folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder İzec Tabletlere Ne Oldu?

İzec Tabletlere Ne Oldu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

hacılar bir ara çıktıydı yerli tablet kosgeb ten falan destek almıştı 
    http://www.sabah.com.tr/Teknoloji/Haber/2011/11/15/tablet-bilgisayar-uretti
    http://www.izectablet.com/ 
    ş
    imdi halde bilen var mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Izec-Tablet__u569985

aha satıyorlar burda

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    Gzx bunu yazdı

satabiliyorlar mı ? acaba_?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bi kaç ay önce tubitak yerleşkesine gitmiştim, ofislerinin olduğu binaya girdim ama gidip bakmadım ne dönüyor içerde :) ancak bildiğim kadarıyla bu

adamlar donanım üretmiyorlar. çinde oem olarak üreten tablet firmalarıyla anlaşıyorlar ve o adamlara bunları imal ettirip getirtiyorlar. bir kaç öyle

kuruluş daha vardı araştırmıştım. yanlız bu adamların ek olarak bir kaç yazılımları oluyor tablette o kadar.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bi kaç ay önce tubitak yerleşkesine gitmiştim, ofislerinin olduğu binaya girdim ama gidip bakmadım ne dönüyor içerde :) ancak bildiğim kadarıyla bu

adamlar donanım üretmiyorlar. çinde oem olarak üreten tablet firmalarıyla anlaşıyorlar ve o adamlara bunları imal ettirip getirtiyorlar. bir kaç öyle

kuruluş daha vardı araştırmıştım. yanlız bu adamların ek olarak bir kaç yazılımları oluyor tablette o kadar.. 

tırt çıktı diyosun :D 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam türkler kendi donanımını öyle kolay üretemez. biz montaj ülkesiyiz hala.. o adamlarda göz boyuyor başka bi şeyi yok .. 

donanımhaberdeki konuda şöyle demiş

Tezcan, ürettiği tablet bilgisayarda kullanılan yazılımı, plastik aksamı ve anakartı kendisinin geliştirdiğini belirterek, işlemci, sanal bellek, harddisk, kamera ve dokunmatik ekranı belirli üreticilerden temin ettiklerini belirtti. 

şimdi tabletlerde android var, bu adam hangi yazılımı geliştirmiş? yalananın daniskası.. kendi yazdığı iki tane uygulamayı koymak mı o tabletin yazılımını geliştirmek oluyor.

bir de anakartı kendisi geliştirmiş diyor :) valla hocam bana hiç inandırıcı gelmiyor :) 

şöyle bi video var izleyebilrsin 

http://vimeo.com/32155020 

unbalanced tarafından 18/May/13 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

"cihazın yazılımı kendi yaptı" yalanlarıan artık alıştıkta, anakartıda mı kendi geliştirmiş?? vay anasını sayın seyirciler :) :) 

eyfel kulesinin puzzle ını alıp yapıp duvara asında, eyfel kulesini yaptım demekten vazgeçmek lazım :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

abi niye bu kadar inanmakta zorluk çekiyorsunuz. hep etrafımızdaki insanların birşeyler üretmesini birşeyler başarmasını yadırgarız "peehh o mu? yapamaz o işi!" deriz bu ruh halinin yanlış olduğunu düşünmüyor musunuz? tamam çok büyük bi iş başarmışlar demiyorum da adam birşeye kalkışmış sonuçta.

kendileri üretmiyorlar toplama yapıyorlar tırtmış o zaman pehh.. adam işlemciyi ram i nasıl kendi üretsina bi azcık mantıklı olun ya ?

siz, ben birşey yapmıyoruz diye buna inanmakta zorlanabiliriz ama bu ülkede birşeyler yapabilen insanlar da var. işlemci, ram üretemiyorsak da bu beceremediğimizden değil. üretme maliyetimizin satın alma maliyetimizden fazla olmasındandır. ha burda bi sıkıntı var tabi o da nasıl aşılır bilemem o da ayrı bi tartışma konusu.

g2k[et]tahribat[dat]com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Mesele donanım üretmek değil, arkadaşların derdi adamların papel yapması :)

Ayrıca illa donanım üretmeye gerek yok bakınız Apple.

Bi marka yaratamadık anasını satim

DestinatioN tarafından 18/May/13 19:45 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    g2k bunu yazdı

abi niye bu kadar inanmakta zorluk çekiyorsunuz. hep etrafımızdaki insanların birşeyler üretmesini birşeyler başarmasını yadırgarız "peehh o mu? yapamaz o işi!" deriz bu ruh halinin yanlış olduğunu düşünmüyor musunuz? tamam çok büyük bi iş başarmışlar demiyorum da adam birşeye kalkışmış sonuçta.

kendileri üretmiyorlar toplama yapıyorlar tırtmış o zaman pehh.. adam işlemciyi ram i nasıl kendi üretsina bi azcık mantıklı olun ya ?

siz, ben birşey yapmıyoruz diye buna inanmakta zorlanabiliriz ama bu ülkede birşeyler yapabilen insanlar da var. işlemci, ram üretemiyorsak da bu beceremediğimizden değil. üretme maliyetimizin satın alma maliyetimizden fazla olmasındandır. ha burda bi sıkıntı var tabi o da nasıl aşılır bilemem o da ayrı bi tartışma konusu.

hocam ben elektronikçiyim :) adam kalkıp da diyorsa biz anakartını üretiyoruz orda durması lazım. sıfırdan onun tasarımını bireysel olarak

çıkaramaz. elbette yapar ama bu bir iki kişiyle olacak iş değil. bu adamlar her şeyi alıp birbirine montelemişler.. bu kadar. 

ben de donanım üretim yapıyorum ama kalkıp da bu tarz bir tableti öyle bireysel olarak çizemezsin. keşke yapabilse ülkemizde de. ben emin ol ki

senden çok destekliyorum ve hatta kosgeb e bunun için proje verdim, maliyeti yüksek diye revizyon verdiler. oysa yurtdışında trilyonlar harcanıyor

ar-ge çalışmaları için. ben dünyada olmayan bir şeyi geliştirecektim bir grup insanla ama sağolsun engellediler.. o yüzden ben teknoloji üretmek

isteyenlerin karşısında değilm aksine destekliyorum ama bu adam "sıkıyor"

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar ben hala irtibattayım. 1000 Tabletlik bir iş buldum bozuk numune gönderdi, Turkcelle iş yapıcaktı çin malı tablet götürdü. 20 tane tablet sattı benim müşterime benden gizlemeye çalıştı. Çakalın üç kağıtçı beceriksizin teki bu ufuk tezcan. fabrika kurduk seri üretime geçtik filan hikaye. sakarya da bir fabrika da kasa ürettiryor soranlara fabrika benim diyor. tabletler parça olarak degil bütün olarak çinden getiriyor. çalışma ofisi dediği yer bilgisayar dükkanı gibi :)

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
Toplam Hit: 1565 Toplam Mesaj: 13