folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Kablosuz Ağıma Girenleri Nasıl Engelleyebilirim?

Kablosuz Ağıma Girenleri Nasıl Engelleyebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

alabilir ama olayın ondan olduğunu anlaması lazım ilk önce :D ama sen onları engelleme sadece sizin pc lerin maclerine izin ver daha sağlıklı olur

Bittik biz bittik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emresenfb
    emresenfb's avatar
    Erkek

anladım hocam çok sağol valla :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hocam şahsın yeni bir mac adresi alması teoride imkansız zira mac adresleri kullanılan cihazın içinde tümleşik olarak gelir ve değiştirilemez...

ancak farklı bir mac adresiyle girmeyi denemesi için 2 farklı yolu var ki birini yapacağını sanmıyorum. o da yeni bir cihaz almak... zannetmiyorum

diğeri ise... mac adresini farklıymış gibi gösteren yazılımlar... yani mac adresi değişmiyor aslında... ama karşıdaki ağ cihazından mac adresi talebi gelirse bu program devreye giriyor ve sahte bir mac adresi gönderiyor... bu senin ilkel diyebileceğimiz modemin için yeterli bir çözüm ancak arkadaşların dediği gibi tüm mac leri engelleyip sadece sizin bağlandığınız mac adreslerini izin verecek şekilde ayarlarsan bu sıkıntından kurtulmuş olursun... ama şunuda belirtmek lazım... öyle insanlar gördüm ki mac filtresini bile kırmayı başarabiliyor... ama çok nadir tipler senin başında böyle birisi olacağını sanmıyorum...

modemine ilkel dememin sebebine gelince alınma lütfen... çünkü muhtemelen turk telekom un verdiği modemi aldın kampanyada... bu modemlerin bir çok özelliği noksan yani işletmeler için kullanılanlara göre... örneğin senin durumunda farzedelim bu adam sahte bir macle bağlanmayı denedi... senin modemin bunu anlamaz... ancak belirli kalitedeki ürünler bu mac adreslerinin doğru olup olmadığını anlayabilme kabiliyetine sahip... ki bu cihazlar iyi kalitede olan cihazlar o nedenle öyle söyledim.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Kablosuzu gizli yap ve sadece izin verebildiğim maclar gire bilsin olmadı  kablosuzu  kapat.

Mevzu derin | Papikolas Planet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam şahsın yeni bir mac adresi alması teoride imkansız zira mac adresleri kullanılan cihazın içinde tümleşik olarak gelir ve değiştirilemez...

ancak farklı bir mac adresiyle girmeyi denemesi için 2 farklı yolu var ki birini yapacağını sanmıyorum. o da yeni bir cihaz almak... zannetmiyorum

diğeri ise... mac adresini farklıymış gibi gösteren yazılımlar... yani mac adresi değişmiyor aslında... ama karşıdaki ağ cihazından mac adresi talebi gelirse bu program devreye giriyor ve sahte bir mac adresi gönderiyor... bu senin ilkel diyebileceğimiz modemin için yeterli bir çözüm ancak arkadaşların dediği gibi tüm mac leri engelleyip sadece sizin bağlandığınız mac adreslerini izin verecek şekilde ayarlarsan bu sıkıntından kurtulmuş olursun... ama şunuda belirtmek lazım... öyle insanlar gördüm ki mac filtresini bile kırmayı başarabiliyor... ama çok nadir tipler senin başında böyle birisi olacağını sanmıyorum...

modemine ilkel dememin sebebine gelince alınma lütfen... çünkü muhtemelen turk telekom un verdiği modemi aldın kampanyada... bu modemlerin bir çok özelliği noksan yani işletmeler için kullanılanlara göre... örneğin senin durumunda farzedelim bu adam sahte bir macle bağlanmayı denedi... senin modemin bunu anlamaz... ancak belirli kalitedeki ürünler bu mac adreslerinin doğru olup olmadığını anlayabilme kabiliyetine sahip... ki bu cihazlar iyi kalitede olan cihazlar o nedenle öyle söyledim.

sahte olup olmadığını cihazın algılayabilceğini sanmıyorum sadece bi tahmin tabiki. şuan filtreleme yapıldı ama adam modeme bağlanabiliyo ama sadece internetle ilgili veri alamıyor modeme bağlı diğer cihazları mac adresleriyle birlikte görebilmesi mümkün. ordan izin verili bi mac adresini kendine girip ve ordaki local ip yi elle kendine girerse internete girebilir ama bunları yapabilceğini sanmıyorum

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emresenfb
    emresenfb's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:

anladım hocam..ttnet işte ne bekliyosun ki..ama karşıdan bağlananların bu kadar ince düşüneceğini pek sanmıyorum..ayrıca harf+rakamdan oluşan bi şifre bu kadar kolay kırılabilirmi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkdevil123
    darkdevil123's avatar
    Erkek

Artık Kırmak Kolay .. BruteForce Yontemi İle Kırıyolar .

Cracking Force :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

darkdevil123 bunu yazdı:

dokuman paylaşırmısın ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

darkdevil123 bunu yazdı:

brüte force ile sen wp2 kıracagınımı idda ediyorsun hehehehehe güldürme beni wpa kırılımı 1 dk sürüyor dogrudur.

ANDY // Entelkoylu.Com Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş.Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

hacı wpa şifrelemeyle yeni bir şifre koy kablosuz ağına birdaha giremezler zaten..

Toplam Hit: 12155 Toplam Mesaj: 32