folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İzmitte Bisiklet Kiralayan Yer Varmı

İzmitte Bisiklet Kiralayan Yer Varmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    bildiğiniz bi yer varmı arkadaşlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

bisikletliler derneği var diye bliyorum şehnaz hanıma ulaş

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    nerde burası tam olarak üye falanmi olucaz hocam bana günü birlik lazım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek

karşıyaka sahil şeridinde -doruk bisiklet olması lazım- orası kiralıyordu diye biliyorum

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

edit: izmir okumuşum niyeyse :/

joe_black tarafından 20/Tem/13 23:42 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek
    torf bunu yazdı

karşıyaka sahil şeridinde -doruk bisiklet olması lazım- orası kiralıyordu diye biliyorum

İzmit yani Kocaeli demiş arkadaş :D

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kartalenes bunu yazdı
    torf bunu yazdı

izmir zanneden masum mürid :) egsozuma patates tıksalar daha iyiydi. :)

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    narkozMRT bunu yazdı
    kartalenes bunu yazdı
    torf bunu yazdı

asdfghj ben de şimdi fark ettim izmitmiş ya :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    torf
    torf's avatar
    Erkek
    narkozMRT bunu yazdı
    kartalenes bunu yazdı
    torf bunu yazdı

afedersiniz akşam akşam hararet yaptım  biraz :d

İnsanların size karşı olması diye bir şey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar. bukowski
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

yok hacım. 

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bilardo Bisiklet Kiralama Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi gezileri Açık otopark Kablosuz internet erişimi

Tel ☎ :      
    Faks ✉ :

Doğrumu bu

BÜYÜKŞEHİR BİSİKLET KİRALAYACAK

Akıllı Bisiklet ihalesi yapıldı. Kent içi ulaşımda alternatif olan Akıllı Bisiklet projesi kapsamında ihale gerçekleştirildi..
    09.04.2012 / 08:15

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Akıllı Bisiklet’ uygulamasını hayata geçiriyor. Vatandaşların şehirde bisikletle dolaşarak hem sağlıklı kalmalarını hem de şehirdeki trafik yoğunluğunun azalmasını sağlayacak proje için ihale gerçekleştirildi. İhaleye en düşük teklifi 260 bin TL Mepa Limited Şirketi verdi.
    5 FİRMA KATILDI
    İhaleye; Mepa Limited Şirketi 260 bin, Bilgi Limited Şirketi 265 bin, Kayseri Ulaşım 488 bin, Bilişim İnovasyon 513 bin ve Yapıdrom Şirketi 539 bin TL teklif verdi.
    ORTAK ÇALIŞMA
    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi ortaklığında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘Araştırma Geliştirme ve Yenilikçilik Mali Destek Programı’ kapsamında ‘Kocaeli Akıllı Paylaşımlı Bisiklet Sistemi’ projesi hizmete giriyor. Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği Şube Müdürlüğü ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve İzmit Belediyesi Ulaşım Şube Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan proje kapsamında 106 akıllı bisiklet, Kocaeli ulaşımına ve turizmine hizmet edecek.
    106 BİSİKLET 7 İSTASYON
    Proje kapsamında gerçekleştirilecek bir dizi çalıştay ve teknik toplantı neticesinde İzmit ilçesine 7 adet istasyon için 106 adet bisikletin çeşitli noktalara konumlandırması planlanıyor. Park istasyonları Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yapılacak çalıştay sonrasında belirlenecek. Çalıştayda bisikletlerin rotaları da belirlenecek. Bisikletler güzergâh dışında kullanılamayacak. Bu proje kapsamında Kocaeli ili için alternatif bir sürdürülebilir ulaşım aracının kullanıma sunulması da hedefleniyor.
    BİSİKLETİ KİMİN KULLANDIĞI GÖRÜLECEK
    Sistem sayesinde, bireyin istediği istasyondan aldığı bisikleti rotanın üzerindeki herhangi bir istasyona bırakabilmesine olanak sağlanılacak. Veritabanından bisikletlerin konumu ve kullanıcı profili (yaş, kullanım saati, kullanım sıklığı vb) görülebilecek. Kent Karta entegre edilecek olan sistem sayesinde Kocaelililer diledikleri istasyonlardan bisiklet alıp kentte dolaşmanın keyfini sürebilecek. Ayrıca; projenin ilerleyen aşamalarında bisikletler kredi kartı ve cep mesaj şifresi sistemiyle de kullanılabilecek.
    BELLİ BİR SÜRE ÜCRET ALINMAYACAK
    Bisikletleri kullanacak kişilerden belirli bir zaman dilimine kadar herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Ücretsiz süreyi aşanlardan cüzi bir ücret alınacak. Projeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yararlanıcı olarak katılırken İzmit Belediyesi iştirakçi ortak olarak destek veriyor. Proje Amsterdam Belediyesi ve Sürdürülebilir Ulaşım alanında çalışmakta olan STK’ların da desteği ile yürütülecek.
    KISA MESAFE ULAŞIM İHTİYAÇLARI İÇİN
    Paris, Barselona, Amsterdam ve Brüksel gibi kentlerde etkin olarak kullanılan akıllı bisikletler, bireylerin kısa mesafe ulaşım ihtiyaçlarını daha kısa zaman ve çevresel bir anlayışla karşılamaları üzerine kurgulanmış bir sistemin parçası. Sistem; merkez, istasyon ve bisiklet olmak üzere üç temel bileşenden oluşuyor. Söz konusu yapıların kendi aralarında iletişim kurmalarını sağlayan RFID, GPS ve GPRS gibi teknolojik imkânlardan faydalanılıyor.

Mycity tarafından 20/Tem/13 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 2672 Toplam Mesaj: 12