var. Israftan başka birşey değil. Bu cidden yazılımcıları etkiliyor :D Donanım kazanıyor Yazılımcıların fiyatı düşüyor. Bu Samsung veya Ios dan hızlı telefonlar eminim vardır. Aynı işi yapan. ama alınmıyor sebebi marka . ve Eski telefon. Birde her gün yenilenen uygulamalar. Mesela bu 4k muhabbetleri olmasa Telefon ekranları büyümez idi. ekranlar büyümese Android uygulamalar da ekrana göre boyutlandırma yapmaz idi. Bunun aksine Telefonun inç muhabbetinden Programcılar ona göre ekran tasarlamaz idi... Şahsen uygulama geliştirmesem. Bana Samsung s3 veya s4 mini gibi telefonlar yeterli Internete girsem yeter Tarayıcı çalışsın yani... Belki biraz kanser eder ama iyi. Telefona yapacağım yatırımı Üstüme başıma falan yapsam yada başka şekilde kullansam daha karlı olur... Ama milletin kafa işlemez. Samsun s7 çıksın 3-4 ay sonra desin ki Bizim ekranlar artık kırılmıyor fiyatı 15 milyar millet 1 sene çalışır o parayı alır ve türk kafası. Gider Dozerin altına koyar der Camım kırılmıyor Samsung s7 bu ! . Öyle de oldu mesela bu kameralı telefon muhabbeti çıktı Kamera gibi açılıyor arkadan 16 megapixel mi ne dediler. baktım herkesde ondan var özelliği ne ? hem kameralı hemde telefon olum 2 si bi arada ? Ulan tırrek Sony de var 21 megapixel kamera adamlar 1 arkaya kocaman göz koymadı diye mi almadın :D IOS'a lafım yok adamlar piyasada tek ve en hızlı en sağlıklı telefon 50 milyar da koysa rakibi yok . Ama android telefonlar için gereksiz buluyorum.. 

EDİT : IOS donanım maliyeti 100$ mıydı neydi bi ara araştırmıştım belkide daha az yanlış hatırlamıyorsam . Tüketici mal olunca Firma işten %bilmem kaç kar ediyor :D Sonra adamlar tabi zengin olacak :D 

MhmdAlmz tarafından 30/Mar/16 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çoğumuz tasarımı beğenmemiş ancak ben beğendim. Oval tasarımdansa, küt köşeli tasarım hoşuma gidiyor telefonlarda. Ancak ekran çerçevesi çok kalın + parmak izi sensörününde etkisiyle iyice kalın olmuş.

Arka kamera camı çok dışarıda. Çelik kasa telefon alıpta kılıf kullanmak ayıp olur. Kılıfsız kullanıncada 1 seneye kalmaz kamera camı harita gibi olur çiziklerden fotoğraf çekemezsiniz.

Telefon fiyatlarına laf edenler olmuş haklılar. Bunu yeni bir model çıkınca hemen taksite girip alanlara borçluyuz. iPhonelar ilkin piyasaya bin liralardan girdi ovv, o kadar para verilmez dedik gittik aldık. Zamanla bu algı 1.500, 2.000, 2.500 en son 3.000 oldu. Her sene 500 lira zam geliyor amiral gemisi telefonlara. Benzinin 5 lira fiyat sınırında dolaşması gibi.

Telefon fiyatlarının bu denli artmasında en büyük etkiyi doların artması yapıyor. Ancak...

Firmaların Türkiye ayaklarının ibneliğide yok değil. Mesala en pahalı iPhone Türkiye'de satılıyor. Bunda devletin suçu olduğu kadar Apple'ında suçu var. Bilerek zam yapıyorlar fiyatlara.

ABD'de bu telefonlar fix 600-700 dolar bandında gidip geliyor.

Mesala :

LG G4 - LG Türkiye Garantili : 1.800 TL.

Aynı telefonun paralel ihtalatı : 1.240 TL.

Arada 560 liralık fark var. Şimdi bu paralel ithalatçı firmada kazanıyor LG Türkiye'de. Varın gerisini siz düşünün nasıl mikiyorlar bizi diye.

--------------------------------------------------

Üretim maliyeti 100 dolar vs demek saçmalamak olur kusura bakılmasın. Mesala dışarıda 50 kuruşa 1 paket makarna alıyorlar sonra size 2 kaşık koyup tabağı 15 liradan yediriyorlar. Buda o hesap. İşin bir sürü masrafı cartı curtu var.

mkyb tarafından 30/Mar/16 19:11 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 5068 Toplam Mesaj: 43
htc htc one 10 htc 10