folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Jammer İle Araç Kilidini Açmak (Başıma Gelen Olay)

Jammer İle Araç Kilidini Açmak (Başıma Gelen Olay)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

Merhabalar, aracımı geçen gün arkadaşın evin önüne çektim geldiğimde kapı hafif açıktı. İçerisini yoklamışlar para vs aramışlar. Araçtan inerken anahtardan kilitledim ve kapıyı sert vurmuştum kilitlendi diye düşündüm. Kapıyı kontrol etmedim.

İnerken bir panelvan araç vardı beni izlemişti bir süre onlar yaptı sanırım mahalle arası zaten. 1 saatte aracın içinde vakit geçirmiştim.

2 saat sonra aracın başına geldiğimde kapı aralıydı ve tekrar kilitlemeyi denediğimde aynalar kapandı ama kapı kilitlenmedi bir süre, sonra eve geldim denedim tekrar düzeldi. Dörtlüler yandı söndü aracı kitlerken ve ses çıktı klasik.. kesin kitlendi kilit seside geldi yani sonra nasıl açıldı onu anlamadım...

Biraz forumlara baktım kilitledikten sonra kapıyı mutlaka kontrol edin diyorlar ediyordum normalde ama dalgınlığa geldi. Jammer olayı geldi aklıma çünkü benzer durumu yaşayan 1-2 arkadaş daha olmuştu bagajlarını ve torpidoyu falan kontrol etmişlerdi. Sürekli gittiğim bir yer orası mahalle arasında.  Kapıyı kontrol etmek dışında bir yöntem vs varmıdır başka engelleyebileceğimiz? veya aklına başka yöntem gelen varmı benim jammer tahmini dışında acaba

Araç mercedes c180 2014 model.

insidae tarafından 05/Şub/23 23:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Araç ptt ye yakinmiydi hocam ? Bazı Ptt lerde aracin kumandası çalışmıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Araç ptt ye yakinmiydi hocam ? Bazı Ptt lerde aracin kumandası çalışmıyor.

yok hocam aracın başına geldiğimde kapı aralıydı, sokak arası bi yerdeydi araç arkadaşın evinin önünde. sonra kilitliyorum kitlenmiyor araç kilid sesi var herşey ok ama kapı kitlenmiyor hiç yapmaz yani.  aynalar kapanıyo araç kitlenmiyo eve gelince düzeldi.. ilk defa yaptı böyle bişey. jammer ile sinyalı bozdular galiba çünkü bu tarz şeyler yaşayan 1-2 arkadaşım oldu yöntem benziyor. normalde kitlenmesi lazım kapının.

insidae tarafından 05/Şub/23 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sen düğmeye basarken aynı anda başka bir bir arabanın kumandaya daha basılırsa sinyaller karışıyor ve bloke oluyor kapılar kilitlenmiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sen düğmeye basarken aynı anda başka bir bir arabanın kumandaya daha basılırsa sinyaller karışıyor ve bloke oluyor kapılar kilitlenmiyor.

evet ilginç çünkü ben kilitlendiğini düşündüm kapıda açık değildi sertçe kapadım geldiğimde aralıydı ve içersi yoklanmış gördüm. Jammer olayı olabilir çünkü geldiğimde yine kitlenmedi 4-5 defa denedim normalde kitlenir bu garibime gitti açıkcası böyle bişey yapmaz araç kolay kolay. Aynalar kapanıyo araç kitlenmiyo, eve gelince denedim düzelmişti.. Şüphelide bir araç vardı ama işte insan o an dikkat etmiyor.

İnerken kapıyıda kontrol etmedim elimle keşke etseydim.

Acaba jammer olayımı var yoksa araç kitlenmedide kapımı açıldı öyle birine mi denk geldi. Çünkü mahalle biraz problemli.

insidae tarafından 05/Şub/23 23:06 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Çoğu araç kapıları kilitledikten sonra dörtlüler yanı söner buna dikkat et. (örneğin 1 kere yanıp sönme kilitlendi, 2 defa yanıp sönerse kilit açıldı gibi)

Basit bir kaç devre elemanı ile belli frekanslar için (433, 800, 900 vb.) gürültü yaratarak (white noise) jammer yapmak gayet basittir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı

Çoğu araç kapıları kilitledikten sonra dörtlüler yanı söner buna dikkat et. (örneğin 1 kere yanıp sönme kilitlendi, 2 defa yanıp sönerse kilit açıldı gibi)

Basit bir kaç devre elemanı ile belli frekanslar için (433, 800, 900 vb.) gürültü yaratarak (white noise) jammer yapmak gayet basittir.

anladım hocam ben tekrar aracın başına geldiğimde aynalar kapanmıştı kapı kitlenmiyodu eve geldiğimde denedim düzelmişti. araçtan inerken dörtlüler yandı söndü ve ses çıktı araçtan  her zamanki gibi o anda kesin kilitlendi kilit seside geldi sonra nasıl açıldı orasını anlamadım

çözüm için ek bir yol varmıdır acaba bu konularda araç için alabilceğimiz güvenlik vs.

insidae tarafından 05/Şub/23 23:10 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

kitlendiği zaman korna hafif biplemiyor mu o model de?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    sancaks bunu yazdı

kitlendiği zaman korna hafif biplemiyor mu o model de?

korna bipledi hocam ama geldiğimde kapı aralıydı herşey normaldi sadece kapıyı elle kontrol etmedim

insidae tarafından 05/Şub/23 23:14 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

araba anahtarinin fotosunu atar misin? 
    kumandanin.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

dikiz aynaları otomatik kapanır ya ben kontrol maksatlı onu açıyorum.

bi de kapılar kilitlenmezse biplemez.

kapıyı kitlediğine kesin eminsen bence başka bi dalga var.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
Toplam Hit: 3310 Toplam Mesaj: 17
mercedes mercedes jammer kilitleme