folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Kablonet Ve İ-Kutu Hakkında

Kablonet Ve İ-Kutu Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

https://www.turksatkablo.com.tr/TK-Detay,625,eglenceyi-kacirma-kampanyasi

Linkteki paketi almayı düşünüyorum. i-kutu nasıldır? İnternette çok fazla bir şey bulamadım, genelde olan yorumlar ilk çıktığı zamanlara dayanıyor. Güncel bilgisi olan var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu 100 mbps e kadar daha iyi değil mi 

https://www.turksatkablo.com.tr/TK-Detay,644,hepsi-bir-arada-kampanyasi

ben olsam bunu alırdım,kablonet kullanıcıları genelde çok memnun dikkat etmen gereken en önemli şey modemin Docsis 3.0 olması 

Docsis 3.0

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

ben olsam bunu alırdım,kablonet kullanıcıları genelde çok memnun dikkat etmen gereken en önemli şey modemin Docsis 3.0 olması 

Docsis 3.0

Elbet daha iyi ama fiyatı da ona göre.  Ben mevcut modemimi kullanmak istiyordum aslında Docsis 3.0 tam olarak ne oluyor?

Ek: Benim modemim Airties - Air 5342

GusFring tarafından 07/Kas/19 01:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Docsis 3.0

Elbet daha iyi ama fiyatı da ona göre.  Ben mevcut modemimi kullanmak istiyordum aslında Docsis 3.0 tam olarak ne oluyor?

Ek: Benim modemim Airties - Air 5342

kablonet sadece kendi modemleri ile çalışır başka modem kullanamazsın hat fiber olduğu için adsl vdsl ile alakası yok kendine özel herşey

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kablonet fiber değildir. Fiberi varda her yerde yok gerçi. Uydu anteni kablosuyla internet gelir. Altyapı tamamıyla farklı yani. 

Kablonet'in en büyük artısı Vdsl-Adsl gibi kutudan uzaklaştıkça net hızı düşmez. Ne hız satın alırsan onu alırsın.

Bu arada kendi verdikleri Netmaster marka modem aşırı düşük çekim gücüne sahip. Evin çok odalıysa veya yeni yapılan bir evse çekim gücü sorunu yaşarsın. Araya router koyman gerekecek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kablonet fiber değildir. Fiberi varda her yerde yok gerçi. Uydu anteni kablosuyla internet gelir. Altyapı tamamıyla farklı yani. 

Kablonet'in en büyük artısı Vdsl-Adsl gibi kutudan uzaklaştıkça net hızı düşmez. Ne hız satın alırsan onu alırsın.

Bu arada kendi verdikleri Netmaster marka modem aşırı düşük çekim gücüne sahip. Evin çok odalıysa veya yeni yapılan bir evse çekim gücü sorunu yaşarsın. Araya router koyman gerekecek. 

Peki i-kutudan izlenilen yayınlar pc'de kullandığım interneti etkiler mi? Yoksa i-kutu kendine özel bir hız ile mi takılıyor.

Balkondaki çanaktan gelen kabloyu mu modeme bağlıyoruz?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uydu anteni kablosuyla internet gelir dedim. Uydudan internet gelir demedim. 

Hıza etkisi olur mu bir şey diyemem. Conax modül kullanıyorum ben. Televizyonun arkasına taktım ve unuttum. Televizyonun kendi kumandasıyla her şeyi yapıyorum. Kumanda kirliliği olmuyor. 

mkyb tarafından 07/Kas/19 02:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Evimde kablo net kullanıyorum son derece menmunum neredeyse 8 yıl olacak,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kablonet fiber değildir. Fiberi varda her yerde yok gerçi. 

100mb olan paketi kullanıyorum 99 aşağısını görmedim upload ise 4.95 civari fiber hizmetini sitede bulamadım eğer varsa geçmek isterim , anten kablosu ile hizmet böyleyse fiberi düşünemiyorum 😁

Edit : zaten fiber kullanıyormuşum apartmana gelen kutuya kadar olan kısım cam elyaf apartman daire içi bağlantı anten kablosu olarakmış

Schwarz tarafından 07/Kas/19 11:35 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

3 sokak aşağıda var bizde yok. Gelse dk sında alırım . Her şey dahil bence en iyisi 

Bunlarda ev telefonu oluyormu acaba . 

samaccc tarafından 07/Kas/19 11:39 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Beyler bu i-kutu hakkında ne diyorsunuz asıl bilgi almak istediğim kısım o aslında. 

Toplam Hit: 12551 Toplam Mesaj: 24
kablonet i-kutu