folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder İzmirde Ev Almayı Planlıyorum İzmiri Bilen Ve Daha Önce Ev Alan Arkdaşlardan Tavsiye İsterim

İzmirde Ev Almayı Planlıyorum İzmiri Bilen Ve Daha Önce Ev Alan Arkdaşlardan Tavsiye İsterim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkdaşlar selamlar. hazır kredi faizleri uygunken ev alalım dedik.

bütçe 250 bin 350 bi arasında

2+1 düşünüyorum.

bunun haricinde izmirde yaşamama rağmen pek sosyal biri değilim ve semtleri mahalleleri bilmiyorum.

kendim bornovada çalışıyorum. asıl ev izmir ksk da.  mümkünse işe yakın olsun diye düşünüyorum.,

nelere dikkat etmem gerek daha önce hiç almadığım için pek bir bilgim yok. açıkçası kiralık deil satın alacağım içinde çevresini biraz önemsiyorum.

yerinde olsam şurdan burdan bakardım diyen varsa işin içinde olanlar yardımcı olursa sevinirim.

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

hocam selam,

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-yasanir-dan-kizilay-mah-amerikan-mutfakli-2-plus1-dogal-gazli-829398337/detay - benim için artısı ev bornova merkeze çok yakın, yürüme mesafesinde aşık veysel rekreasyon alanı var. eksisi ferah değil önü kapalı balkon yok. 

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-merkeze-yurume-mesafesinde-temiz-bakimli-daire-4-yasinda-828635257/detay - bu da kızılay mahallesi yani bornova merkeze yakın bir konum fakat depo durağı dediği yer iş yerin merkezde değilse dolmuşla gitmen gerekecektir, ona uyum sağlayabilir misin bilmiyorum.  

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-izmir-osmangazi-bayrakli-da-2-plus1-satilik-daire-813276957/detay - hocam bu da şuan tesadüf buldum. ben bu mevkinin 2 sokak karşsıında oturuyorum, yukarıda attığım 2 linkten öte merkezden taşkente ve biraz daha arkası yani bu konumlara doğru hep yemyeşil ve sakin yerler. merkeze-metroya dolmuş ve otobüsler mevcut, ben şahsen kullanmıyorum 15 dakika da bölge metroya yürüyorum. 

20 senedir bornovada yaşıyorum, bütün sosyal çevrem burada oldu. izmirin bana kalırsa en güzel yeridir, her zaman potansiyeli büyük bir bölge olmuştur. 15 sene önce önümdeki caddeden arkadaşımın ailesi 80 milyara 3+1 büyük bir ev aldılar şuan 500 den fazla yapıyor çok net bir şekilde.  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

emlakçı gazına gelip saçma sapan evler almayın

çok yaşlı olmasın

dairenin 2 3 kat altı üstü komşulara sorun belki üst katı oç   gürültüden durulmayan itin biridir  (alt ve üst kata sormayın ) 

saçma uzaklıklarda olasın . araba ile 10 15 dk hastane okul vs olsun  

mümkünse bilenlere danışın çingene mahallesinde hayat çekilmez . hırsızın çok uğradığıı yer zindan olur 

otoparkı olamyan daire almayın  . yada uygun araç parkı olmayan almayın 

o kadar para veriyorsunuz iyi araştırın  . imarını iskanını öğrenin . 400.000 iskansz kaçak yapıya para ödemeyin 

İnşallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz  

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

@C_e_Z_a böyleydi sanırım yardım eder ona bi danış 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

emlakçı gazına gelip saçma sapan evler almayın

çok yaşlı olmasın

dairenin 2 3 kat altı üstü komşulara sorun belki üst katı oç   gürültüden durulmayan itin biridir  (alt ve üst kata sormayın ) 

saçma uzaklıklarda olasın . araba ile 10 15 dk hastane okul vs olsun  

mümkünse bilenlere danışın çingene mahallesinde hayat çekilmez . hırsızın çok uğradığıı yer zindan olur 

otoparkı olamyan daire almayın  . yada uygun araç parkı olmayan almayın 

o kadar para veriyorsunuz iyi araştırın  . imarını iskanını öğrenin . 400.000 iskansz kaçak yapıya para ödemeyin 

İnşallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz  

Güzel öneriler yazıyorsun hocam da bunların hepsi için para altın kriter.

Paranın adı var kendi yok. 250-350 bandında bahçeli,ferah, otoparklı, güvenlikli, merkezi yer bulan olursa bana da söylesin :)

Yani patates kardeş biraz daha detay vermen lazım yaşam standartların ne olacak, nerelere yakın olsun, evin içi, evin yaşı ne kadar önemli senin için vs.

Takıldığın lokasyon olursa sor burada birçok arkadaş var gördüğün üzere. Mesela Kızılay mahallesi bana pek sevimli gelmez, merkeze yakın olan tarafları belki. Sokaklar daracıktır, evler dipdipe falan filan. Peterson köşkün arkasından bornova merkezin hükümet konağının arkalarına kadar kısmen yenilenen yapılar var ama etrafına oturana da iyi bakmak lazım.

AnaMuhalefet tarafından 08/Haz/20 18:53 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

20 gün once aldım yatirimlik.. buca yıldız mh. İcinde 1250tl kiracisi var evi 195 e aldım 1+1 tamamina kredi cektim 15 yil odemeli aylik kredi taksitim 1950 kirayi dusunce 700 ödücem.. tınaztepe kampus cevresinde, ataturk adatepe yıldız mahallelerinde öneririm ev.. kiraci bulamama derdin olmaz kiralar yuksek.. finansal olarak R/R orani cok yuksek izmir icin.. 

baska bir yer daha onerebilirim 2+1 karsiyaka dedebaşı, sogukkuyu, demirkopru tarafina bak kiralar 1400 den baslar evine gore 2200 e kadar çikar.. ev fiyatlari biraz sisirildi orda ama 280-360 arasi makul

illa bornova dersen fiyatlar yuksek ama erzene ve ataturk mh. Bakabilirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Hocam izmirden ev almak sıkıntı yapıların geneli eski bakımısz karanlık odalı basık evler ev kültürü çok vasat izmirde böyle geniş önü açık balkonuna çıkayım önümü göreceğim dediğin evler semtler iyi ise 600 700 e vurmuş durumda 

yeni binalarında farkı yok salak saçma mutfağı salonun köşesine koyuyorlar artık açık mutfak diye gerçek anlamda izmirde ev kültürü tam bir rezillik özellikle anadolu kültüründen gelen kişiler için daha kötü öyle 150 m2 geniş balkonu kocaman evler dünya para bu istanbuldan gelenler izmirde son yıllarda piyasayı iyice arttırdı.

Şimdi şöylede bi sıkıntı var elinde nakit olmadan ev almak zor kredi çekerken alacağın kişi sırf vergi çıkar diye kredi çektirmiyor eksper zaten allaha emanet evi düşük gösteriyor öyle nakitin yoksa tamamını alman çok zor olacaktır.

Sıfır geniş ev alamazsın dediğin fiyatlara 20 yıllık binalar 450 500 olmuş millet iyice uçmuş durumda bornovada daha yüksek piyasa demirköprü yada şemikler tarafına bak sen en son oralara yeni yapılar yapılıyordu.

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Hocam eğer yatırım için düşünüyorsan arsa almanı öneririm. Ben Kemalpaşada oturuyorum , geçen sene 70k ya aldığımız arrsa bu sene 300k oldu.

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

buraya çok geç yazılmış :) 

arkdaşlar evi aldım özkanların az yukarısında aşıkveysel parkının o vicarda. bina eski bir bina 435 den 387 ye indik.

ev sahibinden aldık  oda başka bir ev aldı oranın tadilatı için 2 ay süre istedi verdik yakında oraya geçicem .

komşularla biraz görüştüm sıkıntılı değiller gibi. hepsi kiracı apartmanda tek ev sahibi ben oluyorum. sanırım bu benim avantajıma olur. ben zaten ses yapan biri değilim. başkasının sesinden de rahatsız olmam kolay kolay. sadece böyle gereksiz meraklı komşu dedikodu vs bunlardan çekiniyordum sanırım olmaz:)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    ByTechno bunu yazdı

20 gün once aldım yatirimlik.. buca yıldız mh. İcinde 1250tl kiracisi var evi 195 e aldım 1+1 tamamina kredi cektim 15 yil odemeli aylik kredi taksitim 1950 kirayi dusunce 700 ödücem.. tınaztepe kampus cevresinde, ataturk adatepe yıldız mahallelerinde öneririm ev.. kiraci bulamama derdin olmaz kiralar yuksek.. finansal olarak R/R orani cok yuksek izmir icin.. 

baska bir yer daha onerebilirim 2+1 karsiyaka dedebaşı, sogukkuyu, demirkopru tarafina bak kiralar 1400 den baslar evine gore 2200 e kadar çikar.. ev fiyatlari biraz sisirildi orda ama 280-360 arasi makul

illa bornova dersen fiyatlar yuksek ama erzene ve ataturk mh. Bakabilirsin

gayet iyiymiş arada 150-200 e ev araştırıp alasım geliyor yatırımlık da unutuyorum hep

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bu arada ben işe yakın olsun diye bornovadan aldım. yoksa arkdaşın dediği yerlerde hem fiatlar daha uygun hemde sıfır binalar çok. kirası filanda iyi nerden baksan 3  4 yıl sonra kira getirisi ödediğin taksit miktarını geçicek şekilde. diş sıkıp imkan varsa almakta fayda var bence de

Toplam Hit: 1650 Toplam Mesaj: 20
satılık ev