folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablonet İ-Kutu Kullanan Memnun Mu ?

Kablonet İ-Kutu Kullanan Memnun Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Kablonet bağlatcam i kutu alayım dedim aylık 9 Tl diyor kullanan varmı övenlerde olmuş sövenlerde olmuş 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Kimsede yazmamis buraya :D 

Bugun vodafone illetinden kurtulup kablonet baglattim. Mutluyum acikcasi, sonunda.

Kablonetin yaninda kablo tv de aldim, yuksek paketlerde direk veriyorlar zaten kucuk bi kitleme ama diger ISS lere bakinca makul bi durum. 

I-Kutudan memnunum hocam yani cok televizyon izleyen biri degilim ama tv altyapisi bana yeterli geldi, istedigin zaman paket acip kapama gibi optisyonlari var sanirim.

Ayrica suandan itibaren diger ISS lerin hepsini s*kiyim. Vodafone da 16 mgbit icin 63 lira para verip onu baglantiyida alamiyordum. Burada 95 vericem ama icinde 100 mgbit internet uzerine birde tv var. Ayrica ben musteri memnuniyetini baya onemsediklerini farkettim, binaya kablo cekerken bina icinde herseye dikkat edip nasil istiyorsak o sekilde yaptilar, islem surecleride hizli acikcasi su donemde 3 gun icinde altyapi cekilip internet erisimini verdiler. Sonuna kadar reklam yapicam bunu :D 

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aq binanda kablonet varsa çölde su bulmuş gibi yapmalısın yani bağlatmalısın

kablonet denen şey fiber zaten bağlat tüm dertlerinden kurtul

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/kablonet-ve-i-kutu-hakkinda-243441

Ayrıca her konu altında dile getiriyorum, müşteri hizmetleri iyi fakat WiFi ile kullanacaksan yan odadan bile sürekli kopuyor. @mkyb 'nin dediğine göre komşular ile internet paylaşılmasın diye modemin kasıtlı olarak sinyal gücünü azaltmışlar ama yan odadan kendin bile kullanırken eziyet çekiyorsun. Online oyun falan oynuyorsan sinir krizi geçrirsin.

i-kutu ben de düşünüyordum fakat açtığım konuya gelen ve internette gördüğüm yakınmalar sebebiyle vazgeçtim ve i-kutu almadım.

edit: Konu fosil olmuş.

GusFring tarafından 10/May/20 02:46 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Ayrıca her konu altında dile getiriyorum, müşteri hizmetleri iyi fakat WiFi ile kullanacaksan yan odadan bile sürekli kopuyor. @mkyb 'nin dediğine göre komşular ile internet paylaşılmasın diye modemin kasıtlı olarak sinyal gücünü azaltmışlar ama yan odadan kendin bile kullanırken eziyet çekiyorsun. Online oyun falan oynuyorsan sinir krizi geçrirsin.

i-kutu ben de düşünüyordum fakat açtığım konuya gelen ve internette gördüğüm yakınmalar sebebiyle vazgeçtim ve i-kutu almadım.

tamamda sıkıntı sadece wifi hızı ise lan çıkışı yokmu bu cihazın daha güçlü bir modeme bağlayıp bütün eve paylaştır ağı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

tamamda sıkıntı sadece wifi hızı ise lan çıkışı yokmu bu cihazın daha güçlü bir modeme bağlayıp bütün eve paylaştır ağı

Problem o değil. Bu hizmeti satın alırken ekstra teknik bilgiye(başka bir modemden ağı paylaştırma) ya da ekstra maddi yük(repeater alma) ihtiyaç duyacağını bilmesini sağlamak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kablonet şuan en kaliteli internet firması. Maalesef her yerde yok. Ancak altyapınız varsa Kablonet'ten şaşmayın. Kablonet eski müşteri kollayan tek şirket. Eski abonelere uygun fiyattan veriyor interneti.

100 liraya 100 megabit internet ve sinema paketli televizyon yayını veriyorlar. Tek salaklıkları akşam 19:00-00:00 arası hızı 25 megabite düşürüyorlar her gün. 2021'de onu kaldırsalar tadından yenmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kablonet şuan en kaliteli internet firması. Maalesef her yerde yok. Ancak altyapınız varsa Kablonet'ten şaşmayın. Kablonet eski müşteri kollayan tek şirket. Eski abonelere uygun fiyattan veriyor interneti.

100 liraya 100 megabit internet ve sinema paketli televizyon yayını veriyorlar. Tek salaklıkları akşam 19:00-00:00 arası hızı 25 megabite düşürüyorlar her gün. 2021'de onu kaldırsalar tadından yenmez.

Ben dediğin hizmeti 79 liraya alıyorum hocam. :)

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ben dediğin hizmeti 79 liraya alıyorum hocam. :)

Doğrudur ben sitesinden bakıp şuanki fiyatını yazdım. Ben 25 megabit ve sinema kanalları dahil 60 lira ödüyorum.

Tek şikayetim akşam dediğim saatlerde hızım 10 megabit oluyor. Online izlemede sıkıntı yok takır takır açıyor ama yüksek boyutlu bir şey indireyim desem fıtık ediyor adamı.

mkyb tarafından 10/May/20 13:05 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Nasıl fiber lo ? Bildiğin bakır kablo 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Nasıl fiber lo ? Bildiğin bakır kablo 

Kablonet'te artık fiber çekiyor. Evet apartman kutusundan eve kadar gelen kablo bakır ama sokaktaki kablo fiber. Telekom'un VDSL mantığı yani.

Gerçi çoğu bölgede Telekom'un fiber kablosunu kiralıyorlar.

Toplam Hit: 11277 Toplam Mesaj: 12
kablonet