folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder JIAYU G3 Smart Phone 4.5 Inch IPS Retina Screen Android 4.0

JIAYU G3 Smart Phone 4.5 Inch IPS Retina Screen Android 4.0

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    sanacasta bunu yazdı

şurda 175 dolara tüm dünyaya gönderilir yazıyor. kargo 25 dolar

http://www.fastcardtech.com/goods.php?u=49407&id=7418

onlar tüm dünyaya gönderiyolardırda, bizim gümrük tüm dünyaya açık değil işte :D 175dolar sıkıntı :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ForbiddenKing
    ForbiddenKing's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    sanacasta bunu yazdı

şurda 175 dolara tüm dünyaya gönderilir yazıyor. kargo 25 dolar

http://www.fastcardtech.com/goods.php?u=49407&id=7418

onlar tüm dünyaya gönderiyolardırda, bizim gümrük tüm dünyaya açık değil işte :D 175dolar sıkıntı :D

aynen gümrükte takılma sorunu var ama getirebilecen arkadaşlar olursa akar gider bu telefon..iphone 5 alacaktım şuan vazgeçtim yani.. ben ve amcam alacaz bundan karar verdik o derece 

İnancımı Tamamen Kaybetmektense Birşeylere İnanıp Yanılmayı Tercih Ederim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Kullanılmaz bu neredeyse yarım kilo
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

evet 75 euro üzeri mal alımına  vergi istiyorlarmış.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/08/20110820-1-3-1.pdf

sanacasta tarafından 20/Oca/13 13:01 tarihinde düzenlenmiştir

https://twitter.com/ElliotticianRB
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    HaYLaZzz bunu yazdı

hacı 350 dolar 650 tl ye geliyor, 100 tl de kayıt parası vercen oldu 750 tl ???

750 TL yı rahat rahat HAK EDİYOR o cihaz usta !!!

- Senin bu çin işi japon işlerine 200 - 300 vereceğine ona 750 ver , EMİN OL PİŞMAN OLMAZSIN ...!

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

jiayu g3 phone JY-G3 Android 4.0 4.5"HD IPS 1Ghz 1G RAM

sanal pazarda fiyatı 655 TL

bide bu çıktı karşıma

Haipai I9220 5.3" MTK6575 Cortex A9 1GHz Android 4.0 3G

469TL

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYLaZzz
    HaYLaZzz's avatar
    Erkek
    suhatuna bunu yazdı
    HaYLaZzz bunu yazdı

hacı 350 dolar 650 tl ye geliyor, 100 tl de kayıt parası vercen oldu 750 tl ???

750 TL yı rahat rahat HAK EDİYOR o cihaz usta !!!

- Senin bu çin işi japon işlerine 200 - 300 vereceğine ona 750 ver , EMİN OL PİŞMAN OLMAZSIN ...!

hocam ben haketmiyor demiyorum hakediyodur ama fiyatı yüksek geliyor, senin çin işi japon işi dediğin telefonu eline alıp bi incelemende fayda var adamlar retina display ve gorilla glass koymuşlar boru değil ve bu fiyata veriyolar. Benim çin telefonları hakkında yaptığım yorumlar forumda var hep karşı durmuşumdur ama bu cihaz başka. Benim kişisel görüşüm samsung-nokia-sonyericcson gibi markaların üretip de 1000 tl civarında piyasaya sürdüğü çoğu telefonu ezer geçer netten videolara bakıp sizde görebilirsiniz... 

Hayat bir bilgisayar oyunu gibi bölümlerden oluşur. Her seferinde bir bölüm geçersin ve ilerlersin. Bölümü geçmek için verdiğin mücadelede karşına çıkan sorunları ve güçlükleri aştığın zaman elde edeceğin puanlar hanene tecrübe olarak işlenecektir. (Her hakkı bende saklıdır) Hırçın Karadenizin Bıçkın Delikanlısı www.iphonebuca.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi burada kendime göre 3 tane sıkıntılı durumu dile getirmek istiyorum:

1- kameradan bahsetmiş ama kamera gerçekten 8mp güzel bir görüntü mü sunuyor yoksa dandik bir görüntü mü.Herhangi bir kamera karşılaştırması mevcut mu (iphone 4s- bu telefon gibi mesela en azında fikir almak açısından)

2- PowerVR sgx 531 adlı grafik işlemcisi nedir ne değildir açıkçası pek bir bilgim yok. Lider android telefon üreticilerinden bu grafik yongasını kullananı görmedim.

3- Telefonun SAR değerlerini tam olarak göremedim biyerde. Bu aslında en önemli konu azcık ucuza telefon alacaz diye beynimizi fırınlamanın anlamı yok.

Bu sıkıntıları giderirsem eğer nexus 4 ile kıyaslamasını yaparım, yoksa nexus4 her türlü daha mantıklı bir karar.

torpedo_XL tarafından 20/Oca/13 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Google nexus 4ten çok ufak bir kar alıyor yada almıyor bu konuyu tam hatırlamıyorum.

Ancak özelliklerine baktığınızda aynı özelliklere sahip telefonların yarı fiyatında hatta dahada ucuz.

Amacım fanboyluk falan değil zaten 2 telefonada sahip değilim sadece benim gibi telefon almayı düşünenlere fikir sunmak için yazıyorum.

S3ün işlemcisi nexus 4'ünkiyle kıyaslanmaz nexus 4'ünki yeni nesil 4 çekirdek Qualcomm APQ8064 Snapdragon işlemci.

S3'ün ram'i 1 gb. Nexus 4 2 gb.

Nexus 4'ün ekran çözünürlüğü %7 daha iyi. Ppi değeri ise %5 daha iyi.

Ancak nexus 4'ün ekranı true hd ips olduğundan daha gerçekçi bir görüntü sunuyo ve yakınlaştığında pikselleri s3 kadar kötü durmuyor.

Ve telefon zaten google'ın olduğundan güncellemeleri ilk alan telefon nexus 4.

Ayrıca en hızlı android telefonda nexus 4. Nedeni de google kendi telefonlarına ince ayar çekiyor birşeyler yapıyor tam olarak ne olduğu belli değil.

Ancak tüm google telefonları(nexus,nexus 4 vs) hep daha hızlı oluyor.

Yani yazılım olarak en iyisi bu telefon şuan.

Telefonda 2 büyük eksik var ama. 1. Bataryayı çıkaramıyorsunuz yani yedek batarya olayı yok.

2. hafıza kartı takamıyosunuz 16 gb kullanmak zorundasınız(aslında google bunu bulut depolama var zaten onu kullansınlar diye yapmış ama türkiye'yi düşünmemişler..)

Evet bu telefonda fiyatına göre gayet iyi duruyor.

Ancak sar değeri gibi konularada bakılmalı. Birde malzeme kalitesine.

Önceki yorumda dendiği gibi hiç duymadığım bi işlemci kullanmışlar performansı ne durumda bilinmiyor.

Ve android telefonlarda en yaygın sorun donanımı çok rahat yeterli olmasına rağmen bazı oyunları optimizasyonu yapılmadığından oynayamıyorsunuz.

Acaba bu telefonda optimizasyon yapılıyormu buna da dikkat edin.

Edit:

Lg tarafından söylenene göre telefon zararına satılıyormuş..

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/LG-Mobile-Fransa--Nexus-4-stok-sikintisi-Googlein-yanlis-tahmininden-kaynakli.htm

"Nexus 4 modelinin zararına satıldığı konusunda da Robin Google ile özel bir anlaşma yapıldığını belirtiyor."

pcdoktor636 tarafından 20/Oca/13 14:35 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek
    lalada bunu yazdı

kayıt işini nasıl yapıyoruz? elle imei girince internete falan girebilicez mi?

bunun g4 modelide var quad işlemcili mtk 6589 240 doar civarı

birde bu android telefonlard engineer mode var imei elle girilebiliyor.ben girdim.sorun yok çalışıyor

mademki türksün systeme göster ürksün
Toplam Hit: 3305 Toplam Mesaj: 21