Italya Tecrübesi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

10-21 temmuz planımız, salı günü Roma'da olacağız.

Milano, venedik görme nietimiz yok.

Daha az turistik olan ufak şehirleri ve hatta onların köylerindeki yerleri. Lokal kendi yerel insanın yediği lokantaları ve pizzacıları gezmek, ev yapımı şarap içmek vs nietimiz.

Dürüst olmak gerekirse para derdimiz yok, bir evlilik kararı öncesi birbirimizi tanıma gezisi olacağı için koca koca şehirlerde müze gezmek yerine araba ile yolculuk yapıp müzik dinlemek sohbet etmek kafamıza göre bir tabelaya doğru dönme düşüncesindeyiz.

Pek tabiki belli başlı müzeleri de göreceğiz ancak müzeler kaçmıyor orada:) kafamıza göre kışında müze gezme işi yapılabilir.

Siena, Livorno Vasto gibi yerlerde bir sürü ufak lokanta ve köy olduğunu okudum.

İlgilenen bilgi veren herkese teşekkür ederim.

The Beginning and The End.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    CenkSertoz bunu yazdı

10-21 temmuz planımız, salı günü Roma'da olacağız.

Milano, venedik görme nietimiz yok.

Daha az turistik olan ufak şehirleri ve hatta onların köylerindeki yerleri. Lokal kendi yerel insanın yediği lokantaları ve pizzacıları gezmek, ev yapımı şarap içmek vs nietimiz.

Dürüst olmak gerekirse para derdimiz yok, bir evlilik kararı öncesi birbirimizi tanıma gezisi olacağı için koca koca şehirlerde müze gezmek yerine araba ile yolculuk yapıp müzik dinlemek sohbet etmek kafamıza göre bir tabelaya doğru dönme düşüncesindeyiz.

Pek tabiki belli başlı müzeleri de göreceğiz ancak müzeler kaçmıyor orada:) kafamıza göre kışında müze gezme işi yapılabilir.

Siena, Livorno Vasto gibi yerlerde bir sürü ufak lokanta ve köy olduğunu okudum.

İlgilenen bilgi veren herkese teşekkür ederim.

O zaman benim önerim şu şekilde:

İndiğiniz gibi Salerno. Amalfi, Positano, Sorrento. Pompei, Napoli. Vakit olursa Ischia. Roma. Siena, san gimignano. Floransa. Cinque Terre.

Amalfi coast drive ve cinque terre'ye muhakkak bakın sizin tarzınıza bence çok uygun. Yalnız cinque terreden romaya dönüş biraz uzun olur, maddi problemim yoksa ben olsam cenovaya arabayla devam eder ordan romaya uçardım.

edit. hmm ilk roma salerno gidişini de hızlı trenle yapardım.

edit 2. çok koşturursunuz dedikten sonra böyle yazmam da olmadı ama heyecanlandım :D olmaz değil gayet olur ama yorucu mu olur bilemedim düşünürken üstüme tatil enerjisi geldi şu an günde 30 km yüzeceksin deseler nereye atlıyoruz derim onu gözönüne alarak değerlendir. Bence tuscany bu gezide kesin olmalı, fazla uzun hissettirirse o bölge dahil olacak şekilde sağdan ya da soldan kırpılabilir.

edit3. kanal kenarında su kenarında fotoğraf çektireceğim diye bir değil iki değil üç tanıdığım telefon pasaportla beraber suya düştü, oralar kaygan oluyor dikkat edin :D

izzmarit tarafından 05/Tem/18 14:11 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hava alanından araba kiralama exchange yapma

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

Kuzey İtalya'ya gideceksen

hiç gitmedim görmedim 

ama hayallerimden biri 

İsviçre-İtalya Turu (Bernina ve Glacier Express turları)

Tirano(İtalya) -> Chur(İsviçte) Bernina Express i olabilir (F/P oranını bilmiyorum çeşitli trikler var mesala Almanya-İtalya bileti alıyorum ve rotanın bir kısmını Bernina Express aktarması oluşturuyor daha ucuza getirebiliyorsun)

wert tarafından 05/Tem/18 15:36 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 1957 Toplam Mesaj: 15
tatil tavsiye cenksertoz italya