folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İstiridye Mantarı Üretimi Hakkında Bilgili Arkadaşlar

İstiridye Mantarı Üretimi Hakkında Bilgili Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Merhaba hacıtlar,bir arkadaşım ile bu işe girmeyi düşünüyoruz aranızda bu işi yapan arkadaşlar varsa bilgilendirme yapabilirlermi ?

ufak bir araştırma yaptım ancak piyasada bu kompost olayından yeni girişimcileri düdüklemek isteyen çok insan var sanırım.

Merak ettiğim üretim tesisinin kurulum,iklimlendirme sisteminin harcadığı elektirik maliyeti, kar oranı vs.

Admin not. Alakasiz mesajlari temizledim banlanan banlandi. Bu konuda alakasiz mesaj nasil atilir hala aklim almiyor.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Once pazar. Her turlu uretim yaparsin. (borc harc az cok )

Pazarin yoksa nekadar cok urettiginin zaten anlami yok. Kucukten basla. Arz talebe cevap vermek icin mucadele edersin.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bu işi yapan kişiler ile görüş kendi alanından kücük bir yeri sana kiralasın..Hem cok masrafa girmezsin hemde beraber o kişi ile öğrenebilirsin

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    @realist kac defa ıstırıdye mantarı aldın yedın ? 

mıgrosta a101de kac defa ıstırıdye mantarı gordun ?  pazarda satılan bır urun. 

kultur mantarı kac defa yedın bu soruları sor once kendıne. kompostu kendın ureteceksın . bunu hazır olarak bagımlı pıyasa halıne getırmıs cok uretıcı var sısırıyorlar oyle guzel kazanclar boyle guzel kazanclar dıye.

amacları yenı bır fırma daha baglamak kompost satmak oluyor. 

ama mantar ısı karlı bır yatırım kendın ugrasıyorsan ıscı maalıyetın yoksa guzel bır okadar emek ılgı ısteyen bır iş 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Retret

arbeit macht frei
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

sizi yönlendirebileceğim kişi mevcut.

PM plz.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı

sizi yönlendirebileceğim kişi mevcut.

PM plz.

bro yönlendirme aramıyorum tecrube arıyorum sadece.

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

kultur mantarı kac defa yedın bu soruları sor once kendıne. kompostu kendın ureteceksın . bunu hazır olarak bagımlı pıyasa halıne getırmıs cok uretıcı var sısırıyorlar oyle guzel kazanclar boyle guzel kazanclar dıye.

ama mantar ısı karlı bır yatırım kendın ugrasıyorsan ıscı maalıyetın yoksa guzel bır okadar emek ılgı ısteyen bır iş 

Çok defa yedim birader hemde migrostan satın aldım.

Bu işi yapan arkadaşlardan yardım istedim senin bu küçümseyici tavrınıda bastırılmış arzularına bağlıyorum :).

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Realist bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Çok defa yedim birader hemde migrostan satın aldım.

Bu işi yapan arkadaşlardan yardım istedim senin bu küçümseyici tavrınıda bastırılmış arzularına bağlıyorum :).

bastırılmış arzu nedır arkdadaş :D idrakta sıkıntı oldu sanırım .

kucumsedıgım bır nokta yok. 

istiridye mantarı kulturu yaygın değil. ılla yapacagım dıyorsan kultur

. lab tecruben varsa deneyımın varsa 

https://www.tahribat.com/forum/aramizda-mikolog-var-mi--patent--221690

bunun eldesı mevcut , yapabılıyorsun .  kuru eldesı guzel para edıyor. ben 1 tonma

bu işte buyuk yatırım yapmazsan 30m2 yerler bır sey yapamazsın. sen gır ıstırıdye mantarı yap başla 3 ay sonra bı goruselım . 

tuccarın elıne bakarsın verdıgı fıyat uzerınden fıyat kıran kırana sonra kaparsın. 

bugun tavukculugundan tavsancılıgına mantarcılıgına orneklerı mevcut. bır hışımla girip tüccarin elıne bakanı mı ararsın , mantar ısıne gırıp kompost satanların fıyat politikalarına baglı kalanı mı ararsın. 

adamlar mantardan cok guzel para kazansalar kendılerı uretıp uretıp satarlar pıyasaya . öyle tescoya verırım buyuk marketlerere verırım dedıgın zaman buyuk sırket guvencesı ıstıyorlar paranı 6 ay gerıden verıyorlar. bırde devamlı mal stogu saglayabılecek sekılde sozlesme yapıyorlar .

uretım hanenın buyuk olması gerekıyor. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Hocam bende bu ise girmeyi düşündüm ama bir tanidik vardi bu isi yapiyordu akciger kanseri olmus nemli ortamda durmaktan tirstim vazgectim. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı

Hocam bende bu ise girmeyi düşündüm ama bir tanidik vardi bu isi yapiyordu akciger kanseri olmus nemli ortamda durmaktan tirstim vazgectim. 

Nemli ortamda durmak kanser yapar mı yahu?

Toplam Hit: 2262 Toplam Mesaj: 11
mantar üretimi