İzmirde Olup Foto İle Uğraşan Üyelerimiz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Haftasonu Karagöldeydim baya güzel biryerdi. Doğa fotoğrafları çekicem diyorsan uygun

legendary tarafından 04/Kas/14 16:43 tarihinde düzenlenmiştir

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Canon, Karanlık Oda Fotoğrafçılık aracılığıyla ücetsiz fotoğraf kursu veriyor izmirde. Bi araştır istersen faydası olur.

Ondan sonra Bornova Atatürk Mahallesine doğu çıkıp akşamüstü manzarası deneyebilirsin. Daha iyi olsun dersen Belkahve manzara için süper olur. Konak - Kordon - Karşıyaka söylemiyorum bile zaten. Değişik fotoğaflar çekmek için ideal yerlerdir. Vapurla yapılacak seyahatlerdeki martı çekimleri enstantane çalışmak için süper olur. Manzara için Konak öğretmenevi ya da Varyant gibi yüksek yerler de seçenek olabilir.

dostum aynen elimde var o kod 

fakat teori olarak sanırım işte enstantene şudur diafram budur şeklinde bir ders olacağını düşünerek başvurmadım sence yararı olabilirmi?

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Ne yapiyorsun izmirde okuyor musun? Ne calisacaksin ,temana gore yerler onerebilirim

yok kpssye harzırlanıyorum. valla daha yeni ynei keşfediyoreum makinayı şu an benle çalışabilecek olan gönüllü kadın modellerim var.

fakat onları daha çekemem. o kadar hakimd eğilim. daha çok iç mekan çekimleri filan biraz puslu vs şeyleri seviyorum siyah ebyaz çekim vardırya klasik tren yolu terkedilmiş ev gotik yapıalr. sanırım bunlardan hoşlanıyorum. öle doğa börtü böcek bana göre değil

Aradığın yer, alsancak eski tekel fabrikası. Fotoğraf için izin alıp girebilirsin. Tabi restorasyonuna başlanmamışsa. O alan icinde bahsettiklernin hepsi var.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

turan mahallesi var arenanın olduğu. eskiden bildiğin kendi halinde bir mahalle idi, iki sene önce gitmiştim, mahalleliler terketmeye yeni başlamış oraları.geçen sene gittiğimde ise sadece beş hane kaldığını öğrenmiştim. izmir'in göbeğinde olmasına rağmen hayalet şehir gibi. terkedilmiş evler, fabrikalar, dükkanlar, köşkler, eski yapı bir okul. balıkçılar oluyor genelde orda, bir de mafyavari abiler. rant yuvası. geçen sene köşke girmek istedik, bi baktık biri geliyor içerden, bekçiymiş meğer. okula da güvenlik koymuşlar. sokaktan dahi fotoğraf çektirmediler, tartışa tartışa bikaç görüntü almıştım.kim bilir neler yapılacak orada.şu an ne halde bilmiyorum. böyle kendine ait dokusunu kaybetmeye başlamış yerleri, mahalleleri fotoğraflamak güzel oluyor, estetik kaygıdan ziyade yakın dönem belge niteliği taşıyor olması daha ağır basıyor benim için.

bunun dışında şehir merkezinde agora antik kenti var, şehirle bütünleşmiş, bi yanda sütunlar bi yanda işhanı binalar. basmanede var birçok yapı, kiliseler, eski evler ama fotoğrafa bir sürü şey giriyor.araba, çöp kutuları, elektrik direkleri, teller rahatsız ediyor bazen.

aslında izmir'in civarlarında terkedilmiş köyler var. oraları bulup gitmek lazım.

allcolorsarebeautiful.net
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    Stigma bunu yazdı

turan mahallesi var arenanın olduğu. eskiden bildiğin kendi halinde bir mahalle idi, iki sene önce gitmiştim, mahalleliler terketmeye yeni başlamış oraları.geçen sene gittiğimde ise sadece beş hane kaldığını öğrenmiştim. izmir'in göbeğinde olmasına rağmen hayalet şehir gibi. terkedilmiş evler, fabrikalar, dükkanlar, köşkler, eski yapı bir okul. balıkçılar oluyor genelde orda, bir de mafyavari abiler. rant yuvası. geçen sene köşke girmek istedik, bi baktık biri geliyor içerden, bekçiymiş meğer. okula da güvenlik koymuşlar. sokaktan dahi fotoğraf çektirmediler, tartışa tartışa bikaç görüntü almıştım.kim bilir neler yapılacak orada.şu an ne halde bilmiyorum. böyle kendine ait dokusunu kaybetmeye başlamış yerleri, mahalleleri fotoğraflamak güzel oluyor, estetik kaygıdan ziyade yakın dönem belge niteliği taşıyor olması daha ağır basıyor benim için.

bunun dışında şehir merkezinde agora antik kenti var, şehirle bütünleşmiş, bi yanda sütunlar bi yanda işhanı binalar. basmanede var birçok yapı, kiliseler, eski evler ama fotoğrafa bir sürü şey giriyor.araba, çöp kutuları, elektrik direkleri, teller rahatsız ediyor bazen.

aslında izmir'in civarlarında terkedilmiş köyler var. oraları bulup gitmek lazım.

Stigma seni forumda yaşıyor görmek güzel :)

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    legendary bunu yazdı

Stigma seni forumda yaşıyor görmek güzel :)

burası da güzel :) kısa kısa dönemler haricinde genelde takip ediyorum burayı :)

allcolorsarebeautiful.net
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alsancak'da eski Tekel depoları var. Oralarda çekim yapabilirsin. Ayrıca Mithatpaşa'da eski evler ve o evlerde ki yokuşlardan körfeze bakan manzaralar var. Asansör'den, Kadifekale'den (tek başına çıkma sakın) Karagöl'den muhteşem manzaralar çekebilirsin. Varyant ve meşhur Bornova Sokağı'nda ki köşkleri saymıyorum bile. Yalnız son yazdığım Bornova Sokağı ile ilgili spoiler; bu sokak travestilerin, transeksüellerin ve hayat kadınlarının ikamet ettiği yerler. Gündüz sorun olmaz, hoş gece de sorun olmuyor. Sen Sorun çıkarmadğın sürece salça olmuyorlar. O yüzden gündüz veya gün batımına doğru gitmeni öneririm.

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

fikirler vs çok güzelde kimse ok buluşalım grup kuralım demeiş sadece bi rarkdaşla faceden filan görüştük ayarlıcaz bireşyler ekip olsak filan daha güzel olmazmı acaba? :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    patates bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Canon, Karanlık Oda Fotoğrafçılık aracılığıyla ücetsiz fotoğraf kursu veriyor izmirde. Bi araştır istersen faydası olur.

Ondan sonra Bornova Atatürk Mahallesine doğu çıkıp akşamüstü manzarası deneyebilirsin. Daha iyi olsun dersen Belkahve manzara için süper olur. Konak - Kordon - Karşıyaka söylemiyorum bile zaten. Değişik fotoğaflar çekmek için ideal yerlerdir. Vapurla yapılacak seyahatlerdeki martı çekimleri enstantane çalışmak için süper olur. Manzara için Konak öğretmenevi ya da Varyant gibi yüksek yerler de seçenek olabilir.

fakat teori olarak sanırım işte enstantene şudur diafram budur şeklinde bir ders olacağını düşünerek başvurmadım sence yararı olabilirmi?

Ben Pentax'cıyım o yüzden katılmadım o kursa.

Ancak kursun 2. bölümüne giden bir arkadaşımın dediğine göre teorik bilgi kadar işin mantığını da anlatıyorlar ve fotoğrafçılığın profesyonelliği hakkında fikir sahibi oluyorsun.

Enstantaneyi diyaframı zaten sen kendin zamanla çözersin onlar çok önemli değil. Ama bence kursa katıl :)

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı
    patates bunu yazdı
    kazasker1 bunu yazdı

Ben Pentax'cıyım o yüzden katılmadım o kursa.

Ancak kursun 2. bölümüne giden bir arkadaşımın dediğine göre teorik bilgi kadar işin mantığını da anlatıyorlar ve fotoğrafçılığın profesyonelliği hakkında fikir sahibi oluyorsun.

Enstantaneyi diyaframı zaten sen kendin zamanla çözersin onlar çok önemli değil. Ama bence kursa katıl :)

gzl o zaman önümüzdeki haftadan s onrasını buna bağlanayım ben:)

Toplam Hit: 2365 Toplam Mesaj: 23