folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Kabin Bagajı İçin Çanta Tavsiye

Kabin Bagajı İçin Çanta Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Dün bir dostum Pegasus havayolları ile Moskovadan İstanbul'a geldi.

Normal valizini uçağın kargo kısmına vermiş el valizini de haliyle yanına almak istemiş.

Bana kalırsa normal ebatlardaki bir kabin çantası 20x40x55 ölçülerinde olmadığı için 50$ civarı ceza kesmişler.

Birkaç gün sonra benim de bir seyahat programım var ve ben de böyle kötü sürprizlerle karşılaşmamak için şimdiden tedbir almak istiyorum.

Pegasus'da 20x40x55 olan kabin bagajı ölçüsü THY de 23x40x55 şeklinde yazıyor.

Bu konuda hem uygun fiyatlı hem de estetik olarak da hoş görünen kabin çantası tavsiyelerinizi bekliyorum sayın Mürit ve Mürideler.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

pegasus mu yapmış bunu hocam, geçen kayseri yapıp geldik içerdeki kendin tart barkod yapıştır makinelerin hepsi bozuktu kimsede bunun şöyle ölçüsü olacak bilmemne demedi bide millet otobüs gibi ayaklarının arasında götürüyodu çantalarını, yurt dışı uçuşlarda olabilir ama dediğin.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

pegasus mu yapmış bunu hocam, geçen kayseri yapıp geldik içerdeki kendin tart barkod yapıştır makinelerin hepsi bozuktu kimsede bunun şöyle ölçüsü olacak bilmemne demedi bide millet otobüs gibi ayaklarının arasında götürüyodu çantalarını, yurt dışı uçuşlarda olabilir ama dediğin.

Pegasus = bayburt turizm Otobüs firması.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hocam normalde görselde ki gibi bir ölçme aleti olur havayollarında ama tk ve pegasusta böyle bir şey yok. belki dış meydan diye hizmet veren yer hizmetleri gıcıklık yapmıştır.

belirtilen ölçüleri geçmedikçe sıkıntı yok 

DaSpOnGe tarafından 31/Ağu/21 10:38 tarihinde düzenlenmiştir

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

yurt içi uçuşların çoğunda santim santim ölçeni görmedim, sadece ağırlık bakıyolar, göz kararı boyutuna bakıyolar geçiriyolar. online check in yaparsanız ağırlık bile bakmıyolar.

ama yurt dışında olay nasıldır bilemem.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Kabin bağajına laptop çantası dahil mi? Yoksa laptop çantası + ayrıca kabin bagajı alabiliyor muyuz yanımıza?

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

Kabin bağajına laptop çantası dahil mi? Yoksa laptop çantası + ayrıca kabin bagajı alabiliyor muyuz yanımıza?

Kabin bagajı ve laptop çantası veya bayan çantası konusu gri bölge olarak kalmış, pandemi onceside bir fark yoktu...

Hava yolları şirketi kendi istediği şekilde ayar çekiyor. Uçağa gitmeden evvel hatta bileti alırken boyutlar incelenmeli ve ona göre hareket edilmeli.

THY Avrupa uçuşlarında 30kg bagaj 8 kilo kabin ve bir laptop çantası gibi bir şirketten 2006da, şu anda 23 kg bagaja düşürdüler...

Ryanair denen şirkette kabinsiz fiyat bile var. Kabin Alacam diyorsan 10 euro 15 Euro ekstra ödüyorsun gideceğin yere göre.  

Her şirketin kendi kabin boyutu olabilir biri 20cm der diğeri 23cm der biri 5 kg der diğeri 8kg der, gelde çık işin içinden...

Netekim, sorduğun soruya tek 1 cevap yok, anca hangi şirket ve nereye gidiyorsun tanımlamalarında sonra bir cevap bulunabilir.

Dipnot: hayayolu şirketlerinden nefret ediyorum.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Uluslararası uçuşlarda kullandığınız el bagajlarınız nasıl? Sanırım kabin memuru ve pilotların havalimanında yaldır yaldır gezip milleti imrendirdiği çantalardan alacağım. Sanırım içimizde çanta işi yapan yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Uluslararası uçuşlarda kullandığınız el bagajlarınız nasıl? Sanırım kabin memuru ve pilotların havalimanında yaldır yaldır gezip milleti imrendirdiği çantalardan alacağım. Sanırım içimizde çanta işi yapan yok.

hocam ben de bakıyorum da lanet olasıcalar çok pahalı. 

bugün gittim çarşıdan 200 liraya sikko bi kabin boy bavul aldım geçtim. adama kabine alırlar mı diyorum alırlar diyo. metre getir ölçücem dedim. tekerleri katınca kabin boyutundan fazla :P

bişey olmaz hepsi aynı diyo.

aldım bakalım, zaten online check in yapıcam bakmıcak kimse

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı

hocam ben de bakıyorum da lanet olasıcalar çok pahalı. 

bugün gittim çarşıdan 200 liraya sikko bi kabin boy bavul aldım geçtim. adama kabine alırlar mı diyorum alırlar diyo. metre getir ölçücem dedim. tekerleri katınca kabin boyutundan fazla :P

bişey olmaz hepsi aynı diyo.

aldım bakalım, zaten online check in yapıcam bakmıcak kimse

Pilot ve kabin ekibinin gezdiği o çantaya baktım Amazonda 560₺ ufacık şey.. İkinci bir çanta vardı iş görür cinsten 96₺ ye düşmüş ondan sipariş verdim umarım iş görür sapı mapı kopmaz. En temizi dediğiniz gibi online check-in bakalım nasıl halledeceğim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam kabin boy çanta ile asya yurtdışı uçuşlarında hiç sıkıntı yaşamadım. Ama aşamadığım problem şu oldu malum yurtdışı uçuşlarda bagaj hakkı 30 kg ama yurtiçine girince bu 23 veya 15 kg düşüyor. Yurtdışı bilet bakarken başkentten başkente uçuş seçiyorum daha ekonomik fiyatlar çıkıyor. Ama kabin sorununu aşamadım bir türlü. Yurtdışında 30 kg doldurduğum bagaj valizi İstanbul a kadar sorun yok. Fakat İstanbul - Antalya arası  yurtiçi uçuşlar 15 kg veya 23 kg a düşüyor. Haliyle 30 kg valiz problem oluyor.

Syntax error..
Toplam Hit: 1799 Toplam Mesaj: 15
uçak bagaj seyahat seyahat kabin thy pegasus çanta