Kablo Net?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

arkadaşlar kablolu tv ile beraber aylık 30 tl ye sahip olabileceğimiz 1mbs kablo net internet nasıl? uygunmu? teknik sorunları çok olurmu? teknik servisi nasıl? evde tel hattı yok ve bağlatmakta istemiyorum bu yüzden internet için başka çaremde yok gibi. ama 2 yıl içinde fiyatlar kim bilir ne olur bu yüzden 2yıl tehadütte vermek istemiyorum. Ne yapayım bağlatayımmı? bağlatmayayım mı?

En önemli soru gerçek bağlantı hızı ne? adsl gibi mi?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

öncelikle artık ismini uydunet yaptılar, ve ttnetten çok daha iyi.

Kendim kullanıyorum aynı paketi. Modem de hediye etmişlerdi zamanında, ADSL'de 1Mbit ile 110-120 kb arası çekebilirken UyduNet ile 130'a kadar görebiliyorsun ayrıca ping de muhteşem ! Bu olaylarda adsl'in bakır kablo, uydunetin de fiber hat olması büyük rol oynuyor. Teknik servis gayet iyi, gelip tıkır tıkır kuruyorlar 3 gün içinde. Ayrıca telefon hattıyla bir ilgisi olmadığı için bir sorun olduğu vakit adamları arıyorsun ve büyük ihtimalle telefon üzerinden hallediyorlar.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

O zaman niye kimse tercih etmiyorki?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

Bilenler tercih ediyor, ama telekom'un yaptığı 1001 numara ile müşteri çekme olaylarına vatandaşlar kanıyor, adamlar tekel olmaya çalışıyor. İnsanlar biraz araştırsa ve bilse uydu net alacak ama kimse sorgulamadan direk kabul ediyor hazır telefon hattı da var deyip.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

kafkafkaf bunu yazdı:
    -----------------------------

O zaman niye kimse tercih etmiyorki?

Uydunet kullanıyoruz. 1Mbps fiyatı zaten 29 TL. Eğer KabloTv aylık 7 lira yerine 1 lira istersen taahhüt vermek gerekiyor. Teknik desteği iyi diye düşünüyorum. Taşeron firmanın elemanları bilgili değil ama asıl elemanları çok sağlam. Gece 9'da arızayı giderdikleri oldu.

Bir de tabi sistem gereği aynı anda bağlanan kullanıcı sayısı arttığında hız düşmese bile gecikmeler oluyor; eğer video gibi "streaming" veri kullanıyorsan gecikmeyi hissedersin. Ayrıca Uydunet modemi ayrıca satın almalısın veya 24 ay taahhüt ile bedava alabilirsin. Teknik açıdan bir detay daha: eğer  tek port modem satın alırsan bilgisayarın internete direk açılmış olur; böyle port tarayıcılar, solucanlar için dikkat etmen lazım. Ben avast anti-virus ve / veya linuz kullandığım için bi'sıkıntı hissetmedim.

Bizimde Uydunet kullanma sebebimiz telefon bağlatmak istememiz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

15 aydır kullanıyorum  iyikide uydunet e geçmişim..

neden kimse tavsiye etmiyor sebebi ise zamanında kablonet de verdikleri hizmet cok kötüydü. bu sebebten dolayı hala kötü biliyorlar.

ama suan baktıgınız zaman 4/4 lük hizmet var bir sorun oldugu  zaman bi telefon ile servis geliyor ilgileniyor ..

ve ne hız vaad ediyorlarsa odur ne aşşagısı ne yukarısı ..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxDreameR
    MaxDreameR's avatar
    Erkek

uydunet 20mbit aldık
    1.gün 11mbt gibi calıstı
    2. gün  3mbit
    3. gün tamamen koptu 2 gündür yok =)

Hadi hayırlısı

" ' "
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı:

15 aydır kullanıyorum  iyikide uydunet e geçmişim..

neden kimse tavsiye etmiyor sebebi ise zamanında kablonet de verdikleri hizmet cok kötüydü. bu sebebten dolayı hala kötü biliyorlar.

ama suan baktıgınız zaman 4/4 lük hizmet var bir sorun oldugu  zaman bi telefon ile servis geliyor ilgileniyor ..

ve ne hız vaad ediyorlarsa odur ne aşşagısı ne yukarısı ..

hızın nedir? ben de yeni bağlattım 1 mbit sınırsız. ev teli istemediğinden uyduneti seçtim. mutluyum :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PlayForFree
    PlayForFree's avatar
    Erkek

Şu anda senin almayı düşündüğün pakedi 1 senedir kullanıyorum.Öncelikle bağlatman için evde kablotv hattı olması lazım(zaten biliyorsundur.).Teknik servise gelince arıyorsun en fazla 1 güne geliyorlar.(B.düzündeyim).Hızına gelince sabit 1 mb 120 kb ile çekiyorsun.Upload hızı biraz düşük ama :S

profesyonel kahveci?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXoR_CIST
    eXoR_CIST's avatar
    Erkek

öncelikle niye kimse tercih etmiyor kısmına değinirsek, kablo tv alt yapısı malesef her yerde yok, olan yerlerde yaşayanların çoğu Uydunet'ten bi haber, haberdar olanların bir kısmı da işte ttnet işimizi görüyor maceraya girmeyelim hiç diye düşünüyorlar..

2 senedir uydunet kullanıyorum, ve şunu söyleyebilirim ki download hızı olarak ttnet'ten daha iyi fiyat olarak ise ttnetten daha ucuz fiyat/performans'ta her türlü ttnetten üstün anlayacağın

iki senelik süreçte gözüme çarpan bir kaç noktayı anlatayım
    1. modemi kapatıp açtığın zaman IP dğeişmiyor. Uydunet'ten IP'nin değişmesi için 5 saat modemin kapalı kalması gerektiğini söylediler ama daha uzun süre kapalı tutupta IP'nin değişmediğini de biliyorum. çok değiştirmen gerekirse 126'yı arayıp söylüyorsun kullandığın IP'yi block'layıp yeni IP almanı sağlıyorlar.

2. hatta kaç PC bağlanacağını uydunet merkezinden belirliyorlar, en çok sıkıntı yaşadığım konu bu. ne zaman bir misafirim gelse ve 2 PC'den nete bağlanmak istesek uydunet'i arayıp 2. PC'ye IP vermelerini istiyoruz. işin kötüsü 2 PC'de IP alıyor, gece takılıyoruz kapatıyoruz modemi, sanah açtığımızda 2. PC yine IP almıyor. bi ara sürekli arıyordum uydunet'i hatta günde 2 kere aradığım oluyordu. çoğunlukla da bekleme süresi uzun oluyor. e malum uydunet kullanma isteğim de evde ev telefonu olmamasından kaynaklanıyor hal böyle olunca da cep telefonunda her yöne paketin yoksa internet faturası kadar telefon'a da para verebilirsin.

3. dowload hızı çoğunlukla 120 kb'nin üzerinde oluyor (130 civarı) ama ara ara 30'lara 20'lere düştüğünü hatta 14kb ile download yaptığımı biliyorum. 2-3 gün önce bakım yapıcaz diyip gece 01:00 - 07:00 arasında bağlantıyı kestiler, o günden beri bir sorun yok.

4. call center'daki teknik servisleri iyi diyemiycem, çok sık aradığımdan (2 pc oalyı için) gözlemlediğim kadarıyla aralarında çok acemiler var. 2. pc'ye IP vermek için modemi resetleyemeyene denk geldim bir keresinde olmayınca kapattım bir daha aradım başka biri çıktı o da beceremedi ve modemde sorum olabilir diyerek modem test ekibi gönderdi eve. yaklaşık 3 saat içinde elemanın biri geldi önce hatta, sonra modeme baktı bir sorun yok, o kendisi aradı merkezini orda nresetlettirdi modemi de öyle girebildim nete.. ama çoğunlukla ilki beceremediği zaman kapatıp arkasından tekrar arıyorum 2. çıkan yapıyor :)

5. ilk garipsediğim olay ise modemde açma kapama tuşunun olmamasıydı (netmaster) kapatmak için fişini çekiyorsun :)

not: memnunmusun diye sorarsan çok memnunum sonuçta ttnette kotalı internet için ödediğim ücreti burda sınırsızı için ödüyorum. en büyük sorunum kotaydı benim :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

sagolun arkadaşlar kablotv başvurusunu yeni yaptım onu bağlamaya geldiklerinde 2 yıllık bağlatcam öğrenci evine mutluluk geldi :):):)

Toplam Hit: 3080 Toplam Mesaj: 13