İşte Nokia P1 - Kral Geri Döner

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Nokia mobil sektöre geri dönerse şuan can çekişmekte olan LG, HTC ve Sony'e ciddi darbe vuracaktır. Microsoft ile yaptıkları anlaşma gereği firma olarak kendileri dönemiyor ancak kağıt üstünde uyanıklık yaparak başka bir firma üstünden işlem yapacaklarmış. 

Nokia üretimi bir Android akıllı telefon görmemize çok az zaman kalmış olabilir. Şirket, birkaç ay önce mobil oyun piyasasına tekrar geri dönüş yapacağını duyurmuştu fakat akıllı telefon üretimiyle ilgili kafalarda hala soru işaretleri vardı. Son olarak Nokia’nın Asyalı ortaklarıyla ‘Nokia’ isim hakkını tekrar elde edip yeni bir telefon üretmeye hazırlandığı belirtiliyor. Rusların Facebook’u Vkontakte’den bir kullanıcı, Foxconn’un iştirakleri olan InFocus’un ve Sharp’ın mühendisleri tarafından dizayn edildiğini iddia ettiği aşağıdaki görseli paylaştı. Kullanıcıya göre görsel, şirketin ilk Android cihazı P1’e ait.

Telefon hakkında herhangi bir resmi açıklama ve özellikleriyle ilgili bilgimiz yok, fakat PhoneArena bu görsel üzerine bazı bilgiler paylaştı. Haber sitesine göre görselde logo biraz eğik görünüyor, fakat bu görselin sahte olacağı anlamına da gelmiyor. Nokia P1’le isminde P1 geçen Sharp Aquos P1’in arasında isim benzerliğinin olduğunu, dolayısıyla Nokia P1’in Sharp’ın modelinin yeniden yapılandırılmış başka bir versiyonu olabileceği belirten PhoneArena, yine de kendimizi bu heyecana fazla kaptırmayıp sahte çıkma ihtimalinin bulunduğunu söylüyor.

Fakat durum ne olursa olsun Nokia ve ortakları, bu yılın 3. çeyreğine kadar hiçbir şekilde Nokia markalı bir akıllı telefon sat(a)mayacak. Bu görsel dahil olmak üzere kulağımıza gelen birçok söylenti ise Nokia’nın yoğun bir akıllı telefon üretimi planları içerisinde olduğunu gösteriyor.

mkyb tarafından 11/Tem/16 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

nokia zamanında en büyük yanlışı androide geçmeyip symbianda kalmakla yaptı

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Nokia iyiydi ya ben hala su samsung ve androide alisamadim. İphone zengin isi nokia ciksa alirim yaw. Emektar :)

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

nokia zamanında en büyük yanlışı androide geçmeyip symbianda kalmakla yaptı

Microsoft'un firmaya soktuğu ajanlar yüzünden. Koca Nokia'nın fiyatını düşürüp bedavaya kapattılar. Hoş Microsoft'ada yaramadı Nokia.

Nokia'nın asıl amacı Android karşısında başka bir işletim sistemiyle çıkmaktı. Oda Meego işletim sistemi. Bu işletim sistemi ilk ve tek olarak Nokia N9'da kullanıldı. Meego tuşsuz ve geri dönüş tuşu olmayan bir arayüze sahipti. Ekranlar arasında sağ sol yaparak geçiyorduk. 2011'de çıkan 1 GB rame sahip cihaz şöyle bir multitasking yapma yeteneğine sahipti :

https://www.youtube.com/watch?v=mfGwLXkoPh0

Nokia'nın batmasında tüm büyük yazılım firmaları kendi bünyesinde toplamak isteyen Amerika'nın etkisininde olduğuna inanıyorum. Salak Finlandiyalılar mis gibi şirketi elden kaçırdılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Eski NOKIA nın döneceğini beklemeyin. Eski NOKIA ya dair ne varsa hepsi Microsoft un elinde. Tüm patentler, telif hakları falan işte ne varsa.

İsim hakkı alınmış, sıfırdan kurulmuş bir firma var önümüzde. 

Samsung gibi firmalarla kolay kolay ölçüşemez. Hele ki kurt mühendisleri gitmişken.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

müridcan konuyu açarken pek bir gaza gelmişsin ama, bu Nokia P1'in Samsung'un sikindirik orta sınıfı hatta giriş sınıfı android telefonlarından hiçbir farkı yok. Nokia artık bitti...Hatta çoktan bitti. 

DrKeworks tarafından 11/Tem/16 21:33 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

müridcan konuyu açarken pek bir gaza gelmişsin ama, bu Nokia P1'in Samsung'un sikindirik orta sınıfı hatta giriş sınıfı android telefonlarından hiçbir farkı yok. Nokia artık bitti...Hatta çoktan bitti. 

aynen öle. nokia yeni bir tech ile gelmediği sürece piyasada tutunma şansı yok. bu ürettği telefonlardaki özellikler diğer her telefon markasında olan özellikler.. yeni birşey olmadan müşteriyi kandıramazsın. ha gelirsin hologramdır kırılmaz ekrandır fln o zmn derim ki nokya baya sallayacak. ama farklı biriey üretmeden çok zor

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ne sunacaklar ki ? Teknoloji limitleri belli.

Bence tadında bırakıp üretimini tamamen kaldırıp, miami de okyanusun dibinde bir evde martinisini yudumlayacaktı.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

İyi bir patlama yapabileceklerini sanmıyorum.

ne diyon?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

S.kiyim Nokia'yi; bir telefona koydugu ozelligi baska telefona koymazdi, sektor lideriyken istedigi gibi at kosturdu, gelen talepleri dinlemedi. Iyi oldu...

Yalniz yilan oyununun hakkini vermek lazim. Birde 2000 yilinda club nokia'ya uye olmistum, bana Finlandiya'dan mektup yollamislardi, sevindirmislerdi beni.

Uzun lafin kisasi s.kilmesini hakli gorsemde severim Nokia'yi (insan sevdigini .... :) )

vatandaşa kafam girsin!..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Fuck the king 

Toplam Hit: 6234 Toplam Mesaj: 35
nokia